Monday, 19 December 2016

KUUSE KOJUTOOMINE

Kuuske käisime sel aastal mitmes kohas otsimas. Tahtsime kuuse kohe vaat et esimesel detsembril koju tuua, et vanaema saaks ka kuuse ehtimisest osa enne kui tagasi Eestisse sõidab. Juhtus aga nii, et aianduskeskuses kuhu me kõigepealt läksime, oli väga väike valik ja seal ei olnud ühtegi ilusat kuuske. Kihutasime siis kiiruga ühte teise aianduskeskusesse kus küll oli palju ilusaid kuuski, aga hinnad olid meeletult kallid. Kuuse valimine võtab nagunii omajagu aega ning kui me siis lõpuks olime endale ühe ilusa puukese välja valinud tuli välja, et see oleks meile £136 maksma läinud! 
Sellist hinda ei olnud ma mingil juhul nõus maksma ja kuna õues oli juba pimedaks läinud, siis andsime alla ja sõitsime ilma kuuseta koju. Ema jäi seega meie kuusk oma silmaga nägemata, sest tema lendas järgmise päeva varahommikul tagasi Tallinnasse.

Kui olime vanaema lennujaama viinud ja mina pärast Greta kooli, seadsin ma suuna kohe kolmanda aianduskeskuse poole. Meil on õnneks neid aianduskeskuseid ja kuusemüügi farme siin jalaga segada :).

Ma olin oma vaimu juba valmis seadnud, et ees on ootamas üks keeruline kuusevaliku protsess. Pete ei olnud ju ka kaasas, kes muidu alati mu kuusehoidja ja keerutaja on, et ma ikka kuused saaks iga külje pealt üle vaadata ja selle ideaalse välja valida. Juhtus aga nii, et sel korral leidsin ma kuuse vaat veel et alla 10 minuti. Üks väga abivalmis ja jutukas aianduskeskuse töötaja näitas mulle kolme kuuske, millest üks oligi juba nii oma välimuse kui hinna poolest ideaalne ja nii see kuuseke võrku pandigi ning koju toodi.

Mõtlesin veel korraks vaadata, et ega neil juhuslikult ei ole mõnda ilusat ja normaalse hinnaga potipuukest mis meie kodu välisukse juurde sobiks. Nimelt need kaks mis me aasta tagasi ostsime kuivasid suvel ehitustööde käigus ära ja ma nii väga tahtsin jõuludeks ühte uut meie maja kaunistama. Minu suureks üllatuseks ja rõõmuks oligi neil üks selline puuke täitsa olemas. Ilus ümmargune ja päris suur ning hinna poolest ka igati sobiv. Ladusin kõik puud kärusse ja seadsin sammud kassa poole. Ma küll korraks mõtlesin, et ei tea kas kogu see kupatus ka mu autosse ära mahub, aga see oli tõesti vaid korraks. Teadsin, et ma ei ole nõus päevagi rohkem selle kuusega ootama, seega kui vaja vean selle kuuse sealt kasvõi seljas koju.
No ja ega siis kuusel ei olnudki muud pääsu kui autosse ära mahtuda. See sama kuusemüüja, kes mul varem kuuske aitas valida, juhtus just sel hetkel autoparklas olema kui ma oma käruga autoni jõudsin ja pakkus kohe oma abi kuuse tõstmisel. Ta oligi seal parasti kedagi teist aitamas. Ma küll oleks ka ise väga hästi hakkama saanud, aga kuna see abimees oli mul juba seal külje all, siis loomulikult võtsin ta pakkumise hea meelega vastu. 
Nii et nagu näete, väga ladus kuuseost oli.

Päev hiljem (6 detsembril) lõikasime kuuse võrgust välja ja ehtisime ära. 'Ehtisime ära' tasub küll lugeda pigem kui MINA ehtisin ära, sest ega ma heameelega kedagi teist kuuseehtimise juurde ei lase :) Gretale jätan tavaliselt väikese hunniku ehteid ja paar piparkooki mida tema võib kuusele riputada, aga tihti tõstan ka need hiljem ümber natuke teistesse kohtadesse. Viimasel aastal siiski vähem kui varasematel aastatel, sest Gretal on tegelikult üsna hea 'kompositsiooni' taju. 
Ma mingi aeg tagasi küll mõtlesin, et küll ma olen ikka õudne ema, et ei lase lapsel üksi (minuga koos) kuuske ehtida, aga siis jõudsin järeldusele, et ega ta nagunii ei viitsiks kõike neid ehteid ise kuusele riputada ja peale selle on tal ju alles nii palju aastaid ees kuuski ehtida just nii nagu ta ise tahab. Üks päev saab emaks ning võib samuti nagu mina kogu kuuse ise ära ehtida :).
Tore oleks muidugi kui kuuse väljaviskamise ajal ka kõik nii agarad abistajad tahaksid olla kui kuuse ehtimise juures. 

