Sunday, 22 August 2010

WORLD OF BEATRIX POTTER ATTRACTION

Eelmise postituse linnakesse läksimegi just BEATRIX POTTERI MAAILMA pärast. Ma ei tea paljud teist on kokkupuutunud Beatrix Potter lasteraamatutega või on näinud filmi MISS POTTER aga igal juhul on tegu raamatutega üli armsatest väikestest jänestest, hiirtest, partidest, kassidest jne loomakestest mille autoriks on Beatrix Potter (ei mingit sugulust Harry Potteriga). Film Miss Potter ongi selle autori eluloost. Väga armsad raamatud ja väga armas film mida kõigil soovitan vaadata. Leidsin sellise lehe kus inglise keelt omavatele rohkemat informatsiooni nii filmist kui ka tema seosest Lake District-uga.
Jälle ei teadnud ma kas see on ealiselt Greta vanustele või mitte aga me arvasime et vahest talle mõni asi ikka seal muuseumis meeldib. Vähemalt ühte nendest jänestest oli ta oma beebi mahlapaki pealt näinud ja see jook talle väga maitseb ning seda jänese pilti uurib ta alati peensusteni aga näiteks ma olin talle just ostnud paar Peter Rabbit (üks kuulsamaid selle autori raamatuid) väikestele lastele mõeldud raamatut aga nende suhtes oli ta küll üsna ükskõikne.
Karta ei olnud meil aga midagi kuna otse loomulikult oli Greta seal täiesti 'pilves' ja tegelikult mina ka. Talle meeldisid seal kõik väljapanekud.
Kui tal piltide peal juhtubgi olema väga tõsise näoga siis tema puhul on sel juhul tegemist keskendumisega. Ta on meil selline uurija tüüp kes enne kogu informatsiooni sisse tõmbab ja siis alles hakkab juubeldama.
See on model Miss Potteri farmist kus ta hiljem elas ja paljud tema raamatud said alguse just siit. Seda sama farmi on võimalik ka eraldi külastada kuna see on samuti muuseumiks tehtud aga meie sinna sellel korral ei läinud.
Imede ime aga nüüd meeldib Gretale hirmsasti neid Potteri lasteraamatuid vaadata. Ostsime talle sealt kaasa ka ühe lastekruusi ja nüüd on see tema lemmik kruus. Kui ma talle arvutist neid samu fotosid näitan siis ta vaatab huviga endal muie suul.
Lihtne näide sellest kui suur jõud on sellel kui inimene (laps) saab asju oma silmaga näha ja käega katsuda. Ma loodan et see ehk sai tema esimeseks sammuks muinasjutu maailma astumiseks ja võib olla kui me nüüd neid raamatuid loeme siis tal on tunne et ta on seal maailmas ka ise käinud ja usub et kõik need loomad on päriselt olemas. Ma nii tahaksin et ta nendesse raamatusse kasvaks kuna õiged lood ja seiklused algavad alles vanemate laste raamatutes... ning mina ise oli väga suur väikeste armsate jänkude fänn.
Kahju et nendest raamatutest ainult 3 on eesti keelde tõlgitud.

No comments:

Post a Comment