Thursday, 29 December 2016

JÕULULÕUNA PETE VANEMATEGA

Kui kingitused olid avatud, kalkun ahju pandud ning jõulusöömingu ettevalmistused tehtud hüppas Pete autosse ja läks oma vanematele järgi. Kuigi Pete vanemad on igati võimelised ka ise autoga sõitma ja nad elavad meist vaid 30-40 minuti kaugusel, siis meie sooviks oli, et nad saaksid jõulude ajal täielikult lõdvestuda ja jõule nautida ning klaasike veini juua ilma, et oleks pidanud muretsema hiljem pimedas kojusõidu pärast. 

Pete vanemad annavad igale lapsele, lapselapsele ja lapselapselapsele nii jõuludeks kui ka sünnipäevaks £30. Meie Petega leppisime juba paar aastat tagasi nendega kokku, et jätame omavahelised jõulukingid ära. Keegi meist ei oska otseselt midagi jõuludeks tahata ja mõtetu siis seda raha edasi tagasi ühelt arvelt teisele tõsta. Sünnipäeva kinke teeme endiselt edasi ja Greta saab loomulikult Granny ja Grandad-i käest ka jõulukingituse.



Greta sai sel aastal nende poolt kingituseks diabolo. Ma ei teagi kuidas seda asja eesti keeles kutsutakse. Greta koolis on lastel lubatud vahetundide ajal õues diabolot kasutada ja Greta on seda juba septembrist alates väga soovinud. Siiamaani kasutas ta koolis oma sõbrannade oma aga nüüd on ka tal oma isiklik diabolo. Greta oli muidugi kingi üle üli õnnelik ja kannab seda nüüd igapäev koolis kaasas.
Mind paneb imestama kui hästi Greta seda diabolot käsitleda oskab ja mis kõiki imetrikke sellega teeb.. Kuna meil seda enne kodus ei olnud, siis mul polnud õrna aimugi ta oskustest.



Meil oli super jõulupäev. Pete vanemad on alati äärmiselt meeldivad inimesed ja nendega on väga kerge olla ja läbisaada, aga sel korral olid nad kuidagi veel eriti lõbusad ja puhanud ning meil oli nii tore koos olla.
Sõime, jõime, soovisime kaugetele sugulastele telefoni teel häid jõule, mängisime viktoriini mänge, vaatasime telekat ja mõnulesime niisama. Ideaalsed jõulud









Loomulikult ei puudunud ühe korraliku jõululõuna juurest ka jõulu crackers. Tegime need pauguga lahti, panime torude seest välja tulnud kroonid pähe, lugesime naljad ette ja hakkasime sööma. Crackers-i sees on alati ka väikesed vidinad (pudeliavaja, nõela ja niidi komplekt, pliiatsiteritaja jne) mis vahel on täiesti mõtetud ja vahel üsna kasulikud. 
Need crackers-ite sees olevad naljad on aga sellised mida ei ole võimalik teise keelde kahjuks tõlkida. Sõnamängud mille puhul on tegu häälduses.






Õhtul viis Pete nad tagasi koju ning kaks päeva hiljem tõi uuesti tagasi meie juurde, sest meie juures toimus sel aastal suur suguvõsa jõulupidu millest tuleb järgmine postitus.

2 comments:

  1. diabolo on ka eestis, tsirkuseringides kasutatakse seda, teevad väga lahedaid trikke - viskavad ühelt nöörilt teise käes olevale nöörile ja päris kõrgele õhku jne neid plastkettaid

    ReplyDelete
  2. Ja on jah Eestis ka müügil. Ma ise olen näinud neid kunagi Leiutajate külakooli lehel müügil.
    Ma lihtsalt arvasin, et võib olla on eesti keeles diabolol mingi eraldi sõna, aga nagu näha siis ei ole :)

    ReplyDelete