Thursday, 5 August 2010

OMAD KARTULID

Kui enamus aiast läks aiataha siis vähemalt kartulid kasvasid ilusasti vaatamata kuumale ilmale. Sellisest väikesest potist
...saime sellise saagi.
Kõik jäid rahule ja tänaseks on kartulid juba ära söödud.

Mulle just meeldib kui selliseid oma aia asju on vaid natuke nautimiseks. Näiteks nagu ka vaarikatega. Minu arvates on just see mõnus et saad hommikul õue minna ja põõsa küljest endale suutäie noppida ja sellega asi piirdubgi ja nii pea igal hommikul. Mul oleks kahju ja see tunduks juba natukene piinana kui peaks pidevalt marju korjama ja nendega midagi tegema. Karpi korjatud marjad ei ole enam need mida saab otse põõsast suhu pista, sama käib külmutatud marjade kohta.
Järgmine aasta võib olla paneks kaks või kolm potitäit kartulit kasvama, et saaks 3 korda süüa aga suuremat aialapikest nende alla kohe kindlasti ei pane.

3 comments:

 1. Ekstaole, aeda ei saa pidada, kui suvel kodust ära olla. Keegi peab kastma,rohima ja tigusid korjama, linde peletama jne.
  Aga kartulid on ilusad suured! Järgmine aasta proovin ka mingis potis.

  ReplyDelete
 2. Kartulid on teil ilusad.
  Aga minul just kahju et sel aastal nii vähe saaki on, suurepärast kodutehtud sõstramahla sain ainult 4 purki ja vaarikamoosi mitte ühtegi :( Kaheksast kirsipuust ei kandnud sel aastal mitte ükski, mõne õuna saab ja ka mõne pirni kui hakid neid enne puu otsast ära ei söö. Kartulisaak tundub olevat korralik, saame kenasti kevadeni oma kasvatatud mahe-kartulitega hakkama :) Suvikõrvits ja osa kurke juba purgis.

  ReplyDelete
 3. Kersti, jah kui ikka selline suur aed on nagu teil siis vist kasvataks meie ka koike ikka suuremates kogustes et siis talvel ei peaks asju poest ostma. Vaarika saak on sel aastal koikidel eestlastel ysna vilets (eestis olles kaisid sellised jutud) ja paljud teised viljad ka tanu suurele kuumusele viletsad.
  Aga kui teil terveks talveks kartulid nii suurele perele olemas siis on kyll vaga hasti
  Tublid olete!

  ReplyDelete