Saturday, 17 December 2016

ÕHTUPOOLIK LONDONIS (pildipostitus)

Kaks nädalat tagasi, kui mu ema veel siin oli, otsustasime korraks Londonisse jõule otsima minna. 

Pete pakkus algul välja rongiga minekut. Kuna väike rongijaam asub meie majast 3 min kiirkõnni kaugusel ja sealt lähevad rongid otse London Waterloo-sse, siis see oleks olnud kiirem viis Londonisse minekuks. Kuna Pete töötab hetkel Londonis ja seega on tal rongisõidu kuukaart, siis temale oleks sõit justkui tasuta olnud. 

Mina aga olin just sel laupäeval eelmisest kiirest nädalast nii väsinud, et mind ei ahvatlenud üldse Londonisse 'kõndimine'. Minna tahtsin, aga rongi asemel autoga. Pete eeldas, et kuna tema rongipileti eest maksma ei pea ja kuna Londonis on üldiselt parkimine kallis, siis rongiga tuleks odavam. Mina väitsin vastupidist. Lõpuks otsustasime siiski minu heameeleks autoga minna. 

Ega siit mingit pikka juttu ei tulegi, peamiselt pildid mis enda eest räägivad. Piltide kvaliteet muidugi üsna vilets, sest tehtud mobiiliga, aga ma tõesti ei viitsinud rasket fotokat kaasa tassima hakata. 
Kahju kohe et mobiilidega pildistamise võimalus nüüd olemas, sest loomulikult on palju mugavam mobiili taskus kanda kui rasket kaamerat kaelas. Fotokaga tehtud pildid on aga oma kvaliteedi poolest ikkagi tuduvalt paremad.

Teel Londonisse otsustasime minna vaatama Somerset House liuvälja ja jõuluarkaadi. Parkisime auto üsna Waterloo jaama lähedale. Pete oli eelnevalt kodus odavamad autoparklad ülesse otsinud, seega teadsime juba ette kuhu parkida. Kuna kodus jäi lõuna söömata, siis hüppasime kõigepealt PizzaExpressist läbi, et ühed kiired pizzad teha. PizzaExpress on üks väga tuntud restoranikett millel on UK-s üle 400 restorani ja üle 40 väljaspool UK-d (Euroopas, Hong-Kongid, Indias ja kesk-idas).
Nagu pea igas restoranis, nii on ka PizzaExpressis võimalik ka gluteeni ja teiste allergiatega inimestel süüa (siit saab menüüd vaadata). Restorani lehel on ka eraldi allergiate leht võimalik alla laadida, mis näitab täpselt mis toidus mis allergeenid sees on. Mina sain gluteeni ja juustuvaba pizza ja gluteeni vabad tainapallid (dough balls) ning oleks ka magustoiduks sokolaadi brownie saanud süüa, aga ma ei hakanud eraldi tellima, sest kõht oli juba niigi täis. Selle asemel maitsesin natuke Greta oma (lastele mõeldud brownie oli ka gluteenivaba).


Pete oma taina pallidega. Need muideks on jube head. Ma võiks ise ka sama suure hunniku ära süüa (gluteenivabu siis :).
Pete oma taina pallidega. Need muideks on jube head. Ma võin ise ka vabalt selle suure taldrikutäie üksi ära süüa (gluteeni  vabu siis :)
 Pete pizza

 Kui pizzad söödud, seadsime sammud Somerset House-i poole. Asub teine kohe Waterloo lähedal üle silla.

Somerset majas ise minu arvates midagi erilist vaadata ei ole. Minu jaoks olid isegi need jõulupoekesed seal üsna igavad, aga vähemalt nüüd nähtud. 
Poekesed olid teemade kaupa ära jaotatud. Ühes toas oli näiteks teepood, teises shampuse, kolmandas jõuluehted, neljandas lastekingid, viiendas sokolaadid jne. 

Vaadake kui ilusad piparkoogid. Hind selle tillukese karbi eest ka ilus (£15), aga samas õigele inimesele ostaksin küll hea meelega jõuludeks. Ei tea kas piparkookide maitse ka nii hea on kui nad välja näevad?Maja sisehoovi on igal aastal liuväli tehtud. Ma ise ei olegi seal kunagi varem seda liuvälja vaatamas käinud, sest meil on üks liuväli iga aasta kohe meie kodu lähedal Hampton Court lossis (mitte, et me seal igal aastal uisutamas käiks küll :).

Sel hetkel kui me õue läksime puhastati parajasti jääd ja seega uisutajaid me ei näinudki sel õhtul. 


Selle alumise pildi leidsin ma Pete telefonist. Meie Govent Garden-is sel õhtul ei käinud, aga Pete tegi pildi üks päev oma lõunatunni ajal.
Ma ei teagi kui kaua me sel õhtul Londonis ajaliselt kokku olime. Ma pakuks et kuskil kaks tundi või natuke rohkem. Maksma läks see meil täpselt £10 (parkimine) ja ei pennigi rohkem (ma restorani arvet siia sisse ei arvutanud, sest söönud oleks me ka siis, kui oleksime rongiga Londoni läinud)
Ma kirjutasin siia enne valed andmed rongipiletite hinna kohta. Vaatasin internetist uuesti rongipiletite hindu ja tuli välja, et ühe täiskasvanu edasi-tagasi pilet oleks laupäeval maksnud £14 naela asemel £8 (minu, mu ema ja Greta piletid kokku £20.25). Seega autoga Londonisse säästsime vaid 10 naela, aga seda ka sellepärast, et Petel oli rongipilet juba olemas. Kui Pete oleks ka pidanud pileti eraldi ostma, siis oleks säästetud summa sellevõrra suurem olnud. 

