Saturday, 10 December 2016

RAAMATUTE ADVENTIKALENDER 2016

Ma olen siin juba mitme jõulupostituse alla kirjutanud, kui menukas on meie peres raamatute advendikalender. Nii ka sel aastal.
Mul on tunne, et see kalender on veel oodatum kui jõulukingid, kuigi kingid on ikka ka tähtsad.
Selle aasta raamatud olid sellised. Pildilt puuduvad eestikeelsed välja prinditud jõulujutud.
Kõik raamatud, peale pildil oleva viimase raamatu, on ostetud heategevuspoodidest ja sellest hunnikust vaid üks raamat maksis 3 naela. Ühest poest sain terve kotitäie raamatuid £2.50 eest (kõik raamatud ei ole pildil, sest kõik ei läinud adventikalendrisse) ja ülejäänud maksid vahemikus 30 penni kuni £1.50.
Ma panen siia ka pildi ühest heategevuspoe kus aid raamatuid müüakse ja see pilt on siis lasteraamatute osakonnast (õigemini vaid selle osakonna ühest nurgast).
Sealt leidsin ma ka selle kalendris oleva kõige kallima kasutatud raamatu mis maksis £3.20. Kuna tegu on aga väikest viisi kunstiraamatuga, siis igati oma hinda väärt (seda enam, et tulud lähevad teiste abistamiseks). See oli ka raamat mille Greta esimesena kõigi teiste pakitud raamatute seast välja valis.
Tegu pop-up raamatuga mis räägib loo sellest kuidas ühel päeval hakati metsa hävitama ja kuidas sealt kõik loomad ja linnud ära põgenesid.

Siis aga tuli mees kes külvas seemened mulda ning pani uue metsa kasvama.

Mul sattus sel korral kalendrisse üsna mitu pop-up raamatut. Teine hästi ilus ja põnev raamat oli see
Mul oli tunne, et see raamat on ka eesti keeles ilmunud, aga kui ma otsima hakkasin, siis ei leidnud kuskilt. Ma vist ajan mingi teise raamatuga segamini. 
Sel korral ei ole tegu juturaamatu, vaid igasugu erinevat informatsiooni pungil raamatuga. Greta oli selle raamatu üle üli õnnelik, sest neil pidavat olema see raamat ka koolis ja ta on seal seda juba kolm korda vaadanud. Nüüd siis ka kodus olemas.
Panen kohe raamatust mitu pilti, sest minu arvates nii äge raamat.
See raamat on vanaaegse hõnguga luuleraamat
Mis selle raamatu eriti põnevaks ja ilusaks teeb on need 'liikuvad-muutuvad' pildid. Kahelt alumiselt pildilt on näha mis esimese värvilise pildiga raamatus juhtub, kui sellest all olevast lipukust tõmmata. 

No ja muidugi ei puudu raamatute seast ka mõni kassiraamat. Järjekordne pop-up raamatSelle all oleva raamatuga on üks huvitav lugu. Nimelt mitu aastat tagasi jõulude ajal leidsin ma ühest heategevuspoest selle sama autori raamatu. Samas formaadis, sama illustraatori joonistatud piltidega, ehk siis nende üli armsate jänkudega. Eelmisel aastal raamatu advendikalendri jaoks raamatuid otsides leidsin ma taas ühest heategevuspoest sama autori sama sarja jänku raamatu 'Hugs and Kisses' (nagu näha selle postituse ühelt pildilt). Ja kujutage ette siis minu imestust, kui ma ühel päeval paar nädalat tagasi heategevuspoest taas ühe selle autori jänku raamatu leidsin!!!
Kõikides nendes raamatutes on ÜLI NUNNUD pildid ja kõik pildid on sellised krobelised, nagu fotodelt korralikult vaadates näha võib. 

Ma olen ise ülisuur jänkude fän, eriti just selliste imearmsate inimtüüpi jänkude oma. Minu heameeleks kuulub ka Greta nende jänkude fän club-i. 
Kalendris on ka üks Babette Cole raamat. Selle autori sulest on hästi toredaid raamatuid ilmunud just sellistel teemadel millest muidu just eriti avalikult ei räägita ('Hair in Funny Places', 'The Smelly Book', 'Where Willy Went', 'Bad Habbits', 'Mummy Laid an Egg jne.) Raamatud näevad oma piltide ja lühikeste tekstide poolest välja nagu väikelasteraamatud, aga osa nendest on tegelikult just sobivad oma sisu poolest natuke vanematele lastele. Humoorikad pildid ja tekst.


Selle pildi ostsin ma ükskord ühest Londoni kunstimuuseumi poest. Millegipärast meeldis see pilt mulle kohe esimesest pilgust peale ning muutus oma värvide ja väikeste detailidega väga südamelähedaseks. Praegu seisab pilt veel niisama raamaturiiulil, aga kohe kui maja lõplikult valmis kujundatud saab, leiab ka see pilt omale õige raami ja koha kuskil seina peal. 
Ühes heategevuspoes jäi mulle näppu selline raamat...
...kust ma leidsin seest sellise pildi :) :)
Ma vist võtan selle raamatu pärast enda raamaturiiulile, sest mulle meeldivad kõik pildid sellest raamatust. 

See henna mustriga käte pilt on Gretale kui rusikas silmaauku (nii jube väljend). Kui ma ta koolipostituse üks kord valmis kirjutatud saan, siis saate aru miks. Ma tahan kohe kuulda mida ta ütleb seda pilti nähes kord kui ta selle raamatu on kalendrist leidnud.


24 õhtul saab Greta viimasest pakist ühe paksema lugemisraamatu. Tegime samamoodi ka eelmisel aastal. Sel aastal on selleks raamatuks David Walliams-i 'Midnight Gang'. Greta on juba kaks sama autori raamatut ise läbi lugenud ja talle väga meeldis, nii et arvata võib, et ka see raamat läheb hästi peale. 

5 comments:

 1. Oeh. Kui meie kolme aasta eest korraks Inglismaal olime, pidin ma ennast raamatupoest lahkuma sundima - teil seal on ikka niiiiii toredaid lasteraamatuid! Eestis ei leia uutegi raamatute poest suurt midagi mõistlikku. Meie poisid on muidugi ka pildiraamatu-east sisuliselt väljas, aga ikkagi.

  ReplyDelete
 2. Jah, meil Gretaga on ka raamatupoest lahkumine katsumus omaette. Eile just käisime ja pidin Greta sealt lausa vägisi ära tirima, sest meil hakkas auto parkimis aeg juba otsa saama. Ma ise istuks ka seal lasteosakonnas aga kas või mitu tundi. Mõned päris noortele mõeldud pildiraamatud on nii tabavalt ja mõtlemapanevalt kirjutatud, et ma ostan neid pigem endale kui Gretale :)
  Aga jah seda raamatu advendikalendrit saabki veel vaid ühe, või heal juhul kaks aastat teha, sest niisama juturaamatuid sinna sisse ei saa ju õhtuseks lugemiseks panna. Samas Gretale nii hullult see kalender meeldib, et ma arvan, et ta on ka kahe aasta pärast selle kalendri nimel piltidega titeraamatuid vaatama ja lugema :)

  Aga jõuludeks soovis ta kalendrile lisaks ka veel mitut korraliku lugemisraamatut ja Guinness World Record book 2017 saada. Mul on nii hea meel, et talle meldib ja et ta nii hea lugeja on, et raamatute peale olen iga kell nõus raha kulutama :)

  ReplyDelete
 3. https://www.pinterest.com/explore/susan-wheeler/
  Susan Wheeleri jänkud

  ReplyDelete
 4. ma ostsin oma väiksele vennatütrele teise Clara Buttoni raamatu (Clara Button and the Magical Hat Day) V&A muuseumist - selle tegevus toimub sealsamas muuseumis, nii et lugesime kohe kohapeal läbi ja siis oli kohe huvitavam edasi ringi vaadata. kui Greta pole seda veel lugenud ja kui V&Asse satute, siis soovitan hankida kas enne või kohapeal:) loomulikult on teises raamatus sama ägedad pildid kui selles teie omas!

  ReplyDelete
 5. Oeh, tänud selle pinterest lingi eest. Mul nunnumeeter põhjas :)

  Kitty, See 'Magical Hat Day' raamat on mul juba Amazon-i wishlistis :) Panin kohe kui selle raamatu advendikalendrisse mineva raamatu sain. Ostan võib olla ENDALE varsti sünnipäevaks :)
  Ja nüüd kui sa V&A muuseumit mainisid, siis nüüd tuli meelde, et selle maja pildi ma ostsingi V&A-st :)

  ReplyDelete