Thursday, 19 August 2010

BOWNESS ON WINDERMERE

Bowness-On-Windermere-i linnakesse läksime et külastada Beatrix Potter-i Maailma (sellest juba eraldi postitus).
Linnake asub Inglismaa suurima järve WINDERMERE kaldal. See järv on umbes 16 km pikk ja sügavaim koht on üle 65 meetri. Kujult ongi ta pikk ja kitsas ning inglased kutsuvad seda paela järveks.Greta on meil viimasel ajal selline kavalpea. Ta proovib meie närve kivikesi suhu toppides. Neid ta siis korjab igal vabal võimalusel ja proovib meie nähes suhu panna teades väga hästi et see ei ole lubatud. Siin alloleval pildil on tal just see nägu kus ta proovib vaikeslt ja salaja seda kivikesega kätt endale suu juurde sõeluda.
Kuna tegemist on veekogu äärse linnakesega siis loomulikult on järvekaldal palju igasuguseid linde. Isegi poodides ja kohvikutes on sildid väljas et nende käest on võimalik osta lindudele mõeldud sööki. Üks pakk oli vist 50 penni nii et üsna krõbeda hinnaga.Luiki oli täiesti masside viisi. Nad on inimestega nii ära harjunud et kõnnivad vabalt inimmasside vahel.
Äkki märkasime me üht imelikku meest luikede vahel käsi viibutamas ja midagi omaette seletamas. Sellel mehel oli vähemalt 6 plastikaatkoti täit leiba kaasas (ühes kotis nii umbes 3 või 4 pakki leiba). Seal ta neid siis jagas luikede vahel ise midagi neile pomisedes ja muidu väga animaatselt käitumas.
Algul arvasin et tegu on mingi kunstilise inimesega kes rahva meelelahutuseks show teeb aga kui me nägime et ta tõesti viskas need leivapakid koos kilega luikede ette ja siis asus järgmise koti kallale siis saime aru et tegu on vist puutega inimesega. Linnud tundusid ise ka olevat täielikult selle mehe lummuses ja ei teadnud mida teha kas istuda või astuda aga lõpuks hakkasid neid kilepakikesi oma nokaga nokkima. Me ei teadnud mida teha. Loomulikult on selline luikede toitmine lindudele eluohtlik aga mina sa siis ja tee see selgeks kas ajukahjustusega või võib olla audistist inimesele...noh vähemalt minul ei olnud seda julgust. Lootsin et ehk keegi asjalik vanatädike või onu tuleb sinna korda looma ja päästaks need linnud ära. Pealtvaatajaid oli kuhjaga. Tean küll et selline ükskõikseks jäämine ei olnu küll just väga inimlik aga peksa ma selle mehe käest ka ei tahnud saada.3 comments:

  1. Mõõõõõnus! Ilusad pildid minule meeldiva valgusega. Need sinised (järve) toonid on nii mõnusad!

    ReplyDelete
  2. Ilusad pildid jah. Luikedele ei tohi üldse leiba-saia anda, rääkimata siis kilekotiga. Aga kui tegu haige inimesega... Meil saab Keskkonnaametile sel puhul helistada.

    ReplyDelete
  3. Lake District on ilus kant tõepoolest. Turiste võiks seal küll vähem olla:)

    ReplyDelete