Tuesday, 24 August 2010

DALEMAIN HOUSE AND GARDENS

Olnud teinund nädala spordi trenni juga külastades sõitsime meie eesmärgi Dalemain House poole. Kohale jõudes avastasime et kell oli juba palju ja me ei olnud veel söönud nii et esimesena seadsime sammud maja restorani poole. Kui kõhud täis (nii võrd kui võrd kuna ega minu jaoks seal palju midagi ei leidunud ja selle väikese salati mis mulle pakuti proovis Greta iga hinna eest mul taldriku pealt ära süüa). Mulle väga meeldis selle maja sisehoov. Sinna oli nii kerge ettekujutada 17 sajandil elavaid inimesi hobustega tegutsemas või nii sama ringi liikumas.


Kui hakkasime majja sisse minema (ma nii ootasin seda hetke) siis tuli välja et piletid olid pea 10 naela. Meile tundus kuidagi palju 20 naela selle kõige eest maksta ja eriti veel just siis kui Greta oleks pidanud päevaunne minema. Mõtlesime ja mõtlesime kuna tegelikult mina ikkagi oleks tahnud hirmsasti minna. Millegi pärast kutsus see maja mind. Lõpuks siiski otsustasime et jätame kohaga hüvasti, laseme Gretal autos magada nii kaua kui otsime ja sõidame järgmisse lossi-mõisasse. Enne aga lasime lapsel veel natuke vabalt ringi joosta ja mõisa õue nautida.
Ning siis me nägime midagi erakordset. Sisehoovil seisis mees kes oma käe pealt linde toitis. Me jäime suud ammuli seda imet vaatama. Mees rääkis et nad on neid linde mitu aastat treeninud et nad julgeks niimoodi nende käe pealt seemneid tulla sööma. Siis kallas mees Pete käe peale hunniku seemneid ja läks ise omi asju ajama. Ja nii siis Pete seisisgi seal kui kivikuju ja oli õhinat täis....ja selleks oli ka hea põhjus...vaadake ise. (klikake piltidele et suuremalt näha)
See viimane lind näeb täisa ristirüütli moodi välja.
Ok, maja jäi meil küll seest nägematta aga selle eest õnnestus Petel elus esimest korda oma käega tihaseid katsuda...ja tihastel õnnestus nende elus esimest korda oma jalgadega Pete kätt torkida.

2 comments:

  1. Toredad linnuksed! Aga mitmesuguste majade ja losside hinnad on jube kalliks läinud küll, eriti NT omad. Ei kannata perega minna enam.

    ReplyDelete
  2. Me oleme NT liikmed ja seega meil on sissepaas tasuta. See maja aga ei olnud National Trusti oma ja selleparast me natuke nina kirtsutasimegi. Liikmeks olemine aga tasub ara, me oleme NIIIIII palju raha kokku hoidnud olles liikmed.

    ReplyDelete