Kuuse võrgust välja lõikamine on aga küll juba aastaid olnud vaid Pete ja Greta töö.

Esimesel päeval jõudsime vaid nii kaugele, et panime kuusele elektriküünlad külge. Rohkemaks aega ei jäänudki. Õhtud on ju nii lühikesed, et vaevalt jõuab laps koolist koju, kui peab juba sööma ja magama minema. 
Läks aega mis ta läks, aga lõpuks sai kuusk ehitud. Elutuba muutus kohe automaatselt väga hubaseks ja piparkoogilõhnaliseks.

Jõulude juurde kuulub ju ka kingituste soovinimekiri jõuluvanale. Mulle tundub, et seda jõuluvana ja päkapiku usku jätkub meil veel ehk aastaks või heal juhul kaheks. Greta on hakanud küsima igasugu küsimusi, aga kuna on näha, et ta ise nii väga tahab jõuluvanasse uskuda, siis ega ta eriti oma küsitud küsimustele vastuseid ei tahagi kuulda. 
Mina muidugi ei taha ka lapsele otse näkku valetada ja tavaliselt lihtalt ütlen, et kui sa tahad ja usud, et jõuluvana on olemas, siis ta on. 
Keeruline on siis kui kingiks hakatakse küsima mingeid kalleid asjul. Õnneks Greta küll midagi kallist ei ihaldagi, aga samas kui näiteks telekas mingit haukuvat koera reklaamitakse, siis ega tema ei tea kas see maksab palju või vähe. Kui ma siis ütlen, et mingi asi maksab liiga palju ja et seda jõuluvana kindlasti ei too (tavaliselt on tegu ka mingi väga jama ja mõtetu asjaga), siis Greta vastab, et jõuluvana ju ei osta neid asju ja seega see hind ei loe. 
Üks päev jutu sees ma ütlesin talle, et mõtle osa lapsi ei saa jõuludeks üldse kingitusi, sest nende vanematel ei ole raha isegi süüa osta, mille peale Greta siis vasta, et aga jõuluvana käest nad ju siiski saavad kingituse!
Päkapikk Harriga (elf on the shelf) tegime sel aastal nii, et lolluste lavastuste asemel peidame päkapiku kuskile ära ja Greta peab ta siis hommikul ülesse otsima. See lolluste lavastamine oli mulle eelmisel aastal nii ränk töö, et ma keeldusin seda sel aastal kordamast. Päkapiku peitmine on tunduvalt kergem, kuigi siiski ikkagi töö.

Näiteks mul on kahel korral nii juhtunud, et ma juba olen voodis kohe-kohe magama jäämas, just sellises uneeelses mõnusas olekus, kui äkki tuleb meelde, et ma ei ole päkapikku ära peitnud ning kargan nagu välk voodist välja. Pärast sellist mini südamerabandust on muidugi üsna raske uuesti magama jääda, aga vähemalt ei leidnud laps hommikul päkapikku oma voodi kõrvalt nukuvoodist kuhu ta oli ta eelmisel õhtul jätnud. 

Ühel nädalalõpu hommikul sai ka Pete natuke päkapiku ärevusest osa. Nimelt läks tema õhtul enne mind magama ja kui ta hommikul ülesse ärkas (enne mind) oli ta kindel, et ma olin unustanud päkapiku ära peita. Käis allkorrusel kõigepealt ise päkapikk Harry-t otsimas, aga ei leidnud ja seega oli veelgi rohkem veendunud, et ma unustasin eelmisel õhtul ta ära peita.
Õnneks Greta polnud veel ülesse ärganud ja Petel oli võimalus vaikselt Greta tuppa hiilida ning nukuvoodit pimedas otsima hakata. Kui ta voodi ülesse leidis haaras ta voodis oleva tegelase pihku ja põgenes ruttu toast välja. Allakorrusele jõudes hakkas siis päkapikku ära peitma aga avastas, et päkapiku asemel hoiab ta käes hoopis ühte väikest pehmet jänkut. Nimelt oli Greta päkapikule kaisujänku kaissu pannud ja Pete oli pimedas selle kogematta kaasa haaranud. Mees oli juba täitsa paanikas ja stressis sellest päkapiku jahist. Ta oli peaaegu tagasi Greta tuppa minemas, kui silmad sattusid kogematta kohta kuhu ma oli Harry ära peitnud ja tänu sellele siis sai lõpuks rahus hommikukohvi valmistama minna enne kui Greta ülesse ärkas.


