Sunday, 26 July 2015

PÄEV ENNE PULMI

Käisime eelmisel nädalalõpul (18 juulil 2015) Pete vanema õe tütre C pulmas (kutsun tütart siin C-ks).
Meie läksime kohale päev varem. Gretal oli just viimane koolipäev lõppenud, tuli koolist, vahetas riided ja hakkasimegi pulma sõitma.
Peale mõningast ummikutest istumist jõudsime siiski lõpuks ilusti kohale. Pete vanemad olid paariks päevaks suure maja rentinud, kus siis iga pere sai endale oma toa.

Kohale jõudes sõid kõik juba õhtusööki. Sellest ei olnud midagi, sest meil olid nagunii omad toidud kaasas ja meie peres ei oleks keegi nagunii lasagnet söönud (mina ja Greta ei oleks saanud ja Pete ei ole pasta toitudest vaimustatud).
Meie tuba nägi välja selline. Gretale kahjuks eraldi voodit ei olnud aga me ei näinud selles probleemi. 
Pärast esimest ööd aga oli selge, et kolmekesi ühes voodis magamisest ei tule midagi välja ja Pete kolis teiseks ööks teise tuppa magama. Juhtus nii, et majas oli veel üks tuba täiesti vaba. see muidugi tähendas seda, et Pete ning Greta magasid üli hästi aga mina pidin ikka kogu öö sipleva Gretaga voodit jagama.
Mulle tegelikult ei meeldi pulmadeks või peoks ennast väljaspool kodu valmis seada. Kodus on ikka palju kergem ja mugavam. Hotelli või kuskile renditud majja minnes peab aga kogu kraami kaasa vedama. Shampoonid, föönid, peoriided, igapäevariided, ehted, toidud jne. Lõpuks ei ole vahet kas lähev kaheks ööks või nädalaks, sest asju peab ikka ühe palju kaasa pakkima (ja seda siis kolmele inimesele).

Lastel on aga muidugi sellistel suguvõsa väljasõitudel lõbus. Mängisid teised terve esimese õhtu õues palli.


Õhtujuttu loeti kõigile lastele ühiselt ja lugemise käigus näitlesid nii lapsed kui ka täiskasvanud erinevate tegelaste osi. Raamatuks oli Gruffalo (Grühvel).

Siis järgnesid head ööd musid ja kallistused ja lapsed läksid magama.


Ees ootas suur ja tähtis pulmapäev.

No comments:

Post a Comment