Saturday, 3 December 2016

TRENN SOHVAGA

Meie sohva otsingud jätkuvad. TV/külaliste tuppa õnnestus meil üks nurgadiivanvoodi saada millega me hetkel oleme rahul (maganud me veel sellel pole, seega ei tea kui mugavaks voodiks see osutub). Söögituppa pole me veel kollast sohvat ära tellinud. Ma ei teagi miks. Meile ei meeldi, et ooteaeg nii pikk on (8-... nädalat), kuigi mida kauem me jokutame seda pikemaks see aeg ju venib. Me vist mõlemad Petega salamisi loodame, et võib-olla ühel päeval on internetis ooteajaks pandud nädal.

Elutoa sohvad olime me juba varem välja valinud. Käisime IKEA-s neid mitmel korral vaatamas ja neil istumas. Tundusid väga mugavad ja samas mitte liiga pehmed nagu me üks praegune sohva. 
Mul küll olid omad kahtlused nii sohva värvi, kui sohva mõõtude suhtes, aga surusin need korduvalt alla. Ma nii tahtsin, et need sohvad sobiks ja et ma ei peaks enam rohkem sohvaotsingutega tegelema ning et majast saaks lõpuks karbi asemel hubane kodu. 

Mõtlesime, et kuna sel aastal tulevad kõik Pete poolsed sugulased meie juurde jõulupeole, siis tasuks üks väiksem elutoa sohva kohe nüüd ära tellida, et siis seda peo ajal söögitoas veel olematu kollase sohva asemel kasutada. Hiljem lihtsalt suurem sohva veel lisaks osta ja alles siis vanad elutoa sohvad välja visata. Kojutoomise kulud tuleks sedasi eraldi ostes küll kahekordsed, aga mis teha. 

Tellisimegi väiksema sohva ära ja kolmapäeval toimetati sohva meile koju. 
Kast, mis meie kööki toimetati, oli üllatavalt väike. Ma korraks isegi mõtlesin, et tegu on mingi eksitusega. Avades siiski selgus, et tegu on ikka õige kraamiga, aga pakki avades kahtlesin veelgi rohkem sohva kahvatus punases toonis. Mitte sellepärast, et värvil midagi otseselt viga oleks, vaid ma juba aimasin, et seda värvi sohva ei sobi meie tuppa.
Hakkasisin siis emaga kiiruga sohvat kokku panema. Mul oli tunnike aega, enne kui pidin Gretale kunstiringi järgi minema. Õnneks ei võtnud kokkupanemine kaua aega ja keeratavaid kruvisid oli ka vaid mingi 4 või 6 tükki kogu sohva peale kokku.  
Siit pildilt ei ole küll nii hästi näha, aga kui olime sohva oma kohale lohistanud, siis said kõik mu kahtlused tõeks. Esiteks teevad nii tumedad sohvad toa kohe palju väiksemaks. Astud tuppa sisse ja esimene asi mis silma jääb on tumedad sohvad (teist suuremat punast sohvat küll veel toas ei olnud, aga aitas ka väikesest punasest, et õige kujutluspilt saada) ja põrandapinnast on justkui pool ära lõigatud. 
Teine asi mis mulle juba enne tellimist muret tekitas oli see, et väikse punane sohva on oma mõõtmete poolest väiksem kui vana sohva ja seega jääb mõlemale poole sohvast üsna suured tühjad augud sisse. 
Vana sohva mahub aga ideaalselt just aknaauku ja seega sulab toaga paremini ühte. 
See oli nii selge, et see sohva meile ei sobi, et ma ei hakanud isegi ootama millal Pete koju tuleb, et talle näidata. Proovisin veel ka korraks sohvat söögituppa, et saada ettekujutus kuidas üldse mingi sohva söögituppa sobiks, aga kuna selle tegumoe ja värviga sohva nagu nii seal olema ei saa, siis ega sellest suurt mingit kasu polnud. Seda enam, et ideaalselt tahame me söögituppa ka uut lauda. 
Laua oleme me suutnud küll juba valmis valida ja peaaegu oleksime eelmisel nädalal ära ostnud, aga peale seda sohva juhtumit hakkasin ma kõiges kahtlema ning tundus õigena lihtsalt kõik asjad hetkel pausile panna ja lasta ajal oma töö teha ning õiged otsused meieni tuua.
Black Friday ajal oli see laud ja pingid küll 20% odavamad ja kuna tegu väga kalli tootega, siis me oleks üle 500 naela säästnud, aga ikkagi ei julgenud ära osta. Poemüüja veel ütles, et kuna tegu Taani tootega, siis alates uuest aastast on kõik väljastpoolt UK toodetud tooted 10-15% kallimad, mis tähendaks seda, et siis muutuks selle laua hind naeruväärselt kalliks ja ei tasuks enam ostmist ära. No eks näis, ma lasen kõigel sellel praegu minna ja loodan et mingi lahendus ise meieni jõuab. 

