Thursday, 22 September 2016

KOHVRITÄIS KRAAMI

Vat sellise hunniku kraami tõin ma Eestis käies üle piiri (nagu allolevatelt piltidelt näha võite)! Praegu neid pilte vaadates imestan isegi, et kuidas kõik need asjad meil kohvritesse meie riietele lisaks üldse ära mahtusid. Tegelikult mahtumine ei olegi see kõige suurem probleem, vaid hoopis kaal. Raamatud aga kaaluvad ju nii palju, sokolaadid ka :)
Õnneks õnnestus mul taas kolm käsipagasit kahe asemel lennukile saada ning sellele lisaks veel ka kaks kohvrit ja eks nii ma selle kraami siia koju saingi.

Ütlen juba etteruttavalt ära, et see hunnik magusat EI OLE kõik meile endile, vaid suurem osa kingitusteks. Mul on häid tuttavaid, kellele erinevad Eesti maiustused maitsevad ja kellel ma siis neid tihti Eestis käies töön.
Üsna suur hunnik sokolaadi oli ka Petele mis siis mitmeks nädalaks jätkub. Ma tavaliselt ei näita mida ma talle ostnud olen, vaid kui tal õhtuti magusa isu tuleb, siis üllatan teda erinevate sokolaadide või präänikutega. 
Minu jagu on üks Laima Trifele pakk, kohvisokolaad, Marianne ja Kalevi lutsukommid ning üks Kalevi pähklitega sokolaad. Greta omad Riisi Nommid, TicTac ja üks Geisha sokolaad (Marianne ja lutsukomme jagab minuga).
Üleeile proovisin ka KarlFazeri piimasokolaadi karamelli ja soolatükkidega ja see oli nii maitsev. Kuigi tegu oli PIIMAsokolaadiga, siis õnneks see paar tükki, mis ma ära sõin, mulle mingit probleemi ei tekitanud. 
Ports ajakirju ja ajalehti
Ja raamatuid, raamatuid ja veel kord raamatuid.
Raamat 'Võitja Serv' ei ole minu ostetud raamat, vaid sain selle sõbrannalt lugeda. 
Tove Janssoni raamatu ostu olen ma pikalt kaalutlenud, sest ma ei ole suutnud otsustada kas osa see eesti või ingliskeelsena. Olen mõelnud, et kui ma ingliskeelse ostan, siis saab seda raamatut ehk kunagi ka Greta lugeda, või ma saaks seda kellegile siin laenutada, aga kui raamat on eesti keeles, siis olen lugejaks vaid mina.  Kui ma aga poes raamatut taas lehitsesin ja samal õhtul sain emaili Rahvaraamatu öömüügi kohta mille käigus lubati veel -15% allahindlust, siis ei saanud kiusatusele vastu panna ning ostsin ära. Lugeda pole muidugi veel jõudnud.
Pobeda 1946 raamatut tundus loogiline osta, sest see on meie sugulase (isa poolt) kirjutatud. Loodan et tegu on hea raamatuga. 
Ja siis veel hunnik Minu sarja raamatuid ja üks eluloo raamat mis juhtus poes olema allahinnatud ning maksis vaid 1.90.

Lasteraamatuid ostsin ka lõpuks jälle terve hunniku, kuigi polnud üldse plaanis. 
Sellest hunnikust on üks LasseMaia detektiivibüroo raamat kingitus, teise ostsin ise. Kolm Roald Dahli raamatut ja TinTin raamat mis maksis samuti poes vaid paar eurot.
'Roosi ja Liisu seiklused' raamatu võtsime kõige pealt raamatukogust, et näha kas see Gretale üldse meeldib. Lugesime kaks esimest peatükki ära ja kuna läks hästi peale, siis otsustasime edasi mitte lugeda vaid hoopis koju kaasa osta. 
'Ai! Valus on!' raamat jäi mulle raamatukogus väliskirjanike riiulil silma ja kuna tegu oli Ilon Wiklandi illustreeritud raamatuga, siis võtsime kohe lugemiseks. Lugeda me ei jõudnudki seda, aga kuna juba piltidest oli näha, et see on väga Greta tüüpi raamat, siis hakkasin otsima, et äkki saaks seda kuskilt osta. Leidsingi (vist) osta.ee lehelt ja sealt samalt lehelt leidsin ka ühe teise Ilon Wiklandi raamatu 'Sammeli, Epp ja mina'. Ma olen seda 'Sammeli, Epp ja mina' raamatut täpselt kolm aastat soovinud ja nüüd siis näkkas :) Samast kohast sain ka Ronja raamatu tellitud ja need olidki need pakid mida me siin postituses käisime pakiautomaadist ära toomas :)
Lähema raamatututvustuse raamatutest teen siis, kui oleme jõudnud raamatud läbi lugeda. Mul on tegelikult juba nüüd paar kevadel Eestist ostetud lasteraamatu tutvustuse postitust postitamist ootamas, aga no lihtsalt ei ole seda aega olnud.
Sel korral Eestis olles vaatasin ka uuesti oma lapsepõlve raamatud üle. Ema oli need kõik ilusti raamaturiiulitesse pannud, nii et ma ei pidanud erinevate kastide sees sobrama hakkama. Millegipärast on üks osa mu lapsepõlveraamatutest puudu. Me ei suutnudki emaga välja mõelda, et kus need kadunud raamatud võiksid olla, sest ta tõstis kõik kastid raamatutest tühjaks. Ma loodan, et ehk on üks kast kuskil garaazis peidus, sest näiteks on kadunud kõik Saja Rahva Lood ja veel mõned sel ajal tuntud raamatud. 

