Wednesday, 27 March 2013

ÖÖ LONDONIS

Eile olin ma esimest korda 4 aasta jooksul öö Gretast eemal. Pete on mulle tegelikult juba enne pakkunud ööd hotellis, et ma saaksin õhtul rahus raamatut lugeda ja hommikul pikalt magada aga mul ei ole veel otseselt sellejärgi vajadust olnud. Nüüd aga tuli mu väga hea sõbranna Itaaliast Londoni loengutele ja kutsus mind üheks õhtuks ja ööks Londoni. Ma võtsin kutse rõõmuga vastu olles kinnitust saanud, et Pete saab kolmapäeval Greta hommikul lasteaeda viia ja pärast kodus töötada.
London on LAHE. Polegi tähtis kus sa parasjagu Londonis oled kuna igal tänaval on oma nägu ja tegu seega imetlemiseks on alati ainet. Samas aga on London ka väga väsitav, seda eriti tipptunnil. Ma tõesti ei kujutaks ette Londoni kesklinnas elamist. Üksi võib-olla veel aga kohe kindlasti mitte koos perega. Not my cup of tea :)
See on lausa uskumatu kui külmad on meie ilmad hetkel. Ma käisin eile isegi mütsiga (minu puhul juhtub seda haruharva). Ma oleks hea meelega oma sõbrantsiga pikemalt Londoni tänavatel ringi jalutanud aga no nii külm oli, et põgenesime hoopis restorani sooja varem kui plaaninud olime.Kui jutud olid räägitud ja toidud söödud siis seadsime sammud hotelli poole, mis asus Tavistock Square-il. Koht oli mulle väga tuttav kuna mitu aastat tagasi käisin seal samas Melanie Klein-i kursustel ja isegi samas hotellis mõnikord lõunat söömas. 
Hommikul, enne kui sõbrannal viimased loengud hakkasid, läksime Starbucks-i kohvi jooma. Hommikul nägi plats välja selline.
Ärimehed ratastel tööle minemas :)

Tagasiteel koju

Waterloo StationMõnus oli selline väikene tuulutus koos toreda sõbrannaga kuigi oma voodist paremat voodit on ikka raske leida :) 
Nüüd ma pean vaikselt nuputama hakkama kuidas ma saaksin järgmise perevaba öö või kaks veeta juba Itaalia poole peal...6 comments:

 1. Hahaa, süües kasvab isu, nagu öeldakse!Aga selline väike vaheldus argiellu on ju igati teretulnud.
  Nii vahva neid Londoni tänavavaateid näha, igatsus aina paisub...olen ikka päris kindel et London is my cup of tea! Ja tahan ikka kunagi läbi teha selle et selles linnas pikemalt elada ja rahulikult ahmida kõike seda mida Londonil pakkuda on.Vaatasin neid sinu kodutee rongijaamu , Wimbledon tuli nii tuttav ette, käisime Ivoga seal aasta tagasi ringi kolamas.
  Mu tartlasest endine naabrinaine kes nüüd Londonis elab, naeris ka just et Londonis on nii külm et tuleb Kevadpühadeks Tartusse sooja.Ise alustan kohe reisi Tartu suunas, ka pühiks koju.
  Nii vahva oli näha Gretakest Tartu miljöös seal Vanemuise ja raamatukogu piirkonnas - naljakas , tuttav lapsuke ja tuttavad kohad, aga see mõjus kuidagi nii ekstra huvitavalt, et see teiselt maalt lapsuke minu kodulinnas äkki ringi kõnnib.
  Loodan et ka teie Eesti reis möödus igati ladusalt ja saite palju häid muljeid. Sooje tervitusi Põhjamaalt, Katrin.

  ReplyDelete
 2. Teed rongidest pilte - täidsa turist! :) Seda jalgratturite rivi oli tore näha...

  ReplyDelete
 3. Kui nüüd aus olla siis ma ei tunnegi, et see öö kodust eemal oleks mingi suur asi olnud. Ma arvan, et siis kui Greta väike oli ja öösiti tihti ülesse ärkas siis oleks selline eemal oleks olnud palju teretulnud ja tundunud luksusena. Nüüd aga mul ei ole vahet kus ma öösel magan, oma voodis tegelikult ikka kõige parem ja mugavam. Hilisööni olen ma tihti sõbrannadega väljas olnud seega see ei tundu samuti mingi erilisena aga loomulikult oli mõnus sõbrannaga öö Londonis veeta :)

  Katrinliias, Wimbledon on siin üsna meie lähedal :)
  Tartus oleks tõesti tahtnud pikemalt ringi jalutada ja ümbrust uurida aga võib olla teeme seda suvel.
  Saadame sulle ka soojad tervitused vasta kuigi ilm siin tõesti soe ei ole. Hommikul kraapisin lausa jääd auto aknalt.

  MrsB, Rongidest tegin pilte spetsiaalset rühma blogilugejaid silmaspidades ;)
  Ronge on mul siin võimalus iga päev näha kui tahan :)

  ReplyDelete
 4. Su Londoni piltidel on linn pea inimtühi. Ma mäletan suuri rahvamasse igal pool, teosammul liikumist tänavatel ja trügimist rongijaamades ja metroos.

  ReplyDelete
 5. Pagulane, tead ma imestasin seda ka ise sel korral Londonis käies, sest kui ma alles hiljuti Gretaga Londonis käisin siis ma märkasin samuti, et Waterloo oli pea inimtühi. Tänavatel ja metroos oli tõesti väga vähe rahvast liikumas aga ma arvan, et kuna ma lahkusin Londonist kella 10 ajal siis enamus massid olid end juba tööle vedanud :)
  Õhtul tipptunni ajal Londoni tulles olid küll metrood nii täis, et ma pidin lausa 3 rongi mööda laskma kuna need olid nii täis.

  ReplyDelete