Sohva juurde aga tagasi tulles, siis kui kõik katsetamised ja sobitamised olid toas tehtud asusime emaga kiiruga sohvat lammutama. Ma olin nii pettunud kogu selles sohva jamast, et oleksin tahtnud lausa paar pisarat poetada (ja jah, täiesti pseudoprobleem, aga las ta siis olla. Igal ühel oma elu). Endiselt oleme sohvatud ja endiselt pean ma kuskilt meile sobivad sohvad välja võluma. 
Kõige rohkem kardan ma seda, et lõpuks ei ole meil ikkagi ühtegi paremat varianti kui osta IKEA Ektrop sohvad (sest need sobivad ideaalselt oma mõõtmete ja hinna pooles), kuigi me Petega ei kannata neid silmaotsaski. Esiteks ei ole need eriti mugavad ja teiseks omab neid sohvasid vist juba pool maailma. 

Õnneks oli sohva lahti harutamine sama lihtne kui kokku panemine ja mingi ime läbi õnnestus meil emaga kõik ka peaaegu ideaalselt tagasi pappkastidesse saada. Uskumatu, et ainult üks sohvapadi neljast ei mahtunud tagasi kasti, sest algupäraselt olid kõik padjad vaakumpakendis.
Pärast oli küll selline tunne nagu oleks kuskil jõusaalis tund aega kiiret trenni teinud. 
Positiivne kogu asja juures oli see, et IKEA-l on õnneks väga head tagastamisreeglid ja juba kaks päeva hiljem olid mehed ukse taga ning viisid sohva minema. Kuna me tagastasime toote 14 päeva jooksul, siis saime sohva rahale lisaks ka kõik postikulud tagasi (£35) ja seega lõppkokkuvõttes ei kaotanud me rahaliselt pennigi (mitte nii nagu ühte madratsit tagastades üks kord olime sunnitud 60 naela lisaks maksma, et keegi selle firmale tagasi viiks).

10 comments:

 1. Kui tobe olukord! Mul puudub igasugune ettekujutus Inglismaa käsitöölistest, aga kas teie kandis on peale suurte mööblipoodide ka väiksemaid nii-öelda ühemehe-töökodasid? Või on nende toodang üle mõistuse kallis? Mul on üks tuttav, kes polsterdab ja taastab vanu toole ja sohvasid, aga tema elab õnnetuseks Alaskal ... Teine võimalus oleks muidugi kogu mööblipaigutus täiesti ümber mõelda, aga teil on ilmselt omad vajadused ja harjumused, mis suuruses seltskonnad külas käivad ja kuidas eluotas istutakse ...

  Mina katkun juba vist neli aastat juukseid Mehe suguvõsa pärandi tõttu. Kaks tugitooli ja kaks tumbat polegi pahad (homme panen blogisse pildi ka), aga see diivan ... Korralik ooteruumidiivan, kus saab istuda neli inimest sirge seljaga reas, aga perekondlikult või ka ainult abikaasaga kaisus vedeleda ei saa. Kuhugi ära panna ka ei ole, välja visata ega ära müüa ei sobi, Mehe vanavanaisa enda tehtud - ühesõnaga, oeh.

