Tuesday, 20 December 2016

KOOLI JÕULUKONTSERT

Kuna Greta õpib nüüd juba Year 3-s siis temavanuste ja vanemate laste jõulukontserdid ei toimu enam koolis, vaid hoopis kohalikus kirikus. Kirikus toimubki kokku kaks kontserti, üks year3 ja Year4 ning teine Year5 ja Year6 oma. Kontsert hakkas kell 6.30 ja lõppes kuskil 8 ajal õhtul, ehk siis üsna hilja kui võtta arvesse, et tavaliselt on enamus lapsi sel ajal juba voodis. 

Tegu oli hästi ilusa ja liigutava esinemisega. Kuna Greta ütles mulle eelnevalt kumma poole peal ta kooris laulab, siis me oskasime Petega kohad vastavalt sellele valida ja juhtus ka nii, et Greta oli lauldes alati hästi nähtaval kohal (mitte kellegi seljataga peidus)
Tegelikult käis kontserdiga kaasa ka väikene etendus mille nimeks oli 'Baboushka'!? Mulle jäi küll arusaamatuks, et mis seos vene Baboushkal Jeesuse sünniga on ja miks just teda särav täht Bethlehem-i juhatas, aga kuna lapsed esinesid nii hästi ja laulsid nii ilusti, siis ma ei lasknud ennast sellest baboushkast häirida. 
Year4 etenduses õnneks baboushkat enam ei olnud, vaid etendus oli hoopis 12 days of Christmas ainetel ning kuigi see oli oma ülesehituselt üsna lihtne, siis samas erakordselt nauditav ja humoorikas. 

Etendustega käis kaasas ka päris mitu laulu nii et kui sedasi võtta, siis võis vabalt öelda, et tegu oli siiski pigem kontserdiga. Kuna kontsert toimus kirikus, siis otseloomulikult olid ka kiriklikud jõululaulud kontserdi üheks osaks ja neid laule lauldi siis kogu kogudusega koos ja alati püsti seistes ning oreli saatel. Mulle väga meeldivad siinsed 'carols' (jõululaulud) ja me Petega proovime alati jõulude ajal kuskile kirikusse või mõisa 'carol' kontserdile minna. See on nii võimas kõigiga koos neid laule laulda. 

Kontserdi kavad-laululehed olid laste endi tehtud, ehk siis iga laps tegi ühe kava mis hiljem asetati igale kiriku toolile. Meile sattusid sellised 

Kahjuks ei saa ma siia ühtegi videot Gretast laulmas ülesse panna, kuna iga laulu ajal seisis kas tema kõrval või lähedal üks lapsendatud laps ja kuna meil on kooli poolt nagunii palutud pilte mitte sotsiaalmeediasse ülesse panna, siis sel korral ma kohe kindlasti seda teha ei taha ega tohi. 

Greta laulis kõikkidele lauludele lisaks ka ühte laulu vaid paari lapsega koos, ehk siis natuke soolo moodi esinemine. 
Lastele oli alguses kohe küsitud mis osasid nad etenduses endale tahavad ja kuna Greta jumaldab muusikat ja laulmist, siis oli tema valikuks kohe kooris laulmine. 
Üks asi mis mulle väga meeldib, on see, et kuigi koolis toimib koor millest lapsed saavad vabatahtlikult osa võtta (toimub koolis pika vahetunni ajal), siis sellistel kontserditel esinevad paljude lauludega ka kõik klassi lapsed koos ning mõned sellised laulud on ka kahehäälsed. Ehk siis laulmis võimalus on ka neil kes muidu koori laulma ei läheks. 

Siit mõned pildid kus laste nägusid otseselt peal ei ole


Kolm kuningat ja punastes särkides vene tantsijad

12 days of Christmas esitus
Laste lauludest videosid ma siia ülesse panna ei saa, aga kontserdil esines ka õpetajate koor ja ma arvan, et nende esitust vast ikka tohib avalikustada. 
   
Ühesõnaga meil oli väga meeldiv õhtu ning esimest korda tundsin ma kirikus olles ka sellist oma 'koguduse' ja ühtekuulumise tunnet Jumala ees. Selles mõttes siis, et kool juba nagunii on meile kui üks suur pere ja nüüd siis kirikus palvet lugedes ja laule lauldes oli selline mõnus ja oma 'perega' lähedane tunne. Me Petega muidu ei ole üldse usklikud, vaatamata sellele, et pool Pete perest on VÄGA tihedalt kirikuga seotud, aga vahel kirikus käimise vastu ei ole meil otseselt midagi (kui mingid perega seotud sõndmused kirikus toimuvad).

1 comment:

  1. Kui tore kontsert! Nii need laste omatehtud kavad, kirik ise, õpetajate koor - kõik see annab üldisele õhkkonnale nii palju juurde. Te olete ikka õnnega koos, et Gretal nii vahva kool on. Meie pere nelja-aastane on nüüd ka nädala koolis olnud ja tema meelest on koolis parim asi "to come back home". Õhtul nutab, et tahaks kodus emmega olla, aga hommikul läheb rõõmsalt kooli. Kõige raskem on pikk päev, mis väsitab. Aga küll ka tema harjub.

    ReplyDelete