Wednesday, 14 September 2016

RAAMATUTUVUSTUS

Täna tutvustan ma teile kahte Roald Dahl-i raamatut. Kahjuks Eestis on igal pool nende kahe raamatu tiraazid juba läbi müüdud ja mul ei õnnestunud ka kasutatult neid kuskilt leida, aga õnneks oli võimalus raamatukogust neid laenutada.

Esimene raamat on Roald Dahl 'Võlusõrm'.
See raamat räägib ühest kaheksa-aastasest tüdrukust kellel on võlusõrm. Kui tüdruk kellegi peale väga vihaseks saab ja selle kellegi peale näpuga näitab, siis hakkavad igasugu imelikud asjad juhtuma. Tegelikult ei räägigi see raamat nii palju sellest võlusõrmega tüdrukust, kui sellest mis ükskord juhtus ühe perega kelle peale tüdruk sõrmega näitas. 
Mis selle perega täpsemalt juhtus peate aga ise raamatust lugema. 
Raamat on väga ladusalt kirjutatud ja arusaadav minu arvates juba ka 4 või 5 aastastele. Erinevalt paljudest teistest lasteraamatutest pakuvad Roald Dahl-i raamatud naudingut ka täiskasvanutele oma kirjastiili ja sisu poolest. Hea õhuke ka, ei võta rohkem aega unejutuks lugemiseks kui üks või kaks õhtut. 

Teine võrratu raamat on 'TOHLAMID'. Raamat räägib lohakast, kiuslikust ja kurjast härra ja proua Tohlamist. Sellest kuidas nad linde ja loomi kiusasid ja millise karistuse lõpuks sellega ise ära teenisid. 
Peale raamatu lugemist saab sõna 'tohlam' kindlasti palju värvikama tähenduse kui enne ettegi oleks osanud kujutada. 
Eestist oostsime veel need raamatud kaasa, aga neid ei ole me veel lugeda jõudnud (Greta on küll kahte neist juba inglise keeles lugenud).

3 comments:

 1. Mul on mõned R. Dahl'i raamatud topelt - kui soovid, anna teada, saadan Sulle paki :)
  Piret (alias Cranberry)

  ReplyDelete
 2. Oi kui tore pakkumine. Ega mul tegelikult on juba enamus Dahl-i raamatud eesti keeles olemas, aga kui sul just neid kahte raamatut 'Tohlamid' ja 'Võlusõrm' topelt juhtub olema, siis ma oleks küll huvitatud need sult ära ostma.

  Ega sul juhuslikult seda raamatut ei juhtu topelt olema või ei taha ära müüa http://www.apollo.ee/sipelgad-ei-alistu.html. ? Pean silmas just seda uuemat trükki mitte seda väga vana.

  ReplyDelete
 3. Ma lähen homme garaazi vaatama. Pakkisin oma laste raamatud ilusti kastidesse paremaid aegu ootama... ja kui mu mälu mind ei peta, siis sipelgate raamat on ka seal olemas. Oh, ma saadaksin heameelega huvitavad raamatud pakiga Sulle ja Greta'le lugemiseks, teeb ainult rõõmu, kui leiavad uue lugeja.
  Vaatan homme järgi, mida on topelt Dahl'ist, ta ka minu suur lemmik ja vanasti kui veel ei olnud "nutiseadmeid" sai vahel topelt ostetud (ostsin nii mina kui mu ema, kes teadis Dahl'i vaimustust).
  Kas Sulle Richard Scarry meeldib, mul on üks tema raamat ka topelt...täiesti uus...

  ReplyDelete