Wednesday, 8 April 2015

KIIRE KÜSIMUS

Kas keegi siinsetest lugejatest on näinud 'Vehkleja' filmi?

Mul on nimelt see probleem, et olen hetkel Eestis ja hirmsasti tahaks seda vaatama minna, aga Gretat ei ole kuhugi panna. Film ei ole sobilik alla 6 aastastele. Greta on just 6 aastane ja ma nüüd ei tea kas oleks passlik teda kaasa võtta või ei. Seega sooviksin teada nende käest kes filmi näinud, et millise filmiga tegu, et see alla 6-stele sobimatu. Kas filmis on liiga palju vägivalda? 

Tegelikult jookseb samal ajal teises saalis Muumide film ja ma ju tegelikult vist võiks jätta ta üksinda seda vaatama. Ta ei ole küll kunagi kuskil sedasi täiesti üksinda olnud, aga ma kujutaks ette, et ehk saaks hakkama. Samas aga on probleem selles, et tema film lõppeb varem ära ja ma ju ei saa teda jätta sinna kuskile 20 min üksinda hulkuma, eriti veel kui ta ju ei oska ennast 100% eesti keeles väljendada. Ma kohe ei tea. Kas ma üldse saakski sedasi filmi nautida kui ma tean, et Greta kuskil üksinda.

Parem vist ikka kui ma ta endaga kaasa võtan, või siis üldse ei lähe kinno.


11 comments:

 1. Filmi sisu: 1952. aastal saabub Haapsallu meistersportlane Endel ja asub tööle kohaliku kooli kehalise kasvatuse õpetajana. Õpilastega kontakti saavutamine on introvertsele mehele esiotsa raske. Lisaks on sõjajärgsete katkiste perekondade lapsed tema jaoks harjumatud kaaslased.
  Hoolimata kooli direktori vastuseisust õnnestub Endlil saada luba hakata lastele vehklemist õpetama. Pikapeale saab vehklemisest eneseväljendamise vahend lastele ja nende õpetajale, vastastikune teekond, mille käigus kosuvad ning tervenevad mõlemad osapooled.
  Lüüasaanud koolidirektor hakkab Endli minevikus sorima, et selgitada välja miks ikkagi on Nõukogude Liidu meistersportlane väikelinna tulnud.

  ReplyDelete
 2. Käisin vaatamas, mulle meeldis ja lapsi oli filmis ka üsna palju, sh selliseid...algklassiealisi.

  Ma ei ütleks, et vägivalda oli palju, minu arust polnud üldse, küll aga oli sellist....kurja eelaimdust, nn foreshadowing-ut, aga otseselt keegi ekraani peal teisele tappa ei andnud ning ninasid ka veriseks ei pekstud.

  Samas, mind ajas see film kohati pisardama, sest noh, nii kurvad kohad olid (just ajalooliste sündmuste tõttu) ja ehk väikesele lapsele on see liig? Et aru ehk ei saa miks on kurb, aga kurb on ikkagi?

  ReplyDelete
 3. Vägivaldne ei ole, aga lapsele igav. Meie käisime koos 9-aastasega ja tema igavles, liiga palju on ridade vahel, eeldab teadmisi jne. Mulle endale meeldis :)

  ReplyDelete
 4. Mina käisin oma 9-aastasega ja sel seansil oli suht palju teisi lapsi ka. Püsisid ilusti vagusi ja ei nihelenud, ju siis polnud hullu, mina julgeks maailma asjadest aru saava värskelt kuuese ka kaasa võtta.Vägivaldne pole üldse, küll aga tuleb lapsele päris palju filmi jooksul asju lahti seletada, sest ajaloo-taust on veel õhuke. Mina ise sain silmad märjaks mitme koha peal, laps ei osanud asju vist nii kurvalt näha. Aga meeldis meile mõlemale, poiss ütles pärast filmi, et hästi kulutatud õhtu oli.

  ReplyDelete
 5. Suured tänud teie kogemuste eest.

  Ma filmi sisu tegelikult teadsin, sest uurisin enne internetist, ma lihtsalt ei teadnud miks alla 6stele ei soovitata ja kui ühelt kinotöötajalt küsisin (kes ise seda näinud ei olnud) siis tema pakkus et filmis on vägivalda.

  No aga kui vägivalda ei ole siis võin julgelt Greta kaasa võtta. Talle ei ole mingiks probleemiks tund ja nats paigal istuda ja kui filmis veel ka lapsed siis talle kohe kindlasti meeldiks.
  Filmi ajaloolisest sisust ta nagunii ei saaks korralikult aru, ka siis kui ma talle seda seletaks, aga võib olla oleksgi just hea algus.