Kui mul enne oli jäänud mulje, et nende minu lapsepõlve raamatute hulgas ei ole raamatuid mis Gretale ette lugemiseks sobiks, siis sel korral leidsin ma kohe nii palju raamatuid, et osa pidin ruumi ja kaalu puuduse tõttu maha jätma.
Kaasa tõin sellised raamatud 
Nublu etendust on Greta nukuteatris vaatamas käinud ja seega peaks jutt tuttav olema. Kui ma ei eksi, siis Ninasarvik Otto DVD on meil olemas ja Greta on seda minu teada ka näinud, nii et see ka selline hea ja mõnus lugemine enne kui ta sellest välja kasvab. Viplala Lood on loodetavasti ka nii kirjutatud, et Gretale kergesti arusaadav ja Grimmi muinasjutud on ju klassika. Ma kahjuks ei mäleta üldse millest Kõnelused Tiigriga raamat räägib, aga tundus ka selline mis võiks ehk Gretale sobida. Ott Arderi luuletusi loen ise hea meelega. 

Nüüd on peamiseks mureks vaid see, kust leida aega nende raamatute lugemiseks. 

15 comments:

 1. Mina jällegi Londonis käies ostan alati briti šokolaadi ;) Eestist enam ammu ei kaasa ei võta. Ainuke magus, mida Eestist igatsen, on sefiir.
  Kas teie lugerist ei loe raamatuid? Meie näiteks neid LasseMaia lugusid loeme lugerist. Viplala on väga tore! Kindlasti lugege! Ja Ninasarvik Otto autoril on veel raamatuid. Mul poiss loeb hetkel Kummi-Tarzanit. Kas te Perviku Tirilinna lugusid olete lugenud? Need on ka väga toredad!

  ReplyDelete
 2. Õpetajate Leht on tervikuna internetis.

  ReplyDelete
 3. Karin, Jaaa sefiiri ostan ka nii Petele kui endale kaasa, aga kuna sefiir on nii meeletult magus siis proovin seda vältida :)

  Mu sõbrannad siin jumaldavad Kalevi tumedat kirsi sokolaadi, kuna meil siin müüdav tumesokolaad on liiga mõru ja noh selliste kirsi või virsiku tükkidega pole ka saada. Mu üks sõbranna ei saa samuti piimatooteid tarbida ja talle toon ma alati neid Laima komme ja tumedat Kalevi sokolaade. Me oleme kohalikust sokolaadist tüdinenud, see enamalt ikka aastast aastasse sama ja sellepärast ongi Petel nii hea meel vahelduseks Eestis müüdavaid sokolaade saada ja teisi maitseid maitsta. Tema lemmik on tegelikult KarFazeri popcorni sokolaad, aga sel korral ma unustasin talle seda tuua.

  Lugerit mul pole. Ma jumaldan raamatuid. Õigemini ma olen täiesti hull päris raamatute järele ja ma ei tea mis see peaks olema mis mind nii kaugele viiks, et ma endale lugeri muretseks :) Ma aina ostan raamatuid kokku, aga viimase kahe aasta jooksul olen jõudnud vaid paari raamatut lugeda. No aga mis teha, mulle nii meeldivad riiulis olevad raamatud.
  Ma olen Tirilinna raamatuid poes näinud küll, aga millegipärast pole kunagi ostnud. Ei teagi miks. Aga aitäh soovituse eest, ma järgmisel korral Eestis olles laenutan raamatukogust.