  ReplyDelete
 2. Nii oleme Londonist tagasi :)

  Jah ühemehe-töökoja toodngud on üle mõistuse kallid. Nende poole me isegi mitte ei vaata.
  Eks kallite sohvade seast muidu leiaks kohe sobivad välja, aga meil ei ole vaba 1000 naela per sohva peale kulutada. Eriti veel kui meie perre on paari kuu pärast tulemas üks beebi (kass), kes võib olla neid sohvasid siis retsima hakkab :)

  Oleks muidugi ka see variant, et lasta sohvale uued katted õmmelda, sest see suurem punane sohva meile muidu tegumoe ja mugavuse poolest väga meeldib. Meil on siin olemas üks firma, kes IKEA sohvadele (erinevatele) igat värvi ja igast materjalist katteid müüb, AGA üks selline kate maksaks siis veel sohvale lisaks vaat et sama palju kui sohva ise :(
  Nii et jah tihti võib juhtuda, et vanale uue välimuse andmine läheb sama palju, või veel rohkem maksma, kui uue soetamine. Greta ühe sõbra ema, kellega me suured sõbrannad oleme, polsterdab pidevalt inimestele toole ja tugitoole ja voodipeatseid jne, aga jah sellel kõigel on ka hind. Peale selle me vanade sohvadele uue kuue andmine ei lahendaks probleemi, sest praegune üks sohva on liiga pehme ja teine liiga kõva ning see ka põhjuseks miks me uusi soovime.
  Suures toas ei ole võimalik ka midagi mööbliga seoses ümber paigutada, sest uksed jäävad kus uksed, sama kehtib aknaaugu ja kamina kohta, ehk siis ongi vaid üks sein kuhu suur sohva panna ja akna alla teine.

  Sellest teie suguvõsa pärandi probleemist saan ma aga väga hästi aru. Ma ütleks et teie situatsioon on ikka palju hullem kui meie oma :I

  ReplyDelete
 3. Kass kindlasti alguses haakub igale poole, kardinatesse, sohvadesse, õnnetused juhtuvad nii põrandale kui diivanile..oleneb kassist kui kiiresti saab enam vähem korralikuks.Ma isegi teie asemel ootaks uue mööbliga..ja muidugi kassikarvad, jeerum.

  ReplyDelete
 4. Palju õnne juba ette kassi puhul!

  Mina ei saa sellest kassikarvaprobleemist üldse aru, meil satub isegi söögi sisse palju sagedamini minu juuksekarvu kui kassikarvu. Võib-olla on meil teistsuguseid kassid. Ja näiteks meie Sassu pole iialgi pehmet mööblit kratsinud, tema teritab küüsi meie voodisammaste peal. :P Põrandale ega mujale pole ka kogu oma 14 ja kolmveerandi aasta jooksul pissinud, mitte kordagi, väga ontlik kass on. Samas on meil üks nii umbes 1969. aasta kolediivan, mis vajaks juba ammu raseerimist, sest kallis kadunud Saara tavatses selle alla selili heita ja ennast küüntega servast hoides edasi vedada ...

  ReplyDelete
 5. Olete kindlad, et allergiat pole? Ega enne ei tea, kui kass majas. Miks teile linnas kass, kui neil pole seal territooriumi, mida omaks pidada ja loomad olevat sellest suures stressis.Käivad naabrite aias oma häda toimetamas.

  ReplyDelete
 6. Jah oleme Gretale kassi lubanud ja teine on juba mitu aastat nii kannatlikult oodanud. Erinevate sündmuste tagajärjel aga lükkub see kassi saamine koguaeg edasi. Näiteks leidsin ma hiljuti, et jõuludeks ei ole hea kassi saada, sest vaevalt et siis me kuusest midagi järgi jääb :)

  Ma ei tea, ma ei oska kassi puhul karvu otseselt karta. Me teame nii paljusid inimesi kellel on kodus kass või kaks ja ma ei ole veel kunagi neil külas käies märganud, et kodu või nad ise oleks karvu täis. Enamusel Greta klassikaaslastel on kodus kas kassid või koerad, selles ei ole midagi erilist, pigem kui üks osa normaalsest perekonna pildist.
  Ma arvan, et kui meil kellegil kassiallergia oleks, siis me oleksime sellest juba teadlikud, sest oleme viibinud korduvalt kohtades kus kassid on (ja ka pikemalt kui vaid päeva). Loomulikult 100% kindlusega ei julge öelda, aga kuna mingit probleemi siiani ei ole olnud, siis ei näe seda takistusena.