Postituse lõpuks aga mõned pildid meie kohalikust linnakesest ning ühest kohalikust aianduskeskuse jõuluosakonnast.


Vanaema jäätiseauto eesPudeli hoidjad

Greta snowglobe

Sel aastal leidsin ma igall pool müügil sellised üli nunnud hiirekestega (ja rebasega) jõuluehted. No nii armsad olid. Ma isegi ühel korral ostsin kaks endale koju, aga pärast viisin poodi tagasi, sest meil on nii palju jõuluehteid ja muud jõulukraami, et mul lihtsalt ei oleks neid enam kuskile kaunistuseks panna olnud. 
Pärast leidsin veel palju suuremad samasugused hiired meie tuntud riietepoeketi poodide vaateaknaid kaunistamas. Need suuremad hiired olid veelgi armsamad, aga neid ma pole kuskil müügil näinud (õnneks).5 comments:

 1. Meie ostsime kuuske Ikeast säästsime sellega ilusa summa ehk siis kuusk natuke lühem kui teil vaid £5 (£25 Aga £20 saab voucheri näol tagasi). Ja meil polegi kunagi nii uhkelt kuuske olnud, väga kaunis on.

  Tahtsin veel küsida Kas sa samadest kaunistustest ära ei tüdine? Kuusk teil väga ilus lihtsalt natuke copy paste aastast aastasse ��

  ReplyDelete
 2. Neid 5 naelaseid Ikea kuuski müüakse vaid teatud IKEA-tes. See suur mis meie lähedal on (no mitte lähedal, aga lähemal kui mõni teine) ei müü aga neid 5 naelaseid kuuski. Me enne ostsimegi kuuski Ikeast, aga lõpuks enam ei viitsinud kuuse pärast sinna sõitma hakata vaid paari säästetud naela pärast. Kodu lähedalt aianduskeskusest nad toovad ka kuuse koju kui autosse ei peaks ära mahtuma (eelmistel aastatel oleme lasknud koju tuua).

  Samadest kaunistustest ära ei tüdine, sest me näeme neid kaunistusi ju vaid vähem kui kuu aastast :) Ma ei kujutaks praegu küll hästi ette kuidas ma neid ehteid vahetama saaks hakata ja kuhu ma siis kogu selle kupatuse pärast ära mahutada saan. Meil on ju kuuseehetele lisaks terve maja tarbeks sama stiilis kaunistused.
  No ja siis oleks ju vaja ka veel mingi uus stiil välja valida ja juba see tundub nii ületamatu ülesandena, et ma parem jään nende juurde mis meil praegu on :)

  ReplyDelete
 3. Ahhaha see Pete ja hommikune päkapikk oli küll naljakas :D :D

  ReplyDelete
 4. Mul oli tänavu kuusk nii ehtevaene :) Alustasin sama traditsiooniga nagu emagi, et igal aastal üks uus asi. Samas meeldivad mulle ka klassikalised jõulukuulid aga plastikust ei taha osta. Meil neid vanu veneaegseid ka aga noh, jõuab ju veel :)

  Mis need pisikesed hiired maksavad? Minu arust niiiii armsad! Ainuüksi sellepärast oleks vahva välismaal poodides jõulude ajal käia, et kaunistustesse panustatakse nii palju :)

  ReplyDelete
 5. Need väikesed hiired maksid kas £2.99 või £3.99, ma enam täpselt ei mäleta. Tõesti, jõulude ajal on juba ainduskeskuste jõuluosakonnad nagu mingid imedemaad. Nii muinasjutulised ja võluvad. Aga see riietepood, kus need hiired aknal olid, sellel pood on aastaringselt väga cool-ilt kaunistatud nii seest kui väljast. Mina 'kaotan' sinna poodi sisse minnes alati palju raha, sest seal on nii lihtne shoppata. Lastele on eraldi mängunurk riietuskabiinide juures, poes on väljas väike lauake tee ja mahla ning küpsistega ning nüüd on nad meetele ka eraldi laua ja toolid välja pannud koos kõrval seisva costa kohvi masinaga. Nii et,naised saavad jumala rahus shoppata sel ajal kui lapsed rõõmsalt mängivad ja mehed kohvitavad ja ajalehti loevad :)

  ReplyDelete