Tuesday, 6 December 2016

JÕULUKALENDRID

Raamatute advendikalender 
Sokolaadi advendikalender

Päkapikk (Harry Elf)
Ilusate sõnade kalender
Greta ütles mulle ühel õhtul, et kõik ta päevad on nii head päevad ja et ta on nii õnnelik. 
Et hommikul kui ta ärkab, otsib ta majast päkapiku ülesse (sel aastal hoiatasin ma kohe ette ära, et päkapikk ei hakka sel aastal enam lolluseid tegema, vaid lihtsalt peidab ennast majja ära) ja avab sokolaadi kalendri. Kui koolist tuleb siis avab ilusate sõnade advendikalendri ja õhtul enne magama minekut raamatute oma. Talle nii meeldib koolis käia ja ta ei jõua ära oodata kunstiringi jõulu'pidu' ning kirikus laulmist. 
Õnneks taipas ta selle pika toredate asjade nimekirja lõppu ikka lisada ka seda, et ta nii mind, kui Pete armastab :) 

Ma pean tunnistama, et ka mina ise olen üsna elevil sellest raamatute advendikalendrist, mis sest, et ma ju ise ostsin need raamatud ja pärast ka pakkisin ära. Ikka on põnev näha millise paki laps valid ja mis selle paki sees on. Ma ise ei mäletagi enam täpselt kõiki neid raamatuid mida ma eelmise kuu jooksul kokku kogusin ja ära pakkisin.


Aga raamatute ja heade sõnade kalendrist teen ma ka eraldi postitused. Asungi kohe selle kallale, ehk siis peatse kuulmiseni.

3 comments:

 1. Jah, see raamatute kalender on mônus. Tegime seda môned aastad tagasi ja endalgi oli huvitav, et mis seal sees oli (kuigi ma ka ju ise panin selle kokku). Meil olid ka enamus taaskasutuspoest, viimased ostsin amazonist, sest poes enam polnud midagi.
  -mermaid

  ReplyDelete
 2. Ma tegelikult just mõtlesin seda postitust kirjutades, et mida vanemaks laps saab, seda raskem sellist raamatu advendikalendrit teha oleks, sest vanem laps ju enam ei loe selliseid ühe- õhtu- lugemise -pikkuseid raamatuid. Ühe aasta ehk venitab veel välja, aga ta loeb juba praegu selliseid 200, 300 või rohkema leheküljelisi raamatuid kooli kõrvalt. Samas just see raamatute kalender on see mis teda kõige rohkem elevile ajab ja naudingut pakub. Saab näha, ehk mõtlen midagi toimivat ka edaspidisteks aastateks välja :)

  ReplyDelete
 3. Jah. Meil praegu enam ei ônnestu seda teha. Tookordki olid môned raamatud liiga vàhese tekstiga. Ostsin Amazonist ja ei nàinud, mis sees oli. Aga me tegime crafti jutu jàrgi. Sai nii asja eakohasemaks teha.

  -mermaid

  ReplyDelete