  Samas muidugi ma väga tahaks teda ka üksi kinno saata ja ta ise on sellest mõttest väga vaimustatud, aga võib olla siis teeme seda hoopis suvel.

  Nii, et suured tänud. Ma pärast kannan ette kuidas läks :)

  ReplyDelete
 6. Kogu aeg eesti vahet reisite??! Kas last vanaema/vanaisa hoolde ei saanu
  d jätta? Ja palun ära jälle plahvata nagu alati kui midagi küsitakse mis meelepärast pole..
  Marje

  ReplyDelete
 7. Marje, mina ei tea kust kohast sa seda võtad, et ma ALATI plahvatan kui midagi mitte meelepärast
  küsitakse?
  Ja mida sa pead silmas mitte meelepärase all? Seda, et küsid miks me paar korda aastas Eestis käime ja miks vanaema Gretat ei valva sel ajal kui ma kinos käin? Minu arvates ei ole nendes küsimustes midagi mitte meelepärast, aga ma arvan, et väga palju oleneb ka sellest kuidas keegi neid küsimusi küsib.

  Aga Eestis olen ma praegu enamalt tööasjus. Oleksin eelistanud tulla paariks päevaks üksi kooli ajal, aga kuna Gretal oli just algamas koolivaheaeg ja piletid ei olnud pühadele ja koolivaheajale vaatamata kallid siis otsustasin tulla nädalaks ja ka Greta kaasa võtta.

  Seda ka sellepärast, et kuna me kohe varsti hakkame kolima (maja kokkupakkimine käsil ja pärast uues majas vaja palju remonti teha) siis ei ole vanaemal võimalik meile külla tulla. Vanaema aga soovis väga Gretat näha ja Greta ka vanaema. Kuna Petel on praegu tööl väga kiire aeg siis ei oleks ka talle hästi sobinud Greta kooli viimine ja toomine ning trennidesse sõidutamine sel ajal kui mina Eestis oleks olnud.

  Vanaemal ei ole võimalik Gretat päeval valvata, sest ta on tööl ja sinna ta lapsi kaasa võtta ei saa. Tänase päeva ta juba võttis vabaks, et ma saaksin oma tööasju ajada. Vehkleja film on enemalt kinos päevasel ajal.
  Paaril õhtul näidatakse filmi küll ka hilisemal ajal ja siis ma saaksin muidugi ise minna ja Greta vanaemaga koju jätta, aga meil on õhtud juba kas teatrikülastuste või muude toimetustega ära planeeritud ja ma ise ka ei jõuaks peale pikka päeva enam kella 10 ajal siin rongidega sõitma hakkata (autoga ma ise Eestis sõita ei julge).

  Ja see oli täiesti normaalse 'häälega' kirjutatud kommentaar :) Ei mingit plahvatust :)

  ReplyDelete
 8. Läks nagu veidi vehklemiseks, Filmiväliselt ... ;(

  ReplyDelete
 9. Biancat, no mina ei saa aru kus kohas siin see vehklemine on :) :)

  Ma tõesti ei kirjutanud ju midagi teravat küsijale vastu ja vastasin küsimustele just nii nagu asjad on. Kui keegi teine oleksid sama asja küsinud siis oleksin sama moodi vastanud (kuigi olen kindel, et sina näiteks oleksid küsimuse teistmoodi sõnastanud :)

  ReplyDelete
 10. Rahu, Alice, mul vist selline raskelt tajutav huumorimeel. Tõesti ei mõelnud midagi pahasti, lihtsalt veits muigama pani et esitatud küsimusele filmi sisu kohta järgnes küsimus teie pere reisiharjumuste ja lastehoiu kohta.Sinu inglaslikult viisakas vastus on igati ammendav.Nautige Eestimaa kevadest ja lahedat kojupöördumist :)

  ReplyDelete
 11. Biancat, ega ma sain aru küll mida sa mõtlesid :) aga ma korraks siiski imestasin, et kas ma siis tõesti kirjutan kommentaare nii, et teistele jääb mulje nagu ma oleks endast väljas ja hirmus vihasti vastan :)

  Ega nende kommentaaridega ongi ju nii, et see oleneb rohkem lugeja enda seisukohast millise 'hääletooni' ta minu või kellegi teise kommentaare loeb.

  Samas muidugi ma jätan siiski endale selle õiguse just nii plahvatavalt kui ma ise soovin kommentaaridele vastata ja oma elu nii elada nagu see meile korda läheb.

  Aga Eestis on mõnus, kuigi hirmus külm võrreldes Inglismaaga. Metsik tuul ka veel hetkel.

  ReplyDelete