Saturday, 16 March 2013

KINGIKOTID

Alustan siis Greta sünnipäeva sissekannetega. See aasta nägi sünnipäevakutse välja selline. 
Party Bag-idega ma sel aastal palju pead ei vaevanud. Otsustasin kohe, et kõik lapsed saavad ühe Playmobil väikese mänguasja ja need lapsed, kes eelmisel aastal selle juba meie käest said, nendele panin kotti väikese meisterdamise vidina. Kuna lapsi oli nii poisse kui tüdrukuid ja vanuses 3-12 siis tegin individuaalsed kotid. Poistele siis poiste teemalised playmobili asjad ja tüdrukutele tüdrukute stiili. Kuna ma tunnen kõiki neid lapsi kes sünnipäevale tulid väga hästi siis teadsin ma ka kellele meeldiks saada piraati, kellele mootoratta meest, kellele meeldib mängida loomaarsti ja kes on selline emme-beebi mängude tüüpi. Laste hulgas oli ka 4 tüdrukut, kes olid juba üle 10 aasta vanad ja nendele ostsin ma üldse body shopist huuleläiked. 
Ma ise jäin koti sisuga rahule (lapsed ka) aga mulle on see süsteem ikka nii vastukarva, et kui ma vaid saaks siis ma kaotaks selle jama siit maamuna pealt ära. Asjatu raha ja planeedi raiskamine. Kuigi minu tehtud party bag-i sisu läks maksma enamalt 1.90 (osa Playmobil asju olid 2.50) plus kommid siis kokku läks see jama ikkagi maksma üle 50 naela. 
Kommid ostsin tegelikult juba jõulude ajal Eestis käies ära. Pärast kui välja tuli, et lapsi tuleb natuke rohkem, saatis ema mulle natuke komme juurde. 
Kingikotid tegin sel aastal kuke kujulised, munadepühad nagunii kohe tulemas. Idee sain nagu ikka internetist (linki kahjuks panna ei ole kuna nii raske on mul neid linke pidevalt kuhugi koguda, tõmban lihtsalt pilte mida siis pärast on hea sirvida). Proovisin küll kottidest korralike kunstilisi pilte teha aga kuidagi ei saanud hakkama. Küll ei olnud küllalt valgust, siis liiga palju valgust ning siis ei olnud enam aega.Tüdrukutele kollased, poistele sinised ning üle 10 aastastele rohelised.
Järgnevaks postituseks tuleb pidusöök. 

Ps. Gretal oli täna päeval jälle 38.5 palavikku. Palavik küll õhtuks langes ilma rohtu võtmata aga praegu (kell 21.30) köhib laps vahet pidamatta. Ma küll ei kujuta ette kuidas me homme hommikul kella 5 ajal startima hakkame ja kuidas ta sellele lendamisele vastu peab. Ma kindlasti annan talle enne Nurofeni aga ega see kõrvu lendamise ajal ikka ei kaitse. Ehk võtab vähemalt valu vähemaks kuna tal nagu nii teevad kõrvad tihti laskudes haiget. Eestis meil on kaks esimest päeva väga tihe programm nii, et ma kohe ei tea mida temaga peale hakata. Kui ta tõesti ennast väga halvasti tunneb siis loomulikult jätame oma tegemised ära aga kui ei siis ikka proovime vastu panna. 


10 comments:

 1. Hei! Kohe kurvastama paneb ja ärevaks teeb , et Gretakene just nüüd need pisikud sai. Aga aeg ega haigus ei küsi ju, kas ja kunas sobiv aeg tulla. Südamest loodan ja soovin et tervis kiiresti tagsi tuleks ja te kõik reisi nautida saaksite.
  Need party-bagid on küll väga vahva kujundusega! Aga jah, minagi leian et see vastu-kinkimise traditsioon on lihtsalt selline tava mida järgitakse, kuigi tegelikult vaid mingi asjade paigutamine ühelt teisele ja asjatu kulutamine. Tegelikult vist lapsed tüdivad sellistest pisividinatest kiiresti.
  Mind pani hoopis mõtlema see et kui palju aega ja hoolt selline meisterdamine ikkagi võtab. Sina, ja enamus piiritaguseid emasid, olete kodused. Aga töölkäival emal oleks see kindlasti veel üks aeganõudev tegemine lisaks. Muidugi, tean omast käest, et oma lapse ja tema rõõmu nimel on emad valmis tegema palju, ja eks lapse rõõm on ka vääriline tasu nende pingutuste eest! Parimat teile, Katrin

  ReplyDelete
 2. Miks neid mänguasju üldse sünnipäevadel kinkima peab? Mind ajab see küll hetkel kodus seda lugedes kulmu kortsutama ja pead vangutama. Pole lihtsalt ise kokku puutunud, kuigi tean, et nt. moeüritustel jne. showdel taolisi asju tehakse.

  ReplyDelete
 3. No mulle jah on see partybagide värk eriti võõras, ma ei teadnudki enne sellest midagi kui sinu blogist lugesin, aga pakid on väga vahvad.
  Ma loodan et Gretal oli hommikul ikka palju parem.

  ReplyDelete
 4. Väga ägedad kingikotid meisterdasid! No sa ikka kohe oskad (ja viitsid). Party Bag on siin jah vaat, et peo kõige olulisem osa ja selle ära jätmine võrduks enam-vähem riikliku kuritööga. Nii, et pole midagi teha. Komme lihtsalt on selline ja tuleb sellega kaasa tiksuda. Me oleme tavaliselt põhilise kingituse sinna kotikesse leidnud 1-naela poest. Seal on vahel päris andekaid asju müügil.
  Ma loodan, et Greta kosub kiiresti ja saab talvist Eestit nautida!

