Thursday, 8 December 2016

ILUSATE SÕNADE PILVEKE

Päev enne 1-st detsembrit jäi mulle internetis silma üks foto, millel oli kujutatud pilvekujulist advendikalendrit. See nägi nii ilusake välja, et kohe kutsus järgi tegema. Kuna Gretale ei olnud enam sokolaadi ja raamatu advendikalendrile lisaks veel ühte magusa või vidina kalendrit vaja, siis hakkasin mõtlema, et aga mida siis ühe sellise kalendri sisse panna.

Tuli mõte teha ilusate sõnade kalender. 

Kalendri tegemine oli väga lihtne ja ei võtnud palju aega. Mul oli õnneks ema siin ka abiks, kes õmblemis protsessi kiirendas. 
Vaja läkski vaid natuke pappi, paberit, nõela ja niiti (ma ei viitsinud pööningult õmblusmasinat välja tooma hakata ja käsitisi on ringe natunii kergem õmmelda), nööri ja augurauda ning 24 ilusat sõnumit.

Lõikasin kahekordsest paberist rõngad välja, õmblesime kokku, jättes ülesse väikese ava kust siis ilusais sõnumeid sisse saab hiljem panna.
Nöör taha ja papist läbi rippuma ning ongi kalender valmis.

Osa sõnumeid Gretale kirjutasin mina, osa Pete ja osa vanaema. Minu (ja vanaema) kirjutatud sõnumid olid loomulikult eestikeelsed ja Pete omad inglisekeelsed. Tegelikult tekitas see minus natuke segadust, sest mõte ei olnud, et mina ja Pete justkui kirjutame neid sõnumeid üksteisest eraldi, vaid et me ikka 'ütleme' neid asju koos. Samas mulle tundus vale ka kõik tekstid vaid inglise keeles kirjutada, kui mina ju tegelikult räägin temaga ikka eesti keeles. Lõpuks siis lihtsalt kohendasin neid tekste. Kirjutasin 'mina' asemel  'meie' ja tegin sama Pete tekstidega. Kuna mul tuli kogu see ilusate sõnade kalendri idee nii viimasel minutil, siis ma lihtsalt ei jõudnud osasid asju küllaldaselt läbi mõelda, aga pole hullu. 
Lõpptulemusega jäin igal juhul väga rahule ja Gretale paistab ka pilvekese idee meeldivat. Ta küll tavaliselt ei näita eriti mingeid tundeid kiituste või 'heade märkuste' vastu välja, aga see, et ta alati jookseb õhinaga uut 'lumepallikest' avama, näitab, et ta ikka sellest rõõmu tunneb. 


Greta oma Elf Harry-ga poseerimas

No comments:

Post a comment