Wednesday, 14 March 2012

MÄRTS

 Mul oli ka (nagu nii mõnelgi blogijal) üllas plaan iga nädal märtsis pildile jäädvustada kevade saabumist. Kuna ma aga invaliidistasin ennast siis ei tulnud see plaan päris nii välja nagu algul plaanisin. Eile, vaatamata sellele et mu parem käsi on ikka veel täiesti rivist väljas, haarasin siiski oma kaamerad ja läksin lapsega välja jalutama ja kevadlilli otsima. Otsima tegelikult ei pidanud üldse, kõik oli lausa meie ukse ees.


 Ma ei tea mis põõsaga tegemist aga mulle meenus seda vaadates pigem sügis kui kevad.
 Kohe, kohe puhkemas Seda pilti nähes oli mul nii hea meel et ka Gretal on kirg lilli noppida. Mäletan omast lapsepõlvest et seda sai pea igal jalutuskäigul tehtud ja siis pärast tuppa tulles napsuklaasi pandud. Ma ei tea võib olla selline lille korjamise kirg on igal lapsel sees aga meie maal (või siis õigemini linnas) on selline noppimine tegelikult keelatud. Mul oli natuke imelik tunne kui Greta nende lilledega ringi kõndis kuna paljud möödaminejad kindlasti vaatasid meid ja mõtlesid et neid lilli ei tohi ju võtta. Muideks selle eest võib isegi trahvi saada kui sa isegi mitme meetri pikkuses nartsissi merest endale pundi lilli nopid. No ega ma tegelikult ei tea kes need trahvijad oleks ja kus nad on seega ma arvan et see rohkem selline üldine seadus ja peale selle Greta ei murdnud neid lilli vaid need olid juba maas lamamas. Ah ja, võililled on trahvi välised - umbrohtu on kõigile lubatud :)


4 comments:

 1. Oot-oot, kuidas teil küll kõik juba õitseb ja meil mitte?
  Need esimese pildi sinised lilled õitsevad mul ka potis, aga tulbid ja nartsissid veel mitte.

  ReplyDelete
 2. Nartsissid on meil tegelikult juba teisel ringil :)
  Kui meil mõni kuu tagasi hirmus soe äkki oli siis olid juba nartsissi mered õitsel.
  Aga ma ei tea kuidas see nii on. Teil tundub seal olema külmem talv kui meil ja soojem suvi aga kevad vist tuleb meile varem kui teile.

  ReplyDelete
 3. mmmm, kevad, nii ilus ja nii mõnus ... Õnneks meil ka lumehanged juba kahanevad ja lumikellukesed pistavad päid välja :)

  ReplyDelete
 4. Põhja itaalias ka nartsissid õitsevad ja kesk-itaalias mitte :D

  ReplyDelete