Tuesday, 21 July 2015

ÕHTUPOOLIK MEREÄÄRES

Käisime eile Brightonis, meie lähimas mereäärses linnas (nii umbes tunnikese autosõidu kaugusel). Tegelikult läsime me sinna hambaarstile, aga kuna me juba korra olime seal siis ei saanud me tagasi koju minna enne kui olime korra ka rannas ära käinud. 
Ilm ise oli üsna soe, aga mereääres oli väga tugev ja külm tuul. Tuul oli isegi nii tugev, et suuremas osas rannas oli ujumine keelatud (ujuda võis vaid kahe lipu vahele jääval alal, aga see ala oli üsna väike ja ujujaid vaid paar tükki vees).
Greta oli mereäärde mineku üle väga rõõmus, aga tegelikult kui me poleks läinud siis oleks ta ka rõõmus edasi olnud, sest tal ei ole vahet kuhu me läheme nii kaua kui me vaid kuhugi läheme...kas või hambaarsti juurde :)
Aga siiski tundis ta ka merest rõõmu. Naudinkut oleks meil kõigil natuke rohkem olnud kui tuul nii kõva ja jahe ei oleks olnud.Brightoni rannas on alati hästi palju siledaks lihvitud väikeseid teokarpe. Nendest on võimatu niisama mööda kõndida, nad lausa vägisi proovivad su taskutesse hüpata, või siis meie puhul minu kinga sisse pugeda. Lubasin lapsel suure hunniku koju kaasa võtta, sest tean et ta osakab  neile mängus oma koha ja osa leida.
Ülejäänud kivide peal oli rannas, aga hirmus valus käia. No nii valus kohe, et vahepeal pidi lausa neljakäpukil roomama. 
Koju sõites oli meil kõigil mõnus rahulolu näol. Isegi ees sõitev veoauto naeratas meile.
Brightonis olles postitasin paar pilti ka oma Instagrami ja Facebooki lehele. Üks me hea tuttav siin Inglismaal saatis mulle hiljem sõnumi, kus ta ütles, et pildid on võrratud ja küsis millal ma (puhkuselt) tagasi tulen :) 
Suvel mereäärseid pilte nähas vist tõesti läheb mõte automaatselt kohe puhkuse ja välijamaa rannaliiva peale. 

2 comments:

  1. Oh, need siledad karbid on küll vahvad, tuleb ka ära käia seal kunangi :)

    ReplyDelete
  2. Kuule, ära Brightonisse küll ronima hakka :) Üle 5 tunni autosõidu kaugusel ju teist.
    Teil on aga ju lausa ükse ees imeilus Lake District. Minge parem sinna ja nautige imelist loodust ja väikeseid armsaid linnakesi-külakesi. Näiteks Bowness -on- Windermere-s asub mu lemmik Beatrix Potter muuseum (ma ei tea, aga võib olla vaatab Cooper ka juba Peter Rabbit multikaid mis selle muuseumi teemaks) Ma läheks hea meelega sinna tagasi.

    Grange over sands tundub ka ilus koht olevat kuigi ma ise ei ole seal minu teada veel käinud. Seal on meri ja liivarand jne. Tegelikult on seal Lake District kandis palju ilusaid kohti. Uurige enne internetist mida tasub eriti külastada ja pange endile mingi odav BB või self catering korter kinni ja minge seiklema. Teil on ju nüüd Hugo :D

    ReplyDelete