Monday, 9 August 2010

ILONI IMEDEMAA

Vot see ILONI IMEDEMAA oli minu meelest tõeliselt imeilus 'maa'. Algul arvasin et Greta on selle koha jaoks kindlasti liiga noor aga kuna ise hirmsasti tahtsin minna siis lootsin et ehk seal midagi ikka ka temaealistele näha on...
...tegelikuses aga kohe kui Greta sinna majja astus oli ta täiesti lummatud.
Me oleks võinud seal vabalt hommikust õhtuni aega veeta. Pean tunnistama et kuna õues oli üle 30 kraadi siis loomulikult oli majas sees veelgi rohkem ja vist päris õhtuni ei oleks me seal kuidagi suutnud vastu panna. Greta üheks lemmik kohaks seal majas oli lasteköögi nurgake. Seal ta keetis issiga teed ja teed ja teed. Mulle meeldis väga Karlssoni maja. Kahju kohe, et olen juba nii vana, et ei saa seda sellise lapse pilgu ja võluga näha. Ning mainimist vajavad ka sealsed WC. Need olid nii ilusad, kodused, puhtad ja hubased. Ma ei ole kuskil nii ilusadi WCsid enne näinud. Hea meelega tahaks endale ka koju sellist.
Veel meeldis mulle selle maja ja näituse juures see, et kõik laste joonistused olid ilusti alles hoitud ja kaunitesse kaustadesse köidetud. See näitab lastele, et ka nende joonistused on kunst omaette ja väärib tunnustust. Mõelge kui tore on minna hiljem ja oma joonistus kuskil kausta seest leida. Kindlasti toob see lastele naeratuse näole ja tõstab nende enesekindlust.

Pete ei ole kunagi lugenud ega tea midagi ühestki Lindgreni raamatust aga sellest hoolimata meeldis temale samuti see koht väga. Ta kutsub seda kohta selleks kohaks kus mees propelleriga oli.
Mõnus oli ka see fakt, et see ei olnud pungil rahvast täis. Inglismaal oleks sellised kohad suvel ja veel koolivaheajal kohe kindlasti masside all. Seal oli aga käputäis peresid mis tekitas siseõuele armsa koduse atmosfääri.

Kindlasti läheme sinna kunagi uuesti ja ma südamest loodan et see maja aastatega suudab säilitada oma ilu ja võlu ka järgnevatele põlvedele.

2 comments: