Thursday, 15 July 2010

VANAISAL KÜLAS

See oli Gretal teine kord kohtuda vanaisa ja tädi Iviga. Me oleme talle küll vanaisast pilte kodus näidanud aga nii väiksele lapsele see pilt ei ole ikka see sama kui päris vanaisa.
Lasime Gretal rahulikult alguses kohaga kohaneda ja ei hakanud teda kohe vanaisa sülle ajama. Tal oli ju nagu nii veel Priidu hullustus küljes nii et alguses läks enamus aega ikka Priidu ümber tiirutades.
Või siis vanaisa ja Ivi aiatoolidel turnides
Siis ühel hetkel panime ta ka vanaisa sülle kus ta hirmunul näol natuke püsis aga siis tahtis kohe jälle ära. Kohe kindlasti oli tegu ka selles et ta ei ole kohe üldse mitte selline laps kellel meeldiks kellegi süles vaikselt istuda. Tema tahab kogu aeg maailma avastada.
OK, Anna süles ta mõnda aega küll püsis aga ka siis oli vaja laudlina kergitada ja laual oleva noa järgi küünitada.
Vahepeal väikesed poseerimised emmega kuna mina ju jään nii harva kaamera ette. Pete ei ole suuremat asi fotograaf kuna tal lihtsalt ei ole kompsitsioonilist taset ja tihti on pooled kehast kas pildilt väljas või hoopis keegi muu pildil nii et ühesünaga lootusetu. Õnneks saime seekord kasutada Anna abi.
ja ka kõik kolm korraga pildile jääda
Ei läinudgi palju aega kui Greta ise vanaisaga kontakti hakkas otsima ja talle puulehtede kohta ülevaadet andma.
Ei mingit häbenemist enam
Ja siis oli vaja loomulikult kõik aias olevad lilled läbi nuusutada ...ja minul tema igast liigutusest pilti teha.
Koju mineku ajaks oli Greta juba nii kohanenud vanaisaga et oli nõus isegi musi andma. Väga huvitav oli kuidas Greta ühel hetkel näitas näpuga Priidu peale ja siis vanaisa peale. Ta oli märganud mingit sarnasust nende kahe mehe vahel. Uskumatu. Ma olin ise just päev enne seda tunnistajaks kuidas Greta vanaema toas näpuga näitas laualambi peale ja siis laes olevale lambile...jah mõlemal lambil oli samasugune kuppel.
Tädi Ivi sai ka pisikese musi osaliseks aga Greta on meil naisterahvaste suhtes palju arglikum kui meeste suhtes. Mehed talle meeldivad (oh, õudust), võõraste naiste eest poeb aga tihti meie selja taha peitu.
Kindlasti läheme vanaisale veel külla meie siinoleku ajal.
PS. Siia tuli nüüd küll palju pilte aga siis saab vanaisa endale ka paar pilti mälestuseks

4 comments:

  1. meil Emi pole eriline süles istuja, aga musi saab kergelt kätte :)

    ReplyDelete
  2. Millal te londonisse tagasi tulete?

    ReplyDelete
  3. Tervitusi ka meie poolt su isale, vennale ja emale :)

    ReplyDelete