Tuesday, 19 March 2013

SÜNNIPEVAPIDU

Pidu pidasime sel aastal siis suures kirikusaalis. Kokku oli lapsi peol 24. Peokorraldajaks (lastelõbustaja) oli vanem mees kes mulle juba enne pidu hakkas oma lõpmatute telefoni kõnedega närvi käima. Oli teine selline vanaaja inimene, et ei omanud isegi emaili ja siis ta aina helistas ja täpsustas detaile mis tal juba tegelikult kõik olemas olid. Kuna meil aga teist valikut ei olnud siis pidime leppima selle mehega ja lootma, et ta ikka oma tööd hästi teeb. Kui ta peopäeval kohale jõudis siis hakkas kohe nõuandeid jagama kuidas saali kujundada nii, et lapsed ära ei jookseks! Ma küll rõhutasin talle, et tema ei vastuta laste eest vaid igal lapsel on vanem kaasas, kes oma last valvab aga seda ta ei tahnud kuulda võtta. Lasime siis tal oma atribuutika panna sinna kuhu ta soovis aga kui ta mu peolauda hakkas saali paigutama siis ma küll tegin ikka seda mida mina olin planeerinud.
Varsti olidgi kõik lapsed kohal ja 'tsirkus' võis alata.
Gretal oli raske leppida sellega, et kingitusi ei saanud kohe lahti teha. Küll ta proovis selleks luba saada aga lõpuks siiski andis alla leppis ka sellega kui sai kingitusi ühest hunnikust teise tõsta.


Kui pidu algas siis märkasime, et lastelõbustaja lõbustab lapsi lindilt tuleva jutu ja muusikaga ja ise ei rääkinudgi midagi. Siis ma küll pööritasin silmi ja mõtlesin, et kas tõesti me maksame mehele kallist raha selle eest, et ta vaid maki nuppu vajutab. Lastele aga paistis makitl tulev jutt väga meeldivat ja tegid kõike naerdes kaasa.Õnneks hiljem ikka selgus, et kogu pidu ei tulnult cd-lt vaid, et mees oskas ikka ka oma häälega lapsi lõbustada.
Kui lapsed olid mingi 30 min või 40 min juba intensiivselt hüpanud ja tantsinud ja muidu jalgadel seisnud siis kutsus Greta mind enda juurde ja ütles, et temal on jalad nii väsinud, et tema ei jõua enam püsti seista.
Õnneks siis oligi juba söögiaeg nii, et lapsed pääsesid lauda istuma :)

Tordile küünalde süütamisega läks meil ka asi natuke aia taha. Meie nägime asja ette nii, et süütame tordil küünlad ja toome tordi lauldes lauale Greta ette. Greta puhub siis küünlad ära, lõikame torid lahti ja lapsed hakkavad seda sööma. 
Kui me aga tordiga välja ilmusime ei lasknud lastelõbustaja meil torti lauale tuua juba süüdatud küünaldega. Me ei saanud ka algul aru milles asi aga arvasime, et võib olla on tal mingi trik või nali varuks ja seega tegime nagu mees käskis. Laulsime siis Happy Birthday tordiga millel ei olnud põlevaid küünlaid peal ja asetasime selle Greta ette. Mees süütas siis küünlad ja Greta puhus need siis kohe uuesti ära. Aru ma ei saa mis mõte sellel kõigel oli. Arvata võib, et mingi ohutusabinõud, et me kellegi juukseid tordi toomise käigus põlema ei paneks!!!

Greta ühe oma parima sõbrannaga
Siis tuli väike segadus sellest, et kas pakume torti kohe lastele või paneme tüki neile koju kaasa. Meie ei osanud oodata, et see lastelõbustaja end meie tordi toomisse ja jagamisse segama hakkab ja ei osanud seega talle peo alguses ütlema hakata, et torti me kellegile koju kaasa ei anna. Õnneks siiski lahenes asi sellega, et lapsed said oma torditüki kätte samal ajal kui jätkasid show vaatamist.
Oli kuidas oli selle lõbustajaga aga lastele ta meeldis ja neil oli väga lõbus. See aga oligi ju peo peaeesmärk. Gretale meeldis eriti see, et mehel oli käpik koer kellega ta palju nalja tegi ja see, et ta Gretale sünnipäeva puhul pehme karu kinkis. Seda, et ta Gretale karu kingib ütles mees mulle enne vähemalt 5 korda telefonis. Ma nii väga tahtsin talle öelda, et tõesti ei ole vaja eraldi kingitust Gretale tegema hakata kuna see show on isegi juba kingitus aga mul ei olnud südant seda teha, seda enam, et tema poolt pakutud kingikottidest ma ju juba loobusin.


Greta vanad sõbrannad, kes praegu enam lasteaias temaga koos ei käi

Kui lastepidu oli läbi siis algas sugulaste ja tuttavate pidu(söömin).

Gretale jäid 4 väikest poissi järele, kes kõik talt kingiks saadud mõmmit mängides ära tahtsid võtta. 
Gretat ei häirinud see üldse, et vastasteks oli 4 poissi
Ta surus nad kõik nurka ja luges neile sõnad ka veel peale :)
Kuigi ma pean tunnistama, et sellise suure peo puhul ma küll ei saanud kellegiga korralikult rääkida kuna kogu aeg oli vaja kuskile minna või midagi teha. Tihti alustasin küsimusega kellegile aga lõpuni ei saanudgi vastust kuulata või sain ise kaks sõna öelda ja siis olin juba kuskil mujal. Samas me jäime Petega peoga väga rahule kuigi kohe kui me peolt koju tulime maandus Pete kõrge palavikuga voodis. 
Greta oli terve päev väga heas tujus ja pärast õhtul ütles meile, et see oli tema kõige toredam sünnipäev üldse (noh tal on neid ju elus juba nii palju olnud ka :). 
Peolt saadud kingi hunnik oli selline, kusjuures üks kink siin on tehtud 7 lapse pealt kokku (hunnik sisladab ka sugulaste kingitusi). Kui nemad oleks eraldi kingid toonud siis siia hunnikusse oleks lisandunud veel 6 kingitust. 
Õudne küll, et laps sellise hunniku kingitusi sai, pilt nagu mänguasjade poest aga nii need asjad siin maal käivad seega mis sinna ikka teha. Õnneks olid kõik kingid väga asjalikud. Üks laps isegi kinkis 10 naelase Next-i kinkekaardi mis on minu arvates väga tore kink kuna mänguasju saab Greta ju nagunii nii palju juba.
Paarist mänguasjast on plaan isegi eraldi postitus teha (kui ma kunagi selleni jõuan :).
Nii, et nüüd on sünnipäev läbi ja jääme taas jõule ootama. Kui ilma silmas pidada siis tundub küll, et ega jõuludgi enam kaugel ole, sest alles paar päeva tagasi sadas siin kerget lund.


No comments:

Post a Comment