Nädala sees on eri kellaaegadel rongipiletite hinnad erinevad. Pete läheb hommikuti kell 7 rongile ja tema ühepäevapilet maksaks sel juhul peaaegu £14. Kui lahkuda peale 9-sat hommikul, siis on hind midagi £10 ringis ja kui lahkuda peale 10.30, siis on hind veelgi odavam, ehk natuke üle £8. Seega tööle minejad maksavad kõige suurema summa. Nädalalõppudel on vaid üks odavam hind vaatamata mis kellaajal sa reisid. 
Pete näiteks maksab oma nädalase rongikaardi eest £50.


7 comments:

 1. Tekitasid oma piltidega tõelise Londoni-igatsuse. Aga oodata on jäänud vaid viis päeva. Kauneid jõule sulle ja su perele. Sama nobedat sulge sulle ka uueks aastaks. Tegelikult peaks vist ütlema hoopis head arvutit ja fotoaparaati. :)
  Leelo

  ReplyDelete
 2. No bensu kulud ju ikka ka juurde..issake vaatasin, kas Pete sõi selle hunniku saiu ja selle mega pitsa üksi ära. Paistab veel nii kleenuke.

  ReplyDelete
 3. Leelo mu blogi suur fän :) Kui mul su aadress oleks olnud, oleksin sulle kindlasti siit Londoni lähedalt jõulukaardi saatnud, aga kuna sa ise oled Londoni kohe tulemas, siis polegi sellest tõhjast kaardist lugu.
  Kui meil ei oleks kaks järgmist nädalat nii tihedalt juba külalisi ja tegemisi täis, siis kustuksin su hea meelega meile külla. Aga võib olla siis mõnel teisel su Londoni külastuse ajal. Ilusaid jõule ka sulle ja su perele!!!

  Anonüümne, jah Pete sõi kogu selle hunniku 'saia' ära :) Ta tegelikult ei ole ÜLDSE saia või pizza fän. Sööb pizzat ehk paar korda aastas, siis kui just peab või muud toitu ei ole. Kodus me pizzat ei söö kunagi, väljaarvatud Greta, kellele ma vahest võtan külmikust (kui seal juhtub olema) mini pizza, kui midagi muud anda pole ja hirmus kiire on kuskile minekuga.
  Aga see ports ise küll Pete jaoks suur ei ole :) Tal on taldrik alati kuhjaga täis (enamalt küll mingit rohelist kraami ja liha).
  Me kõik sööme siin hirmus palju. Mina söön ka kohe kindlasti kahe inimese eest. Pete suure pizza oleksin ilma probleemita pintsli pistnud, need pallid ehk ei oleks enam ära mahtunud :)

  Bensiini kulusid ei olnud, sest Pete auto on elektriauto. Ühe täis patarei maksumus on umbes 6 naela, aga selle patareiga saab ära sõita üle 300km. Maksame laadimise eest vaid siis kui me seda kodus teeme. Igal pool mujal (auto või supermarketite parklates jne) on laadimine meile tasuta. Londonisse sõit võtis vaid väga väikese osa patareist ja seega 'bensu' kulud olid 0.

  ReplyDelete
 4. Kui pikk reis teil Londonisse on? Siin nt Glasgowst Edinburghi on 50 miili, 50 min ja maksab 12.50.

  ReplyDelete
 5. Rongiga saab meie kodu juurest London Waterloo-sse 30 min. See on peatustega sõit, aga kui võtta kiirrong siis rutem.
  Auto sõites oleneb KUHU Londonisse minek on, sest London on ju suur ja lai. Autoga sõites jääb Londoni keskus meist umbes, 15miili ehk siis mingi 24km kaugusele, aga kaua sõit aega võtab oleneb mis päevast mis ajal sõita, sest liiklust on tavaliselt palju.

  ReplyDelete
 6. Pidasin silmas rongisõitu, sellise lühikese maa kohta päris kirves hind küll.

  ReplyDelete
 7. Tead, ma vaatasin seda piletite asja uuesti internetist ja sain nüüd hoopis teise hinna Londoni piletite kohta. Ma ei tea kust ma siis ene neid hindu uurisin? :I Parandan kohe ka tekstis numbrid ära.

  Ehk siis meie juurest London Waterloosse maksab pilet, kui reisid nädala sees peale kas kella 9.30 või 10 hommikul või nädalalõppudel natuke üle £8. Internet andis mulle praegu odavama hinna (kallimat ei näidanud) mis võib tähendada, et kui ostad Travelcard (mille see on ka metroo kasutamine) siis hind tulebki odavam eks natuke üle 8 naela.

  Kui reisid aga nädala sees varem kui 9.30 või 10 hommikul (näiteks need kes tööle sõidavad) siis need maksavad sama sõidu eest peaaegu £14. Pete maksab nädala rongipiletite peale mingi £50 (kuukaart on peaaegu £200). Mida pikemaks ajaks ette pileti ostad (näiteks kuukaardi või aastase pileti) seda odavamalt saad.

  ReplyDelete