  Me EI ela linnas, elame külas. Kodu asukoht ei tohiks küll kassile stressi tekitada. Me ei ole veel otsustanud, kas kass jääb tubaseks või mitte. Meil on muidu olemas ka nii ees- kui tagaaed.
  Ma eeldan, et võtame sellise kassi, kes on juba õppinud kassiliivale oma hädasid tegema ja kui ei ole, siis õpetame. Olen oma vaimu juba valmis seadnud, et kassi okset saan ma mitte ainult põrandalt, vaid ka sohvadelt aega ajalt koristama hakata :)

  Sohvad aga tahaks ideaalselt just enne kassi koju toomist ära osta, et siis hiljem kassile uute sohvadega uusi lõhnu ja stressi tekitama ei hakkaks. Tahame, et kodu oleks valmis ja rahulik, et siis ka kassil rahulikum ja kergem meie kodu omaks võtta. Sellegi poolest mu peamine mure ongi kogu kassi võtmise juures see, et äkki talle hakkab me mööbel rohkem meeldima kui kratsimispuu või mõni muu mänguasi. Õnneks suurem osa me aknaid on veel ilma kardinateta, sest nii erilise kujuga akendele on hirmus keeruline kardinaid välja mõelda ja noh üleliigset raha ka pole, et neid erilisi kardinaid kuskilt osta :)

  Aga jah, eks me ikka enne käi ja räägi spetsialistidega, kui päris kassi ostmiseks läheb.

  ReplyDelete
 7. Jään siis huviga kassipilte ootama :) Allergia kohta nii palju, et mina olen selline huvitav juhtum, kes kasside vôtmisega sai oma allergiast hoopis lahti :)
  Avastasin kassi allergia kuskil 20 eluaastates, mis oli imelik, kuna lapsena oli meil kass ja siis küll allergiat polnud. 6 aastat tagasi otsustasime lastele 2 kassipoega vôtta ja ma olin nous end ohverdama ja Piritoni sööma kui oleks vaja olnud. Olen ise ka igasuguste loomade fänn! Kuu aega peale kassivôttu aga polnud allergiast suusrt midagi järgi jäänud vahel harva üks aevastus tuleb :)

  ReplyDelete
 8. Kaie, sul küll vedas siis, et allergiast hoopis lahti said. Ma ise ei kujutaks ette, et ma vabatahtlikult Piritoni sööma hakkaks. Oleks veel, et kui lähed kellegile külla kellel on kass ja siis võtad tableti sisse, aga kui ikka oma kodus kass, siis peaks ju igapäevaselt neid tablette neeleama. Aga vedas sul :)

  Ma tegelikult olen kuulnud, et kuskil ravitakse ka pähkliallergiaga inimesi sedasi, et antakse pähkleid. Algul siis imepisikeste kogustena mida teatud aja tagant suurendatakse.

  ReplyDelete
 9. Ma ei ostaks riidest sohvasid kui kassi votate. Kasse on voimatu nendest eemal hoida. Meie uks riidest tugitool on ribadeks.

  Aga koige ponevam on ju just see, et KASS! :D

  ReplyDelete
 10. MrsB, jaaaa nahast sohvadel käime me John Lewis-e mööbliosakonnas istumas ja kodu mängimas-hinnasilt ei lase neid koju tuua :) Me proovime sellise sametise materjaliga sohvade poole sihtida, seda on kassil küüntega raskem lammutada. Praegu on mul küll sohva otsingutest nii villand, et ma hea meelega juba lepiks ka EKTORP-iga, seda enam, et kui siis kass peakski retsima hakkama saab IKEA-st kergesti uued katted osta... Saab näha kas õnnestub Pete samale lainele saada ;)

  ReplyDelete