Friday, 30 December 2016

INGLISE JÕULUKOOGID

Mõnele kokandushuvilisele ehk paljutõotav pealkiri, aga kahjuks ei hakka ma siin postituses teile õige Inglise jõulukoogi retsepti jagama. Pigem on see postitus sellest kuidas ma sefiirid jõulukookideks muutsin. Need tea cakes ehk tee koogid ei ole tegelikult Eesti mõistes sefiir, aga ma ei oska neid ka kuidagi teist moodi nimetada. Tegu siis sefiiri laadse asjaga millel on all purustatud küpsistest põhi ja glasuuriks sokolaad. Kui soovite teada saada kuidas need maitsevad, siis seadke sammud toidupoodi, sest neid on nüüd ka Eesti poodides müügil.

Ma olen alati meie jõulupidude magusalauale midagi ka ise meisterdanud söömiseks, aga sel korral oli nii tihe graafik koguaeg, et mul lihtsalt ei jätkunud jõudu ja tahtmist jändama hakata. Mõtlesin, et teen neid väikeseid jõulukoogikesi, sest nende tegemine ei võta kaua aega aga tulemus näeb ilus välja.
Ega seal midagi erilist teha ei olnudki kui vaid koogikestele natuke paksu glasuuri peale kallata ja peale kommidest kaunistused. Eestis või mujal maailmas ei tähenda muidugi Briti jõulukook midagi ja seega järgi tegemisel pole suurt mõtet, aga meie seltskonda sobisid suurepäraselt.

Pärast tuli välja, et keegi ei saanudki aru, et ma olin need koogid ise ära kaunistanud. Kõik arvasid, et otse poest ostetud. 

Originaal Christmas Pudding aga näeb välja selline ja seda sõime me ka jõulude ajal mitmel korral (mina siis mitte, aga kõik teised küll).

3 comments:


 1. Väga hea idee Sul!
  Tunnock`s on kauaaegne Šoti magusatootja. Viin nende sefiiri ja vahvliküpsiseid Eestisse kaasa, aga nüüd need seal jah müügil.

  ReplyDelete
 2. Need christmas puddingud on alati huvi pakkunud :) Näevad nii mõnusad rammusad ja mahlased välja!

  ReplyDelete
 3. Mulle meeldivan ka sama firma karamel vahli sokolaadid (õigemini meeldisid, nüüd ma neid enam süüa ei saa :()

  Kris V see christmas pudding on jah väga rammus ja magus, aga ega seda palju ei peagi korraga sööma ja tavaliselt kallatakse koogile double cream (nagu paks vahustamata vahukoor) peale mis ampsu natuke mahedamaks teeb. Palju oleneb ka mis firma puddingut süüa, sest kõik ei ole väga hea maitsega.

  ReplyDelete