  ReplyDelete
 4. Ma tean jah, aga mulle meeldib ka Õpetaja Lehte lehena lugeda. Muidu on nina koguaeg kas arvutis või mobiilis. Arvutist ma unustan tihti ka lehte lugeda, aga kui leht on kapinurgal siis jääb pidevalt silma ja siis ma ikka möödaminnes loen :)

  ReplyDelete
 5. Sefiir on magus jah. Aga õhuline ja grammiliselt kerge.
  Mina jälle ei taha enam Kalevi šokolaadi just sellepärast, et ei ole mõru :) Samas elan hetkel Belgias, kus on šokolaadivalik üüratu.
  Mulle ka meeldivad raamatud. Kohe friik. Täitsa üllatunud olen, et lugerist ka meeldib lugeda. Eriti välismaal olles. Saan paari hiireklikiga head ja huvitavad emakeelsed raamatud nii endale kui lastele. Kohe üldse-üldse ei häiri, et ei ole paberil. Reisida ka on tore, laste ja enda raamatud kõik ühes masinas. Ma võiks täitsa öelda, et luger muutis mu elu :) Ma muidugi loen ka üsna palju. Igal võimalikul (ja vahel ka võimatul) juhul :)

  ReplyDelete
 6. Ma täitsa usun seda lugeri asja. Olen kuulnud teisigi raamatu fänne sama juttu lugerist rääkimas. Ma aga siiski tahan ennast veel nii kaua kui võimalik lugerist eemal hoida. Gretale ka parem kui ma talle ikka praegu veel päris raamatuid loen, et ka temast suur raamatute armastaja saaks :)

  ReplyDelete
 7. LasseMaia fännidele on selline võimalus olemas:
  http://egmont.ee/lassemaia10-2609.html

  Mul on Kratt kõik raamatukogust laenanud ja läbi lugenud, aga kuna mina olen raamatute osas kollektsionäär, siis tahaks need endale ka osta. Usun, et Prootonile ka paari aasta pärast meeldivad.

  ReplyDelete
 8. Oi, "Kõnelused tiigriga" on meie suur lemmik, meie noorim loeb seda, kui on kurb tuju. See on lihtsalt üliarmas raamat, ma arvan, et teile väga-väga meeldib.
  Raamatupostitused on nii toredad, ma kohe alati ootan neid:)
  See "Ai, valus on" meeldib ka Gretale kindlasti, täpselt tema masti raamat. ja õpib esmaabi kohta ka igasugu asju. Ja muidugi Viplala. Sellest on isegi hollandlastel film olemas, vbl on ka Eestis pealeloetult müügil, sest kinos see paar aastat tagasi jooksis küll. Oli täitsa mõnus vaadata mu meelest.

  ReplyDelete
 9. Appi LIIS!!! No see pakkumine on küll super! Miks ma sellest küll varem midagi ei teadnud :( 55 eurot 12 raamatu eest on väga hea hind ja oi kui ilusd kõik need raamatud riiulis reas välja näeks :) Nüüd muidugi on juba hilja, sest meil juba päris mitu raamatut olemas ja kui nii võtta, siis mida Greta nende raamatutega ikka lõpuks pihta hakkab. Vaevalt tema lapsed eesti keeles lugema hakkaks. Aga väga ahvatlev pakkumine küll.

  Ingrid, Viplala film on eesti keeles täitsa olemas. Olen seda poes käes hoidnud, aga kuna Greta vaatab nii harva DVD-sid, sest tänapäeval on kõik filmid ju otse telekast saadaval ja tal polegi aega telekat passida, siis ma ei julgenud osta. Meil ju siin kodus ka väga suur eestikeelsete filmide kogumik olemas. Kui sa aga ütled, et oli hea film, siis kord kui oleme raamatu läbi lugenud siis ehk ostame ka filmi vaatamiseks :)

  ReplyDelete
 10. Laura tuli viimati Inglismaalt sellise hunniku kommide ja shokolaadiga.

  Me Martale pole eriti raamauid ostnud, käime raamatukogus, aga need "vana aja" raamatud meie lapsepõlvest kõik olemas.

  ReplyDelete
 11. Meile Viplala film väga ei meeldinud. See on muidugi maitse asi. Peale raamatu lugemist tundus üsna mage :) Siit muide ka täitsa hea nipp, kuidas laps lugema saada. Minu poisiga on see suurepäraselt töötanud: kõigepealt lugeda raamatut ja siis filmi vaadata. Enamasti on raamat ikka palju-palju põnevam!

  ReplyDelete
 12. Ja kindlasti raamat enne filmi :)

  ReplyDelete
 13. Marianne kommi ja asju vaata siit, lähemal natuke :P http://www.scandikitchen.co.uk/
  Siis rohkem ruumi raamatute ja Kalevi šoksi jaoks :P

  ReplyDelete
 14. Mar, ma tean seda lehte ja ka Ocado müüb üsna palju Rootsi asju, AGA meeletute hindade eest. See väike kott (220g) Marianne komme maksab seal lehel 3.90!!!! Ma ei raatsi nii palju maksta :( Ma parem siis juba tellin ema käest kohe suurema koguse ja maksan talle :)

  ReplyDelete
 15. Donald Bissetilt (Kõnelused tiigriga) on ka teine suurepärane raamat: Onu Tik-Taki teekond. Selle ainetel on ju ka see lastesari Onu Tik-Taki seiklused, mis mulle lapsepõlves hirmsasti meeldis. Praegu saab err.arhiivist järgi vaadata.

  ReplyDelete