Saturday, 24 September 2016

LAPSEPÕLVE RAAMATUD

Osa lugejatest kindlasti mäletab neid raamatuid. Mul olid kunagi kõik selle sarja raamatud olemas, aga nagu ma üleeelmises postituses mainisin, siis osa mu lapsepõlve raamatuid on kadunud ja seega suurem osa ka nendest raamatutest.
Kuna ma tahtsin teada saada millised raamatud siis kadunud on, hakkasin Eestis olles osta.ee lehelt sama sarja raamatuid otsima ja sain kokku sellise kollektsiooni:
Kui siit mingi raamat puudu on siis palun andke mulle teada

Panen paar pilti mõne raamatu sisust ka siia, sest kuigi ma mäletan kõikide nende raamatute kaanepilte väga hästi, siis  enamuste raamatute sisu olen küll kahjuks ära unustanud.Seda hai ja vähiga pilti mäletan ma aga väga hästi. Ma mäletan, et kui ma väike olin, siis see vähk siin pildi peal tundus mulle nii hirmutav. Ta nägu ja need käed...
Täiesti juhuslikult leidsin internetist 'Rübliku' multika. Kes seda kunagi näinud ei ole, siis vaadake. Minu arvates on see nii hea .
Näitasin seda multikat kohe ka Gretale ja ta vaatas seda kohati nii mureliku näoga. Ta on meil ju selline laps kes alati 'seadust' järgib, nii et kui ta nägi, et poiss keelatud kohast üle läks oli ta hämmastuses ning kui poisist põrsas sai, siis poisi pärast mures. Lõpus siiski naeris 
Seda raamatut ja multikat mäletan samuti väga hästi. Oli selline natuke 'greepy'. Eriti lõpus kus mehe nägu hästi kortsus ja kõhna oli.
Selline sari oli ka, aga need raamatud ei ole kunagi mulle väga hingelähedased olnud ja ma arvan, et kuna nende raamatute illustratsioonid ei olnud just eriti ilusad ja kutsuvad. Kõige lemmikum oli 'Lood Lontringist' ja seda just ilusate piltide pärast. 
Need raamatud on mul praegu veel olemas
Kogu sari ilmumis järjekorras4 comments:

 1. Minu lemmik oligi see Kanaema kook lapsena. Ja teisest sarjast meeldis mulle ainsana samuti Lood Lontringist. ☺

  ReplyDelete
 2. Ahhhh... ka just see Kanaema kook on lemmikuna ehedalt meeles. "Ettevaatust, havi!" oli ju täiega õudutekitav krimka. :) Ja kuidas ma elasin kaasa oravapojakestele "Seiklused metsas". Nii armas postitus taaselustamas mälestusi ja emotsioone, aitäh!
  Muinasjutusarigi oli olemas, lugesin loendamatuid kordi neidki üle. Kahjuks enda omad kolimistega on kõik kaduviku teed läinud...

  ReplyDelete
 3. Kanaema kooki mäletan ka mina vist nendest raamatutest kõige paremini, kuigi ma ei tea kas multika enda või raamatu pärast. Oravapojakese raamatu sisu ei mäleta ma üldse, küll aga hägusalt paari pilti.
  Järgmine kord kui ma Eestis olen, siis loen need raamatud üle mis mul veel alles on ja võib olla leian teised raamatukogust. See orava oma peaks mul täitsa ema juures olemas olema. Karu ja rebase raamatust mäletan ka vaid nii palju, et seal oli vist mingi kokkupõrge :)

  ReplyDelete
 4. Filmikrõll oli vist mu lemmik. Mul köitis isa need üheks paksuks raamatuks. Praegu vaatan, et mõned on sealt siiski puudu. Aga mul on sama asi, et mäletan kaanepilte ja illustratsioone aga sisu mitte. Pidin sel suvel vanemate juurest oma vana toa tühjaks tegema ja tõin kõik oma raamatud koju. Suvi läbi olen neid lapsele ette lugenud ja igasugu pärle avastanud.

  ReplyDelete