  Olge terved!
  Eva

  ReplyDelete
 5. Katrinliias, väga armas sinust, et Greta pärast muret tunned :) Greta on meil tegelikult selline tegelane kes ka 39 kraadise palavikuga rõõmsalt ringi lippab ainult silmad on siis tal natuke udused :) Ta ei kurda ega vingu kunagi kui ta haige on, ka siis kui näiteks peaks oksendama. Kui küsida, et kas on paha olla või kas kuskilt valutab või teeb haiget siis vastus on alati, et tal on kõik OK. MÕnikord ütleb vaid, et on väsinud.
  Sellepärast ma julgen teda ka haigena reisule viia kuigi kui ma seda vältida saaks siis loomulikult väldiksin. Sel korral ma muretsesin ta kõrvade pärast kuna tal on nohu. Nimelt tal tavaliselt teevad kõrvad haiget langemise ajal ka ilma nohuta aga nohuga on ju risk, et mõjub kõrvadele halvasti.

  Ma küll võin öelda, et lend läks väga hästi, Greta magas suurema osa ajast (mida ta küll tavaliselt tervena kunagi ei tee) ja kõrvad ei teinud üldse haiget :)

  Kingikottidest aga nii palju, et neid ei pea üldse ise tegema. Mina teen kuna ma vihkan neid traditsioonilisi kotikesi ja mulle oleks see palju masendavam nende peale raha kulutada :) Ise tehtult saan vähemalt tegemise kaifi nautida.
  Emad, kes tööl käivad saavad aga kogu party bag kraami internetist tellida või toidupoest osta. Meie lastelõbustaja mehe hinna sisse kuulusid ka party bags aga mina neid ei tahtnud just selle nipet näpet pärast (samuti mul oli nii mitmes vanuses lapsi ka seega vaevalt mingi 12 aastane laps enam laste vidinate üle rõõmustaks).
  Saab ka raamatuid kinkida aga siis taas ega 12 aastane ei loe sama raamatut mis 3ne ja poistele meeldivad ikka poiste raamatud, tüdrukutele tüdrukute omad ja ega neid odavaid raamatuid ka nii palju ilusaid ja asjalike ei ole ning päevalõpuks tuleks hind ikka sama.

  Üks ema ütles mulle, et tema pojale meeldis meie antud Playmobile piraat nii väga, et ta oli sellega lausa magama läinud :)
  Nii, et minu pingutus oli asja väärt :)

  ReplyDelete
 6. Kris V, Inglismaal on selline komme, et kui lapsed sünnipäevale tulevad siis antakse neile väikene kingikotike kaasa, noh nagu üeldes tänan, et tulid :) Vanasti pandi ka tükike sünnipäevakooki sinna kotti aga praegu tundub, et see mood on vähemaks jäänud.

  Ma olen nendest kingikottidest kirjutanud siin
  http://knightscastle-alice.blogspot.com/2012/03/mure-murtud.html

  ja siin
  http://knightscastle-alice.blogspot.com/2011/03/party-pags.html

  Tavaliselt pandaksegi kotti midagi odavat (kun kes ikka tahab suurt summat sellise asja peale kulutada seda enam kui lapsi tuleb peole tavaliselt terve klassitäis,30 last) ja komme. Ma ise proovin alati midagi sellist sinna kotti leida mis kohe prügikasti ei lenda :)
  Mõtetu komme, seda enam, et sünnipäeva laps ju korraldab nagunii peo ja söögid aga nagu Eva oma kommentaaris siin ütles siis nende ära jätmine oleks nagu kuritegu :)

  ReplyDelete
 7. Kerstis, ega Eestis jah seda kommet veel ei ole (või kui on siis väga väikeses skaalas) :)

  Eva, sul on õigus, neid party bag-e on raske vältida jah, kuigi mul on plaan seda varsti teha :) Ma ju ikkagi välismaalane seega vabandus olemas :)

  ReplyDelete
 8. Meie poisid olid oma kottidega vaga rahul :) Mina pole ammu juba kingikotte ise teinud, viimased sunnipaevad on molemail Eddie Catzis olnud ja kingikotid on paketi sees - onneks on seal alati midagi huvitavat olnud ja mitte ainult mingi mottetu plastmassist jama.

  ReplyDelete
 9. Eestis on see komme kahjuks juba täitsa olemas.Aga siin on see jah vaat, et kõige tähtsam osa peost . Torditykk pannakse endiselt kaasa ja mulle see täitsa meeldib ..kodus hea pärast mekkida. Ägedad kotid jah!

  ReplyDelete
 10. Minuni see komme Eestis pole jõudnud. Küll on olnud sünnipäevadel nt. auhinnalisi otsimismänge või pimesi kääridega niidi otsas rippuva asja lõikamine. Aga seal on küll sellised mõne sendised asjad, mingi maius või patsikumm :)
  Aga Marta on mõnelt sünnipäevalt saanud kaasa õhupalli mis on olnud ruumi dekoratsiooniks peo ajal. See on küll armas aga samas odav ja erilist vaeva mitte nõudev.
  Hea et teil reis hästi läks. Nüüd vaid vapralt edasi :)

  ReplyDelete