Tuesday, 27 December 2016

JÕULUPÄEVA KÜLALISED

24 detsembri hommikul kell 9.30 tuli meile küll minu vana korterikaaslane oma mehega. Mul oli eriti hea meel, et nad leidsid paar tundi meie külastamiseks keset väga kiiret jõuluaega, sest ma nii tahtsin, et Amanda näeks kui heas seisus tema poolt 14 aastat tagasi tehtud lumehelbed on :) (Kirjutasin sellest lähemalt siin).

Eks see natuke raske oli puhkepäeval nii vara külaliste vastuvõtuks valmis olla (mitte, et ma kunagi kella 9.30 magaks, aga puhkepäevadel käin ma kodus tavaliselt sel ajal veel pidzaamapükstes ringi) aga kuna me tahtsime Amandat ja Andrew-t väga näha, siis minu pärast oleks nad võinud ka kell 7 hommikul kohale tulla. 

Ega and väga kauaks ei saanudki jääda. Tegime väikesed kohvid ning crossandid, rääkisime juttu ja juba oligi neil aeg  minna. Nad olid minemas Londoni Amanda õelastega Lion King muusikali vaatama. 
Amanda ja Andrew kinkiseid meile ühe ilusa küpsise'karbi' mis üles keerates jõulumuusikat mängib. Küpsisekarp on pärit ühest VÄGA kuulsast ja mainekast (posh) Londoni kaubamajast Fortnum & Mason, mis sai alguse juba aastast 1707, ehk siis 310 aastat tagasi.  Soovitan, neil kes Londoni satuvad, seda poodi kindlasti Picadilly-s külastada. Vaatamisväärsus omaette. 
Pilt internetist
2014 aastal avas Fortnum & Mason ka oma esimese poe väljaspool UK-d in Dubais ja aastal 2013 ka ühe oma poe St Pancras International rongijaamas Inglismaal, aga kuna tegu ei ole ikkagi 310 aastase originaal poega, siis vähemalt minu arvates jääb nende külastamisel see õige elamus ära. 
Selle rohelise mütsiga ja karvase habemega 'päkapiku' nimi on Lyktgubbe. Tegu kas Rootsi (Taani või Norra) legendiga mis räägib, et kui sa metsa ära eksid, siis kutsu see 'päkapikk' endale appi ja tema siis juhatab sind oma rohelise tulukesega tagasi koju. Kindlasti ei tohi seda tegelast pärast abi eest tänada.
Amanda töötab graafilise disainerina selleises tuntud firmas nagu Molton Brown ja see 'päkapikk' oli nende firma selle aasta jõulumaskott. Nüüd jääb meie igaaastaseid jõule lumehelvestele lisaks kaunistama ka see väikene Amanda kingitud Lyktgubbe.  

Kui Amanda oli lahkunud, siis nii umbes tunni pärast tulid meile kohvile juba järgmised külalised. Kaks meie väga head tuttavat vanaprouat Brenda ja Jenny. Ma ei taibanud neist pilti tegema hakata, aga panen siia siiski selle ajaloo mõttes kirja, et nad meil külas käisid. 

No comments:

Post a comment