Wednesday, 1 July 2015

PAAR PILTI UUEST KODUST

Arusaadavalt ei ole mul praegu aega blogimiseks. Proovin iga vaba minuti maja korda seadmisele kulutada.

Me oleme oma valikuga niiiiiiii rahul! Täiesti tavliseks on saanud nähtus kus me Petega majas ringi toimetame ja aeg ajalt teineteisele ütleme kui väga me oma uut maja armastame. 
Loomulikult võtab see meil veel mitu kuud, isegi mitu aastat, enne kui me majast saab meie unistuste maja, aga las ta siis võtab, me naudime teda täiega ka juba sellise nagu ta praegu on.
 Elutuba ongi praegu ainuke tuba mis normaalne välja näeb. Kõik teised toad on paksult kaste täis
 Mul on nüüd isegi pesunööriga aed :)
Üle 'saja' aasta võin ma ka lõpuks Inglismaad vallutavaid kuumalaineid nautida, sest me uus maja püsib kuuma ajal seest jahedana. Vanas majas oli see ikka täielik piin kui päike üle 25 kraadi paistma hakkas. Maja muutus seest paari tunniga kasvuhooneks. Praegu on meil aga õues viludas 35 kraadi sooja ja nii mõnus on tuppa kuumuse eest peitu tulla.
Gretat näeme me viimastel päevadel üldse vähe. Enamuse ajast veedab ta aias või siis kuskil maja peal. Kuna meie uus maja ja aed nüüd aga palju suuremad siis on lapsel nii kerge siia kuskile ära 'kaduda' või lihtsalt omaette toimetada.                
Lõpetan praeguseks, aga proovin varsti uuesti kirjutada.

5 comments:

 1. Osta pesukuivatuskarusell, mahub palju kuivama.

  ReplyDelete
 2. Millegipärast mind ei kutsu need pesukuivatuskarusellid. Meil on kokkupandav pesurest mida oleme aastaid kasutanud ja meile on sellest täiesti piisanud. Ainuke vahe uues majas on see, et kuna meil siin ei ole verandat kus me enne lae all voodilinu kuivatasime siis nüüd on selleks pesunöör.

  Mulle , paljudest teistest inimestest erinevalt ei meeldi nagunii pesu õues kuivatada (hetkel ei ole teist võimalust), aga selle karuselliga on veel ka see jama, et kui sadama hakkab siis peab karuselli pealt pesu ruttu ära korjama kui samas resti saab lihtsalt ilma mingi vaevata kiiresti tuppa tõsta.

  Aga muidu on need karusellid head küll :)  ReplyDelete
 3. Mõnus maja.

  Meil on ka karusell. Tuli koos majaga ja kõigil siin on sellised : Vihmaga pesu kokku korjama ei jookse, sest mul pole siis seda märga pesu kuhugi panna. Ükskord kuivab ära nagunii :)

  Meie üritame toas pesu mitte kuivatada kuna puudub korralik ventilatsioon. Talvel kuivatame ka pesurestil all töötoas. St kui on korralik karge talveilm siis kuivatame ikka õues. Pärast on pesul nii hea lõhn :)

  ReplyDelete
 4. Ma ka ei häbene pesu oma aias kuivatada. Kelle asi? Ja olen ka aru saanud et toas kuivatada siis tekivad hallituse ja niiskuse probleemid..meie ostsime kuivati talveks, aga seda head lõhna saab jah ainult värskest õhust:-)

  ReplyDelete
 5. Vot selle lõhna pärast mulle just ei meeldi õues kuivatada :) Ma tean, et väga imelik, aga ma lihtsalt ei saa sinna midagi parata, et mulle see lõhn nii vastumeelne on. Vanas kodus ei tulnud meil verandal kuivatamisest mingit hallitust, sest seal kuivas see pesu väga ruttu ära. Veranda oli nagu kasvuhoone :) Suvel sai pesu üldse kahe äärmisel juhul 3 tunniga kuivaks.
  Aga jah kui me ka oleks talvel radikate peal pesu kuivatama hakanud siis oleks tõesti niiskus tuppa hiilinud. Me vahel siiski kasutasime talvel ka niiskuse kogujat, aga eelmisel talvel ei kordagi.

  Kui meil juurdeehitus kunagi valmis saab siis seal on meil eraldi utility ruum mis ongi nagu pesumasina ja pesukuivatamise eesmärgiga. Kuivati on muidugi ka taas üks hea asi, aga taas mitmel erineval põhjusel meie seda ei poolda.

  Aga päris oma aluspesu ma loomulikult ei plaani nöörile naabritele vaatamiseks tõmmata. Mitte et see mind eriti ennast häiriks, aga minu arvates on see ilus kui ma teistele sellist vaatepilti peale ei suru :) Restil ei ja karusellil ei paista õnneks pesu eriti välja :)

  ReplyDelete