Tuesday, 13 September 2016

ROALD DAHL 100


Veel aasta tagasi oleks maailmakuulsa inglise lastekirjaniku ROALD DAHL-i nimi jätnud mind täiesti külmaks ja arvatavasti ei oleks ma ka tänasest päevast midagi erilist arvanud. Õnneks aga peale ühte raamatupoe külastust Eestis jõudis Roald Dalh ka minu ellu ja te ei kujuta ette kui tänulik ma selle üle nüüd olen.
Minust on saanud suur DAHL-i fän :)!

Kui me augustis nädalakese Eestis olime, siis õnnestus mul veel paar Dahl-i eesti keelset lasteraamatut juurde osta ja paar raamatukogust laenutada. 
No ausalt üks raamat parem kui teine.

Kuna sel aastal (täpsemalt täna) täitud 100 aastat Roald Dahl-i sünnist, siis on meil siin Inglismaal juba mitu kuud meedias temast palju räägitud. Kuna Roald Dahl on kuulutatud maailma üheks suurepärasemaks lastekirjanikuks  siis otseloomulikult tähistatakse tema sünnipäeva ka siinsestes koolides. Täna, Dahl-i sünnipäeval, ei pidanud lapsed koolis koolivormi kanda, vaid nad võisid end riietuda    mõneks Dahl-i raamatu tegelaseks. 

Greta teatas kohe, et tema tahab olla Matilda. Mul oli selle üle vaid hea meel, sest minul ei olnud vaja selleks puhuks midagi osta või õmmelda. Tuli võtta vaid Greta sinine kleit kapist ja oligi Matilda valmis. Matilda 'kostüüm' oli ka sellepärast ideaalne, et meil on täna õues 30 kraadi sooja ja  mõne teise kostüümiga oleks kindlasti päeval hirmus palav hakanud. Õnneks sattus ka Greta klassi ujumistund tänase päeva peal, nii et nad saavad ennast siis õues basseinis keset päeva natuke jahutada. 
Nagu alati sellistel 'dress up' päevade puhul, siis ka sel korral olid Greta kooli direktor ja õpetajad end samuti vastavalt riietanud. Direktorist oli saanud Härra Tohlam
Kostüüme oli igasuguseid, aga kahjuks ma neid teiega jagada ei saa, sest mul oli taas ebamugav hakata teiste inimeste lapsi pildistama. Direktor teeb kindlasti koolis pilti ja paneb päeva lõpus kooli internetilehele ülesse ja ma siis lisan selle hiljem siia. 

Enne Eestisse sõitu käisime Gretaga kinos Roald Dahl-i BFG, ehk 'Suur Sõbralik Hiiglane' filmi vaatamas. Meile igaljuhul meeldis.

Kui ma siin internetis Roald Dahl-i tegelaste pilte ostsisin, siis sattusin mitme artikli peale kus oli juttu just ilmunutest Roald Dahl-i tegelastega postmarkidest. Ma sattusin loomulikult kohe vaimustusse ja hakkasin internetist otsima kust neid osta oleks võimalik. Royal Mail lehelt leidsin vaid võimaluse osta neid marke raamitul kujul ja kalli raha eest, aga sellisest tavalisest margikoplektist ei olnud kuskil mitte haisugi. Mõtlesin, et võib olla kui täna alles müüki tulevad, et siis internetis veel ei müüda ning plaanisin hiljem postkontorisse küsima minna. Õnneks oli, et hiljem täiesti juhuslikult märkasin, et tegu oli 2012 aasta artikliga!! Ime siis ei ole, et neid marke praegu enam kuskil osta ei saa. Ma oleks oma küsimusega kindlasti ka postkontori töötajad segadusse viinud :)

Margid ise nägid välja aga sellised 
Homme tutvustan ma teile paari super toredat Dahl-i raamatut mida me Eestis olles lugesime. 

Pete õe lapsed nägid täna välja aga sellised (Willy Wonka ja ämblik 'James ja Hiigelvirsik' raamatust). Neil hakkab kohe kindlasti nendes kostüümides üle 30 kraadi käes palav, aga vaevalt nad ise kurdavad. Pilt Pete õe tehtud. 
Kooli veebilehelt saingi koolipäeva lõpus sellised pildid. Õpetajad olid ka kostüümides

Sõbralikud rebased kooli kanadega


2 comments:

  1. Greta on ka loomu poolest väga filmis Matildat mänginud tüdruku nägu.

    Need ülekoolilised tähistamised on vahvad!

    ReplyDelete
  2. Jah, kui tal juuksed natuke lühemad oleks siis veel eriti :) Ma pakkusin talle, et lõikaks tänase päeva puhul natuke juuksed lühemaks, aga ta ütles viisakalt ei.
    Need sellised üritused on tavaliselt mitte ainult ülekoolilised vaid üleriigilised. Päris kõik koolid kõikidest asjadest osa ei võta, aga suur enamus siiski küll.

    ReplyDelete