Tuesday, 10 August 2010

VABAÕHUMUUSEUM

22 Juuli oli meil tõeliselt tometust täis päev. Hommikul käisime Patarei vanglas ja õhtupoolikult otsustasime VABAÕHUMUUSEUMISSE minna ja seda kõike ühel palavamal päeval.
Vabaõhumuuseum oli koht kus mul meile alati mingil põhjusel on käimata jäänud kuigi alati olen just mina see kes on tahtnud minna. Seekord pidime ka kahjuks minema ilma Peteta kuna läksime ajal kui ta Inglismaal oli. Järgmine kord lähme aga kindlasti uuesti koos temaga sinna kuna see on imeilus koht ringi jalutamiseks.
Selliseid vanu maju nähes tuleb mul alati soov ise ühes sellises elada nagu vanasti elati. See kindlasti oli ränk elu aga samas tundub nii romantiline. Suurest huvist hakkasin pärast raamatupoodides otsima raamatut kus oleks rohkem juttu vanade eestlaste elust ja olust. Lõpuks leidsin sellise raamatu nagu Eesti Rahvakultuur. See on küll üsna kallis raamat aga arvan et kui korralik eestlane on see seda väärt et oma juuri paremini tundma õppida. Praegu on see mul kapiserval lugemist ootamas.
Teine raamat kus on ilusad pildid ja kirjeldus Vabaõhumuuseumis olevate majade ja elu kohta on MÖÖDUNUD AEGADE RAJAD Eesti Vabaõhumuuseumis mis on ühtlasi ka inglise keeles.
Greta väike sõber Theo keda algul natuke häbeneti aga pärast saadi isegi Theo sandaletid vaid näpuga näidates enda valdusse.No comments:

Post a Comment