Thursday, 22 December 2016

JÕULUKAARDID

Oeh, tänase päevaga võin jõulukaartide kirjutamise lõpetatuks kuulutada. Tegelikult üks kaart, õigemini küll kiri, on veel vaja valmis kirjutada ja ära saata, aga kõikide teistega olen ühele poole saanud.

Kokku saatsime (andsime) me kuskil 60 jõulukaarti. Greta kirjutas eraldi veel ligi 30 kaarti oma sõpradele ja õpetajatele nii et kokku 90-ne kaardi ringis. Vaene Greta, tema pidi oma nime meist kolmest kõige rohkem kirjutama, aga õnneks ta ei nurisenud kordagi. Osadele kaarditele joonistas väikese pildi ka veel sisse, nii et igati tubli töö.
Kaardid tema klassikaaslastele ja paarile vanale klassikaaslasele. Igasse ümbrikusse läks ka üks sokolaadi kopikas.
Tavaliselt ma ei ole õpetajatele jõuludeks eraldi kingitusi teinud, sest klassi poolt tehakse ju kink nagunii. Samas ma alati näen, et osa vanemaid siiski annavad ka eraldi väikeseid kingitusi ja ma siis mõtlesin, et annan ka sel aastal. Eks see natuke kulukas ole, kui juba teist aastat järjest sattuvad Greta õpetajateks kaks õpetajat, kes oma tööd jagavad, õpetajaabile lisaks. Ehk siis tavalise kahe kingi asemel peab kolm tegema. 
Küsisin Greta parima sõbranna emalt, et kas tema teeb eraldi kingitusi ja ta ütles, et vist ei tee, aga õpetajatele meeldib küll kingitusi saada (ta on ise ka õpetaja :). Kuna tal on kolm last, siis tal läheks iga lapse õpetajatele kingi tegemine küll väga kalliks maksma (kokku peaks tegema siis 7-le õpetajale kingituse), väljaarvatud kui ta otsustab vaid ühe lapse õpetajatele kingitust teha.
No ma siiski ostsin kõigile kolmele õpetajale ilusa karbi märkmepaberit ja suure Lindt sokolaaditahvli. Greta joonistas veel kaardid ka lisaks.
Kõikide teiste inimeste kingituste muretsemisega olen ma ka ilusti ühele poole saanud. Polnudki üldse raske sel aastal. Enamus asju sai Amazonist või mujalt internetist tellitud ja seega poodides jooksmine jäi suuremalt osalt ära. Isegi Petele leidsin mitu kingitust, kuigi alguses rääkisime, et omavahel pole mõtet kinke teha. 

Mulle endale meeldib hirmsasti teistele kingitusi teha. Ainult siis läheb raskeks, kui ei leia seda õiget asja või kui ei tea mida keegi kingiks sooviks. Kinkide pakkimist armastan ka. 
Siin pildil on kingitus Greta parimale sõbrannale ja ta kahele vennale ning ühele teisele sõbrale ja sõbra vennale (ning üks Eesti sokolaad poiste emale).
Meile endile on loomulikult ka terve hunnik jõulukaarde ja kingitusi saadetud. Näiteks üks kaart oli selline, aga sellest kaardist saavad küll vaid need inimesed aru, kes Londoni metroosüsteemi teavad :)
Gretale saadeti aga täna Eestist selline ilus mini viiul. Näeb välja nagu päris, aga tegelikult on tegu kuuseehtega. Sobib nii hästi meie kuusele. Suur tänu Õnnele ja ta perele ka kõigi teiste toredate kinkide ja imelise jõulukaardi eest!

Greta koolist saadud kaardid
Koolivaheaja esimene päev1 comment:

  1. Ahh, see trepp!:) (Jõuluehitud trepid on mu nõrkus...)

    Õnne

    ReplyDelete