Saturday, 18 July 2015

SPORDIPÄEV 2015

Nagu iga kooliaasta lõpus nii ka sel aastal toimus Greta koolis lastel spordipäev. Kui eelmisel aastal oli kõige väiksemate spordipäev eraldi siis sel aastal toimus Year 1 ja Year 2 spordipäev koos (ehk siis 5-7 aastased).
Vahe oli ka selles, et eelmise aasta 11 erineva spordiala asemel oli vanematel lastel nüüd 20.
Õnneks ilm sel korral nii palav ei olnud kui eelmisel aastal 


Kogu idee spordipäeva juures oli siis see, et spordialasid läbides kogusid lapsed punkte oma 'majale'. Maju oli kooli peal kokku 4 ja lapsed kannavad värvilisi pluuse vastavalt sellele kuhu majja nad kuuluvad. 
See all olev ala tundus algul väga lihtsana aga tegelikult võttis lapsed korralikult võhmale. Lapsed pidid need värvilised plastmassist vidinad kõik ümber keerama, siis joone taha jooksma ja siis uuesti jälle tagasi jooksma ning jälle teist pidi keerama. Seda siis nii mitu korda kui (vist) 5 või 10ne minuti sisse mahtus. Iga keeramise eest sai tiim ühe punkti. Greta õpetaja Greta tiimile lisa punkte hüppamisega teenimas

Nagu ma pärast pilte vaadates avastasin, siis Greta jõudis vahepeal ka natuke joogat teha :)
Eelmise aastaga oli ka see erinevus, et sel aastal, nüüd siis juba aasta vanematena, said lapsed võidujooksu teha. 4 aastastele võidujooksu võistlust ei korraldata. 
Võidujooks on vabatahtlik. Kedagi jooksma ei sunnita, jooksevad vaid need kel soovi on. Minu üllatuseks tahtsid peaaegu kõik lapsed joosta ja vaid mõni tüdruk jäi vaid vaatajaks. Pigem ei jõudnud lapsed oodata millal nende kord joosta on. Kõige pealt jooksid Year 2 poisid (korraga 6 last), siis Year 2 tüdrukud, siis Year 1 poisid ja siis Year 1 tüdrukud. 
Kui Greta vanuseid jooksma kutsuti siis Greta lendas kohe stardipunkti. Ma ei tea, millegipärast ma ise arvasin, et Greta ei taha jooksma minna. Ma eelnevalt temaga jooksmisest midagi ei rääkinud, sest ma isegi ei teadnud, et see vabatahtlik on, seega mul ei olnud õrna aimugi kuidas meie laps võidujooksu suhtub.
Pärast aga selgus, et Greta tuli oma jooksugrupi laste seast napilt võitjaks ja teenis sellega oma 'majale' boonuspunkte.
Greta on jooksurajal vasakult esimene


 

Mis meid vanemaid taaskord selle päeva juures üllatas oli see kui hästi lapsed kogu ürituse ajal käitusid. Kui direktor rääkima hakkas jäid kõik üle 100 lapsed kohe automaatselt vait ja kuulasid mis mehel öelda oli. Keegi ei sahmerdanud või lollitanud kuskil, vaid keskendusid millest jutt käib. See aga ei olnud selline vaikus, et lapsed oleks hirmul olnud, et kui nad oleks lollitanud siis oleks kohe mingi hirmus karistus järgnenud, vaid näha oli, et lapsed olid tõsiselt kogu sündmusest ja selle edukusest huvitatud ning sellest sõltuvalt siis ka käitusid eeskujulikult. 

Spordialade lõppedes ja enne võidujooksu algust koristati kogu staadium sellise kiirusega kõikidest vahenditest puhtaks, et ma jõudsin vaid selja keerata kui kogu plats oli juba tühi.

Samuti, olime me taaskord hämmingus kui professionaalsed ja super mõnusad olid Year 6 lapsed (11 aastased) kes spordipäeval väiksemaid juhendasid ja nende eest hoolitsesid. Nad kohe oskasid väiksematega nii hästi ringi käia, neid juhendada, neid ergutada ja julgustada ning samas ka nendega nalja teha. Me, vanemad, vaid ohhetasime ja ahhetasime seda kõike pealt vaadates.
Kuna me olime Greta tiimi juhendaja poisist nii vaimustuses siis me pärast kirjutasime direktorile ja väljendasime oma vaimustust. Tuli välja, et me polnud ainukesed.
Pete kirjutas sellise kirja: 
Direktorilt saime sellise vastuse tagasi:


Dear Mr. & Mrs.,

Thank you for your very kind words, both about Sports Day and Year 6 (and of course Louis).

The Year 6 children had recently come back from their residential journey to Bude, and in preparing them for the day, Mrs. YYY (Year 6 teacher and Sports Co-ordinator) had asked the children to recall how supportive their tutors in Bude had been, encouraging them to take part in activities such as climbing and abseiling. This obviously had the desired effect, and we were very happy with the way that they supported the younger children.

I have shared your comments with Louis' parents, and they were delighted.

Many thanks again,
Paar päeva pärast Greta spordipäeva postitas Facebooki üks meie tuttav tema poisi kooli spordipäeva video. Mõtlesin, et jagan seda videot ka siin, sest see annab väikese ülevaate kuidas spordipäevad toimuvad vanemate laste koolis, ehk siis Secondary koolis (kus käivad 11-16 või 18 aastased). Nagu näha võite siis see house (majade) süsteem kehtib läbi kogu kooliaja.
       

No comments:

Post a Comment