Thursday, 15 September 2016

POSTIPAKI LOOD

Need 10 päeva mis me Eestis olime me suurt midagi peale lihtsalt olemise ei teinudki. Isegi vanalinnas käisime vist vaid korra või kaks. Pea rõhk jäi jäätise söömisele ja Gretal kindlasti mu venna väikese pojaga mängimisele. 

Siiski õnnestus Gretal teha midagi mida ta enne elus teinud ei olnud-pudeleid ära viia. Pudelite viimine oli üks osa minu lapsepõlvest, aga Greta jaoks on see täiesti tundmatu maa. Siin, Inglismaal, paneme me kõik pudelid ja purgid kodus oma taaskasutuskasti mida siis igal teisel nädalal kolmapäeviti tühjendatakse. Raha selle eest ei saa, pigem pead ise 'maamaksu' näol selle teenuse eest maksma. Nii et kui kuu lõpus on toiduraha otsas, siis pudelite viimisega ennast ära toita ei saa.

Minu jaoks oli aga uus kogemus postipakil järgi käimine. Täitsa põnev oli. Põnev oli siis see hetk, kui olid oma koodi sisse trükkinud ja suures seinas järsku ühe kastikese uks paljude teiste hulgas lahti hüppas. 

Meil on ka neid postiautomaate teatud kohtades, aga ma ei usu, et need pooltki nii populaarsed kui Eestis. Meil on Amazon kes meile pakid kiiresti koju toob :) Kui sa järgmise päevani oodata ei jõua, siis on sul võimalus ostetud kraam ka tunniga koju (tööle, külla jne) kätte saada. Meie kodu juures olevas bensujaamas on ka üks selline (oranz) postipaki automaat, aga ma ei ole mitte kunagi veel seal kedagi toimetamas näinud. Samas ega ma seal pakiautomaadi juures ka ei istu päev otsa, seega õiget hinnangut ei saa anda, aga päevas vähemalt 4 korda sõidan mööda küll. 
Meie käisime pakiautomaadist tellitud raamatuid ära toomas. Nimelt tellisin ma osta ee-st ja veel ühest kasutatud raamatute lehelt paar raamatut, aga nendest kirjutan mõnikord hiljem.

Postiga seoses juhtus minuga ka Eestis olles üks tore lugu. Nimelt läksin ma ükspäev postkontorisse ühele kaasblogijale pakki saatma. Millegipärast peab Eestis postkontoris alati mingeid topelt pabereid täitma (pakil olevale aadressile juba lisaks) ja ma siis täitsingi seal mingit paberit. Kui olin sellega hakkama saanud ja postitöötajale üle andnud vaatas ta seda paberit ja ütles, et tal on mulle üks pakk. Mina arvasin kohe automaatselt, et naine kindlasti räägib mingist pakist mis mu ema aadressile on tulnud, sest ma kirjutasin paberile saatja aadressiks ju tema aadressi. Igaks juhuks siiski küsisin  imestunult et kas tõesti mulle. Naine vastu, et ja-ja teile. Ütles veel et kui ma poleks postkontori juhtunud täna tulema, siis nad oleks mulle homme kutse saatnud. 

Mõtlesin, et kui mulle, siis mulle. Mis mul selle vastu saab olla. Siis hakkas mul tegelikult juba ka koitma millega tegu oli, aga sellegi poolest väga meeldiv kokkusattumus.
Nimelt saatis mulle üks blogilugeja väga armsa paki. Minu pilt pakist on küll kahjuks väga vilets, aga paki sisu oli kümnesse.

(Muideks vaatamata sellele, et ma selle paki otse postkontorist kätte sain, tuli mulle pakikutse ikkagi koju (ema juurde) ja seda mitte järgmisel päeval, vaid kas kaks või isegi kolm päeva hiljem. Ma üldse enam ei imesta, et pakkide kohale tulek Eestis tihti nii palju aega võtab, kui need mitu päeva niisama postkontoris istuvad. Ma olen ennegi ema postkontorisse ise pakke küsima saatnud, kui ta pole teatud aja möödudes minu poolt saadetud pakikutset saanud. Korra on mulle isegi pakk tagasi Inglismaale saadetud seletusega, et keegi ei tulnud pakile järgi, samas see kellele pakk saadetud oli ei teadnud paki olemasolust midagi)
Pakis oli head ja paremat meile kõigile. Greta sai isegi endale uue LasseMaia Detektiivibüroo raamat ja just sellise mida meil veel polnud :)
Mina aga leidsin endale tänu pakisaatjale uue suure lemmiku

Ma olen neid 'komme' enne ka poes näinud, aga pole mulle kunagi isuäratavatena tundunud. Olen arvanud, et need nagu kuivatatud puuviljad sokolaadis ja mind eriti kuivatatud puuviljad ei tõmba. Sellised kleepuvad, ülimagusad ja hammaste külge kinnijäävad. Aga kui ma ühe sokolaadise maasika olin endale suhu pannud, siis ma ei uskunud ise ka, et see nii hästi võib maitsta. Pakil olev silt mahlakatest maasikatest räägib tõtt.
Minu uued lemmikud nüüd :) Järgmine kord Eestis olles proovin ka teisi marju (neid kus ei ole piima või nisu juurde lisatud) kuigi ma ise arvan, et ükski neist ei maitse maasikatest paremini.

Igal juhul suured, suured tänud Sillele selle armsa üllatuse eest!

Eesti 19-29 august

5 comments:

 1. Mulle meeldisid rabarberid tumedas šokolaadis ;-)

  ReplyDelete
 2. Proovin siis seda rabarberi oma kindlasti ka järgmine kord :)

  ReplyDelete
 3. Muuseas, sama lugu postipakkide k2ttesaamisega Eestis, et peame v2ljastpoolt ise n2puga j2rge ajama, muidu ei tea keegi midagi... Ave

  ReplyDelete
 4. Ave, mu jutt käiski Eesti kohta :) Et tihti istuvad postipakid Eesti kuskil postkontoris pikalt enne kui kätte toimetatakse, kui üldse. Ma ei leia hetkel seda postitust kus ma kirjutasin sellest, kuidas mu ema siia Inglismaale tulles kord autovõtmed unustas Tallinna lennujaama infopunkti anda, et mu vend ned sealt kätte saaks ja auto samal õhtul ära viiks. Me siis saatsime need võtmed siit Inglismaalt kiirpostiga tagasi Eestisse. Maksime palju raha selle eest, aga vähemalt lubati et võtmed on järgmise päeva õhtuks kohal. Internetis nägime, et jõudsidki lubatud ajaks Eestisse, aga Eestis laks veel peaaegu nädal aega enne kui kohale toimetati!!!!

  ReplyDelete