Tuesday, 14 July 2015

AED

Pikaks jutuks kahjuks hetkel taas aega ei ole, sest pean 'jooksma' linna laupäevaseks pulmapeoks endale kapsunit otsima seega panen siia vaid mõned pildid meie praegusest aiast ja proovin juttu sisaldava postituse hiljem teha.

Tegelikult ei ole mul isegi olnud aega veel meie aeda rohkem nautida kui vaid seal vahepeal marju söömas käia ja pesu kuivatada.  
Aias on meil kaks õunapuud. Ühe puu õunad on täitsa mõnusa maitsega. Sordist ma muidugi ei tea midagi ja ega nad veel korralikult valmis ei ole, aga need pooltoorest mida ma maitsesin olid tõotavad. Teine õunapuu on vist cooking apples. Kui aus olla siis ma pole seda puud eriti oma silmaga veel korralikult vaadanutki, sest see on aia kõige kaugemas nurgas esimese õunapuu taga peidus.
Ka on meil kaks suurt mustsõstra põõsast. Nende üle on mul väga hea meel, kuigi tulevikus peame midagi ettevõtma, et neid natuke kärpida, või siis võib olla vaid ühe põõsa alles jätma. Praeguseks on kõik mustsõstrad juba otsas. Ma arvan, et linnud on neid seal ka hävistamas käinud minule lisaks.
Hästi suur kreegipuu on meil ka. Nagu pildilt näha siis alles rohelised.
Ning neli viinamarja taime, millest kaks viinamarju sel aastal kannavad (võib olla teised ka, ma lihtsalt pole vaatamas käinud ja praegu ei viitsi õue minema hakata). Ma ei teagi mida me tulevikus nendega pihta hakkame. Viinamarjad pidavat hapud olema seega süüa me neid ei saa ja veini ei plaani ka tegema hakata. Arvatavasti tulevikus kui me ajale rohkem tähelepanu hakkame pöörama ja seda ümber kujundama siis jätame ehk ühe taime alles. Ilus ikkagi silmale :)
Kaks tomatitaime ostsime ikka ka. Nii mõnus on aiast oma tomateid noppimas käia, kuigi mul on tunne, et selleks ajaks kui nad valmivad oleme me Eestis. 
Mustikapõõsas elas kolimise väga hästi üle ja kannab nüüd edukalt vilju. Vaarikataimed on täiesti kuivanud, aga mitte küll vist surnud.
Väike kirsipuu on meil ka, kuigi kirsid taas haput sorti, aga ilus aiai kaunistus ja lindudele toiduks.
Selline siis meie aed praegu, aga kui me ehitustöödega alustame ja lõpetanud oleme siis maja alumine korrus saab ulatuma praeguse kivise osa ääreni ja seega selle võrra jääb me aed väiksemaks. Kui kõik ehitustööd tehtud siis hakkame järgmisel suvel vaatama mida me aeda istutama hakkame ja mida välja võtma. Plaanid on igaljuhul suured. Saab näha kas õnnestuvad ka ja kas meil kõigeks üldse raha jätkub.

2 comments:

  1. Väga ilus aed teil!!!

    Aga kas viinamarjadest saaks teha viinamarjamahla?

    ReplyDelete
  2. Ma ei usu, et saaks. Neid esiteks ei ole seal nii palju ja teiseks kes seda haput mahla ikka jooma hakkab või kellel on siin aega sellega jännata. Eks me varsti näe kui hapud need marjad tegelikult on. Praegu me vaid teame, et hapud, sest endine omanik ütles meile seda :)

    ReplyDelete