Monday, 27 July 2015

SUGUVÕSA PULMAD

Pete vanema õe kolmanda tütre C kihlumise uudis tuli suguvõsale taas natuke üllatusena. Alles see oli kui väga noorelt abielluv vanem tütar A oli oma mehest lahku läinud ja me eeldasime, et ehk järgmised noored nii ruttu abiellu ei torma. Aga kutsed me saime ja pulma läksime ning loodame, et noortel jätkub teineteisele armastust ja austust elu lõpuni.

Pruudi vanemad aga ei paistnud sugugi üllatunud olevat sellest, et noorpaar nii ruttu sõrmused kätte panevad. Pigem just juubeldasid, sest olid ju nemadki esimest korda samas ülikoolis õppides tuttavaks saanud ja üsna varsti peale seda abiellunud ning tänaseks juba üle 30ne aasta abielus olnud.
Ema-isa pulmapilt 30 aastat tagasi ja kõrval tütre pulmapilt
Selle pildi lisasin ma siia aasta hiljem
Kirikusse jõudsime me esimeste seas. Ega siin midagi palju kirjutada ei olegi. Panen vaid posu pilte. 
Peigmees (valge lipsuga) pruuti ootamas ja kaugel lilleneiud pruuti ootamas

Laulatuse ajal ei lubatud pilti teha. Ühtepidi saan ma sellest aru, aga teistpidi jälle ei saa, seda enam, et peale pulmi ei saadetud meile ühtegi fotot vaadata. Kuna ma olin suure kaameraga, siis mul loomulikult ei õnnestunud ka salaja paar klõpsu teha või natuke filmida. Mul oli pärast sellest nii kahju, sest pruudi õed ja üks noormees, kes klaverit mängis, laulsid nii ilusa laulu, et vot seda oleks ma küll veel mitu korda hiljem vaadata tahtnud. 


Peale laulatust tehti traditsioonilisi pulmapilte. Neid ma ka ei ole veel näinud, aga kui meid pildistama kutsuti, siis tegin ise ühe kiire klõpsu.
Mingi aeg hiljem ledsin need kaks pilti facebookist
Seda pilti nähes hakkasime me Petega kõvasti naerma, sest tundub nagu meie Petega oleme ainukesed kes kas aru ei saanud või ei kuulnud, et nüüd peavad kõik nägusid tegema :)
Greta Pete vanematega kiriku ees
Pete onu oma naisega

Lapsed noorpaari kirikust lahkumist ootamasVennanaised ja vennad


Enne lauda istumistPulmapidu ja pidusöök olid väga lihtsad. Minu arvates täiesti arukas otsus enamus asju ise teha ja sedasi raha kokku hoida. Seda enam, et noorpaar ise veel tööl ei käinud ja seega eelarve väike. Meie jäime igal juhul väga rahule.

Arvata on, et järgmised pulmad saavad juba selle noorpaari omad olema. Pildil Pete õe vanuselt teine tütar oma peikaga.


Õed õed pulmas
Pete õe kõik neli tütart on väga intelligentsed ja targad tüdrukud. Kusjuures see pildil olev noorem tütar tegi pulma (ja ka mu elu) kõige ägedama pulmakõne. Oleks ma osanud seda oodata, oleks kindlasti filminud.


Väikesed pulmalised. 
Pete vanemate osa lapselapsi (3) ja kaks lapselapselast
Ja siis läks tantsuks. Ja milliseks veel. Greta oli kindel, et tema tahab tantsima minna. Ma siis ütlesin et mine kutsu poisid tantsima ja Greta läkski kohe Jack-i otsima (Pete noorema õe poeg kes Gretast 5 kuud noorem). Mõne aja pärast tuli kurvalt tagasi ja teatas, et Jack ei taha tantsida. Et tema oli küsinus, et Jack kas sa tahad tantsida ja tema oli kohe EI öelnud. Ma siis õpetasin Gretale, et kui sa tõesti tantsida tahad, siis ära poiste käest küsi KAS nad tahavad tantsida, vaid ütle kohe LÄHME tantsima. Saatsin ta siis nende sõnadega Pete vanema õe tütre poja juurde ja nagu välja tuli siis minu taktika viis tulemuseni. 

Aga seda ma ei osanud küll ette näha, et meie väikene lapsuke selline tantsulõvi on. No tegelikult tantsimist tuleks tal veel harjutada, aga kõik see kuidas ta poisile armunul pilgul otsa vaatas ja omi juukseid üle õla pidevalt viskas, kõik see oli mulle nii uus ja üllatav. Ma isegi ei teadnud kas peaks häbenema või uhkust tundma. Nii ootamatu oli mulle näha kuidas Gretal oli oskus poisi ees sedasi flirtida (mitte nüüd otseselt, aga ma lihtsalt ei tea kuidas seda paremini sõnastada). Nagu oleks tegu olnud juba murdeealise Gretaga. 
Ja nii need kaks seal tantsupõrandal non-stop tantsisid. Greta ei lasknud poisile kedagi teist ligidale. Tema juhtis kogu tantsu, keerutas ennast ise poisi käe abil ja otsutas mis tantsustiilis tantsida (kui neid liigutisi saab üldse mingiks stiiliks kutsuda :) :) Me olime lõpuks sunnitud nad tantsupõrandalt ära tirima, sest ise nad seda ei olnud nõus tegema, aga kogu tähelepanu liikus aina rohkem ja rohkem nende ja mitte värske abielupaari peale.
Pildid väga udused, sest liikumist oli palju

Siit ka paar videot, aga kahjuks mitte üldsegi need kõige paremad palad. Ma algul olin nii šokis, et ei tulnud selle pealegi et filmida ja pärast just nende paremate tantsude ajal liikus neile liiga palju teisi tantsijaid ette, et neid videosid ei ole mõtet siia panema hakata. Panen seega siia mälestuseks need kaks klippi mis enamvähem mingi pildi edasi annavad. Kahjuks ma ei saa neid praegu lühemaks lõigata, või paremini kokku kleepida, aga las siis olla. Kvaliteet ka üsna s..t mis teha.

Vaene poiss, ta ei osanud kindlasti oodatagi, et midagi sellist temaga juhtuma hakkab ja et Greta ta täielikult enda valdusesse haarab. Samas kuna ta Greta eest ära ei põgenenud (võimalusi oli küll) ning isegi peale pissipausi ja joogipause oli tagasi tantsupõrandal, siis võib arvata, et ka poisile väga meeldis. 

No comments:

Post a Comment