Saturday, 17 March 2012

INVALIID KIRJUTAB

Tegelikult kirjutamisest ei tule ikka veel midagi suurt välja kuna mu parem käsi on endiselt 'puhkusel'. Mul oleks isegi praegu palju vaba aega (kuna issi on lapsega terve päev väljas) ja kirjutada oleks palju aga iga arvuti klahvile vajutamisega tunnen kuidas käsi läheb taas kangeks ja tean et kohe lööb ka valu sisse.
Ma lootsin et ehk saan oma kondiväänaja juurde täna minna aga tuli välja et ta on praegu välismaal ja tuleb tagasi alles esmaspäeval, seega pean veel nädala vastu panema et tal siis ennast järgmisel laupäeval väänata lasta.
Ega ma ei teagi, võib olla oleks hoopis x-ray-d vaja minna teha kuna see ei tundu enam tavalise lihase venitusena aga kuna vaevalt et aega x-ray-dlegi järgmiseks nädalaks saaks siis ma siiski loodan ja usaldan oma kondiväänajat rohkem kui riikliku arsitabi ja proovin laupäevani välja kannatada. Ma lohutan ennast selle mõttega et kui ma nii pikalt kannatanud olen siis see hetk kui ma lõpuks valust lahti saan peaks lausa taevalik olema ja seega selle nimel ma siin praegu elangi.

Tegelikult oleme me kõik siin rüütlilossis väsinud. Petel on tööl kiire ja peab tihti õhtuti kodus arvuti ekraani taga jätkama. Greta kõnnib samuti suurema osa ajast õhtuti kui kuutõbine ringi kuna päevauned jäävad üha tihedamini ära. Kuna me siin oleme nii väsinud siis ei ole kellegil energiat söögitegemise või koristamise jaoks ja nii juhtusgi et eile koristasin ma kolmepäevaseid hommikupudru potte kõikidele teistele juba haisema hakanud pottidele lisaks. Ma isegi imestasin et meil jätkus puhtaid kastruleid kolmeks päevaks ilma et vahepeal pesema oleks pidanud. Kui ma nii väsinud ei oleks olnud siis oleksin sellest segadusest lausa pilti teinud. Sellist pilti meie majas juba iga päev ei näe seega oleks 'ilus' mälestus olnud.

Sellele kõigele vaatamata õnnestus mul eile Greta lasteaia vanemate kohvihommikul teenida peaaegu 200 naela. Nimelt korraldasin ma ühe teise poisi emaga (see on juba eraldi jutt mida ma siin kirjutada plaanin) kasutatud (või siis uute) asjade mini laada. See oli selline prooviüritus et näha kuidas teistele peale läheb. Müüjate osas oli vaid 4 inimest ja ostjaid ehk kümmekond aga mul õnnestus üks kiigulammas ja üks kiigutool ning paar väikest lammast maha müüa. Sellele lisaks veel paar Greta mänguasja ja leivategemisemasin. Nendest Greta mänguasjadest ei teadnud omanik ise midagi et need müügiks lähevad ja nagu saatuse kiuste otsis Greta täna juba ühte maha müüdud autot taga. Kuna olime kokkuleppinud et 10% saadud rahast annetame lasteaiale uute Montessori materjalide ostmiseks siis olime väga rahul et sellise väikese hommikuga suutsime lasteaiale teenida 30 naela. Ok, mitte just suur summa aga selle eest saab juhataja osta ühe uue vahendi mida ta on plaaninud juba pikka aega osta. Kuna hommik oli suur kordaminek siis meil on plaanis organiseerida samalaadne üritus aga juba suuremas skaalas järgmisel sügisel. Siis on paljude lasteaia laste väiksemad õed vennad suuremaks kasvanud ja vanematel võimalus oma beebi asju laadal müüa.

Nii et sellised on lood siin pool sood.
Praegu sajab õues vihma. Päike oleks muidugi parem aga no las ta sajab. Meil on kahe viimase aastaga olnud sademete hulk nii väike et alates aprillist kehtestatakse meile keeld kus me ei tohi õues voolikuga aeda kasta ja autot õues voolikust tuleva veega pesta jne. Ega see suurt midagi otseselt meie koduses elus ei muuda aga siiski oleks ju tore kui loodusliku vett oleks küllaldaselt et kõigile jätkuks. Kui põllumeestel ei ole vett et oma saaki kasta siis läheb see meile ju kalliks maksma nii et vihma üle ma praegu küll ei kurda.

Lähen nüüd magma :)

4 comments:

 1. Laada lugu on küll vahva ja igati tervitatav. Mulle kohe väga meeldib see möte, et müüd need asjad, mida enam ei vaja, edasi neile, kel just seda vaja ongi. Missugune säästlik ja tubli ringlus ;-)No ja olgem ausad, missugune fantastiline vöimalus kodu löpmatutest kastivirnadest puhas hoida! Mina ei mahu enam meie maja keldris ümbergi pöörama. ootan aega, mil vabad hetked venivad nii pikaks, et on aega kogu see koli seal all ära sorteerida ja mööda ilma laiali kanda.
  PS- saa ruttu-ruttu terveks!!

  ReplyDelete
 2. Loodan et kondivaanaja teeb kae kohe korda :| Mis elu see on kui blogida ei saa! :)

  ReplyDelete
 3. Meil siin ka korraldatakse kord aastas kila-kola laata kus siis saad mida iganes müüa ja osta.
  Lasteaedades korraldatakse jõululaat, kuhu vanemad toovad enda meisterdatud/küpsetatud asjad ja kogu tulu läheb lasteaiale. Selle eest siis ostetakse mänguasju või vajalikke õppevahendeid. Ühel aastal sai minu laste rühm osta CD-mängija.
  Aga sina teenisid küll ikka päris hästi.

  ReplyDelete
 4. Koolides on sellised küpsetamise meisterdamise müügid väga populaarsed aga koolides kasutatud asju või beebi asju ei müüda.
  Tavaliselt müüakse beebi asju kas ebays, või antakse tuttavatele või heategevus poodi. On ka olemas spetsiaalsed laadad mis on just spetsialiseerunud beebi asjade müügiks aga kui sa seal tahad müüa olla siis sa pead maksma oma selle eest. Siit ka siis see müte et kui me seda lasteaia kaudu teeme siis me laua eest ei pea maksma aga samas saame ekstra raha lasteaiale teenida.
  Mul on tegelikult mõne aasta pärast nagu nii plaanis seal beebi laadal kogu meie beebi kraam maha müüa ja kuna mul on kraami nii palju siis see maks mind ei häiri. Praegu aga on mul väja lammastest lahti saada.

  Ma teenisin seal palju sellepärast et mu kiigulammas ja lambatoolid on kallid ja seega suur summa. Peaaegu uue leivamasina müüsin ma näiteks vaid 20 naelaga kuigi tegelik hind oli üle 100. :)

  ReplyDelete