Tuesday, 10 August 2010

JÄLLE KALAL

17 Juulil otsustasime uuesti sinna toredasse kalapüüdmis kohta minna kuna meile kõigile meeldis seal ning Petel oli ju vaja lõpuks ka ise üks kala õnge saada.
Kui me kohale jõusime siis öeldi meile kohe et ega suurt lootust värskelt püütud kalale ei tasu panna kuna ilm on nii soe et kalad hoiduvad põhja ja ei ole huvitatud söödast. Meie aga soovisime siiski proovida kuna kõik tahtsid ikka värsket kala saada.
Isegi Greta proovis kalasi õnge otsa meelitada.
Pete ja Priit proovisid vist pea oma 20 minutit aga üksgi kala ei tahnud kuuma ahju sel õhtul tulla.
Lõpuks andsime suure pettumusega alla ja tellisime 2 varem püütud kala. Minul suurt vahet ei olnud kas ise püütud või külmkapist tulnud kala kuna ainuke asi mille järgi minu hing seekord ihkas olid need maitseainesegus keerutatud kartulid. Kui me oma sööki läksime tellima siis oli baariletis olev tööline meiega ebaviisakalt nipsakas ja seda kohe pikalt iga asja peale. Ma arvan et kui me seal vaid Petega koos oleks olnud siis oleks me lihtsalt 'tänan ei' öelnud ja ära kõndinud, kuna aga meid oli nii palju ja kõik ka näljased siis andsime sellele ebaviisakusele alla. Nii et selleks ajaks oli pettumus juba kahekordistunud. Õnneks toodi söök ruttu lauda ja näljaste kari hakkas sööma.
Need kartulid aga millest ma olin unistanud maitsesid seekord mulle kui sidruniga ülevalatud ja täiesti hapuka maitsega. Maitsesin ka teist ja kolmandat kartuli ja maitse ikka selline vastikult sidruniline. Minu nurina peale hakkasid ka teised kartulit põhjalikumalt maitsma ja kinnitasid et on jah kuidagi imeliku maitsega. Lõpuks saime aru et need kartulid olid hapuks läinud. Kui me need sellele baariletis olevale ülbele mehele (vist omanikule) tagasi antsime ja ütlesime et need ei kõlba süüa siis ütls ta kohe aaa et kas on hapuks läinud ja hüüdis kööki et meile uued antakse. Ei mingit vabandust või häbi tunnet ja loomulikult ei saanud me ka nende eest raha tagasi.
Nii et kui me enne sellele kohale reklaami tegime ja väga vaimustatud olime siis seekord me sinna enam kellegile küll ei soovita minna. Selle kalli raha eest mida nad seal inimestelt võtavad ei olnud see toit küll seda väärt. Minu arvates ikka kui värsket kala kohapeal ei saa püüda ja seda siis kohe süüa siis peaks sellel 'kunagi enne püütud kalal' ka natuke madalam hind olema, eriti veel kui õhtuks tõstavad nad värske kala hinna kõrgemaks kui päevasel ajal.
Järgmine kord lähme kindlasti mõnda teise kalapüügi kohta.
Kahju kuna muidu oli see väga ilusa koha peal.
Greta on meil aga täiesti hapukurgi hull. Võiks vabalt terve hunniku üksi ära süüa kui vaid keegi laseks tal seda teha.

No comments:

Post a Comment