Thursday, 16 July 2015

VÄIKE SPORTLANE

Kuidagi on juhtunud nii, et meie lapsest on üks väga sportlik tegelane kujunemas. Ma olen isegi natuke üllatunud selle avastuse üle, sest millegipärast olen ma alati arvanud, et Greta ei ole just eriti andekas spordis. Tegelikult ega see õige ei ole sedasi eelarvamusi tehes lapse arengut piirata, või alles 4 või 5 aastase lapse pealt juba mingeid andeid otsida, aga noh ma arvan et mingeid omi tähelepanekuid teevad ka teised lapsevanemad.

Viimase poolaastaga on Greta meeletult sporti teinud. Koolis on neil toimunud ühe (nagu ma aru olen saanud siis neil on nädalas kaks spordi tundi) kehalise kasvatuse tunni ajal jalgpalli treeningud. Kooli poolt oli palgatud (ma eeldan, et palgatud) professionaalne jalgpalli treener kes siis kõikide klasside lastele trenni tegi . Ujumas käivad ka lapsed koolis vähemalt korra nädalas (tihti ka kaks korda). Peale selle käib Greta korra nädalas sporditrennis ning umbes 5 nädalat tagasi alustasime ka eraujumistundidega. Tegelikult või Greta tantsutunde ka trenni alla lugeda, sest seal ta ju liigub ka 60 min järjest.

Eraujumis tundide mõte tuli sellest, et kuigi Greta õpib koolis ujuma, siis laste rohkuse ja ujumistunni pikkuse (ainult 30min) tõttu võtab ujuma õppimine meie arvates seal nats kaua aega. Meile tundus, et paari eratunniga saaks aga Greta ujumise ruttu selgeks. Läbi mingi ime õnnestuski meil kohe üks eraõpetaja leida (tavaliselt on eraõpetajatel pikad järjekorrad) kes andis tunde meie vana kodu lähedal oleva hotelli ujulas. Meie suureks imestuseks tuli välja, et Greta on täiesti minusse, mis tähendas, et ta on suurepärane ujuja :) Õpetaja ütleb, et lausa andekas. Kohe esimeses tunnis ujus ta rohkem kui 200 meetrit (loomulikult siis mitte ühe korraga vahepeal hinge  tõmbamata :)
Ma vaatasin ta trenni basseini äärel istudes pealt ja asualt mul endal oli juba lihtsalt seda intensiivset treeningut vaadates võhm väljas ja väikene hirm Greta pärast. Greta aga oli täiesti sillas. Tema ja õpetaja vahel oli kohe esimesest päevast alates suurepärane kontakt. Nende koostööd pealt vaadates tuleb lausa heldimus peale.

Ja kujutage ette, see õpetaja on ise üle 8 kuu lapseootel!!! 

Kahju kohe, et me teda varem ei leidnud ja et tal veel nii vähe aega on jäänud Gretale tunde anda. 

Nüüd ongi nii, et üsna tihti juhtub Gretal olema ühel päeval mitu sporditundi korraga. Ujumine on neil igal nädalal erineval päeval, seega mõnel nädalal ujub ta päeval koolis ja pärast veel ka õhtul eratunnis. Paar nädalat tagasi oli neil koolis spordipäev. Üle kahe tunni intensiivset sportimist ning nagu sellest oleks veel vähe olnud, läks Greta peale kooli ka sporditrenni. Siis kohe järgmisel päeval oli tal kaks ujumist. 
Pilt Greta kooli stendilt
Üks päev tuli Greta koolist kirjaga, et ta on valitud paari teise tema klassi lapsega esindama nende kooli kohalike koolide 'sõbralikul multi-skills festivalil'. Greta oli nii õnnelik, sest sinna teise kooli, kus festival toimus, sõideti kooli mini-bussiga ja Greta ei olnud selle bussiga enne sõitnud :)
Täna ta siis käiski seal spordifestivalil. Ma hommikul küsisin, et kas ta närveerib ka? Tema vastas, et ei närveeri, et kas peaks? Et kas mina närveerisin kui mina väike olin? 

unatunniks tulid kooli tagasi ja siis toimus kell 14.00 nende ujumistund koolis. Peale kooli sõidutasin ma nii tema kui ühe tema sõbranna kiiresti prantsuse keele kooli kus neil oli selle veerandi lõputund. Peale prantsuse keele tundi (mis kestis tunni ja pool) oleksime pidanud omakorda kihutama eraujumistundi, aga õnneks õpetaja tühistas selle viimasel minutil. Gretal oli selle üle muidugi väga kurb meel, aga ma olen kindel, et ta oleks selle tunni jaoks liiga väsinud olnud. 
Homme on aga õnneks või kahjuks viimane koolipäev ja siis algab kuuenädalane vaheaeg. Meie aga kihutame kohe otse koolist Pete õetütre pulma. 

Nagu näete siis igav meil juba ei hakka :)

Siit üks video Greta viimasest tantsutunnist. Kuna mul ei ole võimalust hetkel seda videot lõigata siis palun alustage klipi vaatamist kuskilt 1 minuti kauguselt. Enne seda on lihtsalt niisama mulin. Ärge unustage ka kvaliteeti maksimumi peale panna.

No comments:

Post a Comment