Sunday, 31 March 2013

SOKOLAADIMUNADEPÜHA

Inglismaal on munadepühade puhul nii reede kui ka esmaspäev vaba seega neli päeva puhkust. Tavaliselt oleks sel ajal hea kuskile reisima minna aga kuna meile tundub, et me viimasel ajal muud ei teegi kui kogu aeg reisime ning raha ka enam ei ole järgi siis mingeid plaane me nendeks 4 päevaks ei teinud. Seda enam, et õues on ikka veel nii külm, et jalutamagi ei kutsu. Reedel ei tulnud ma isegi enne kella 16.00 voodist välja (lugesin raamatut hoopis). Pete ja Greta ainult läksid ühte mõisasse munadepühade munade jahile minna kuna Pete ei tahtnud terve päev kodus Gretaga mängida :) Meil siin on ju moes munadepühade ajal sokolaadimune süüa mitte mune värvida. Poed on täis igas suuruses ja eri disainiga sokolaadimune ja lastele korraldadakse igal pool Easter Egg Hunts. Alguse sai see sokolaadiralli juba lasteaiast millele järgnes selle veerandi viimane balletitund kus lastele taas sokolaadi anti. Mõisast saadud sokolaadimuna oli nii suur, et sellist me ise Gretale küll ei oleks ostnud aga kui see kätte anti siis oli juba liiga hilja selle eest 'ära joosta'. 
Eile toimus meil munade otsimine kodus. See on meil iga aastaseks traditsiooniks kujunenud ja seda me muuta ei soovi, eriti kui Greta seda pikkisilmi oodanud on.
Tegelikult käisime me eile ka ühes fantastilises kohas aga sellest ma kirjutan hiljem. 
Hommikul ei jõudnud Greta ära oodata millal me kodust välja saame kuna ta teadis, et jänku tuleb mune tooma siis kui me väljas oleme. Pärast ei jõudnud ta ära oodata millal me tagasi koju tuleme. Kui me lõpuks siis koju jõudsime leidis Greta esikust oma kollase tibu kotikese ja kirja munadepüha jänkult. Greta oli hassarti täis ja kõik toimus nii kiiresti, et mul ei õnnestunud isegi selget pilti saada.
(Eelmistel aastatel oleme me ikka munad aeda ära peitnud aga kuna sel aastal on õues nii külm siis oli lõbusam neid toas otsida)

 ning siis läks lahti munade otsimine
Sel aastal tegin erandi ja ostsin ka endale sokolaadimuna (sellise siis mida ma süüa tohin). Ma küll tegelikult olen praegu täielikult suhkru vaba aga kuna poes oli alles vaid üks selline muna siis ma võtsin seda kui märki, et see oli mind seal ootamas :) 
Muideks kui ma eile poes käisin siis oli peaaegu võimatu ühtegi sokolaadimuna poeriiulitelt leida. Käisin kolmes kohas enne kui mingi viletsakese Petele sain ja siis see minu oma. 
Ühed me sõbrad saatsid paar päeva tagasi Gretale munadepüha kingituse. Pakis oli KOLM Kinder muna! Väga armas neist aga mina mõtlesin õudusega sellele sokolaadi hunnikule mida laps pühade ajal sööma saab. Oleksin võinud ju ka selle kingituse lihtsalt kappi ära peita aga ma teadsin, et pühade ajal kindlasti räägime nende sõpradega ja siis oleks Greta pidanud tänama millegi eest mida ta isegi näinud ei ole. 


Issi sokolaadimuna

Minu muna

Ma õudusega mõtlesin, et kui ma selle suure muna ära söön siis kindlasti olen pärast paar päeva suhkrulaksu all oimetu...Pildil aga viskan hoopis tukka :)

Greta saak
Õnnelik laps

Täna läheme Pete vanemate juurde lõunale kust veel üks sokolaadi muna juurde tuleb...
Ilusaid munadepühi ka kõigile meie lugejatele!!!


3 comments:

 1. Pasg Hapus!
  Meil jättis jänku kirjakesi, kuidas shokolaadi muna yles leida. Plika samuti nii ootas seda sündmust.

  ReplyDelete
 2. Hapus teile ka :)
  Meie jänku ütles mitu muna ta peitis :)
  Täna koksisime korra keedumune ka aga värvima ei viitsinud hakata. Seda enam, et valgeid mune siit nii raske leida.

  ReplyDelete
 3. Mul värvis plika pruune. Homme koksime. See vahva komme.

  ReplyDelete