Tuesday, 20 July 2010

UUED TUULED

Meie väikesest tütarlapsest on saanud täiesti võimatu plika. Juba vähemalt nädala on ta olnud natuke viril ja paaril ööl on tal vist kuskilt valutanud. Kahtlustasime hambaid kuna käitumine väga sarnane eelnevatele kordadele ning üks väike kihvake juba väljas ka. Muidu ei oleks hullu midagi aga kuna mina olen siin ilma Pete-ta ja ikkagi ju see peamine lapsevanem siis mõnikord on seda kannatust üsna raske leida. Pluss loomulikult see tappev kuumus.
Õnneks käis meil vahepeal issi külas aga kuna lapsel ikka veel virin sees siis ei olnud ka issist suurt abi sest laps ikka vingus ja rippus minu küljes. Ma arvan et ta võõrastas natuke Pete pärast üle nädalast vahet. Kindlasti oleks veelgi rohkem võõrastanud aga tänu Skypele, kus me issiga igal õhtul räägime ja teda pildis näeme, ei olnud asi siiski õnneks hull.

Ilmad on tänaseks küll nüüd natuke normaliseerunud aga laps on ikkagi täielik jonnipunn. Ma ei ole teda enne nii moodi käitumas näinudgi. Vahepeal saab ta nii kurjaks et peaaegu lööb ja hammustab mind. Jälle ei tea ma kas tal on see kõik hammastest, üldisest miks ma siin nii kaua olen segadusest või on tal tõeliselt mingi haigus. Paaril päeval oli tal ka väike palavik aga kraadima ma ei hakanud kuna teadsin et ei ole kõrge. Pea vist valutas tal ka kuna seda pandi pidevalt põrandale. Andsin siisgi rohtu mis aga ta täielikult hüpikuks muutis. Me oleme Petega märganud et kui Gretale rohtu anda (välja arvatud öösel) siis teeb see temast kui orava rattas. Ta läheb iseendaga nii hoogu et ta ei tea kas naerda või nutta ja tihti siis naerab hüsteeriliselt kõige üle ja siis pärast hakkab väiksemagi asja peale nutma või jonnima. Täiesti hull.

Täna oli tal siis sõna otseses mõttes kaka päev kus pidevalt oli üks kakamine ja pissimine. Kust see kõik tuli või kuidas tema väikesesse kehasse sellised kogused ära mahtusid on mulle arusaamatu. Potitamine on siin olles omadega täiesti metsa läinud. Osalt tuleb see sellest et siin suurel pinnal on teda raske õigel ajal kinni saada või tihti kaob mul endal ajataju ära või siis läheme kuskile autoga ja jätame talle mähkme. Hommikuti on mul ikka õnnestunud ainult ühe paari pükstega hakkama saada aga õhtul läheb trussikute ralliks. Mõnikord olen ma juba nii tüdinenud sellest loikude kuivatamisest et tõmban talle lihtsalt mähkmepüksid jalga.
Enne ta veel tuli ja teats meile kuhu ta on loig lasknud aga nüüd vaikib ja annab meil endil need avastada. Jälle ei tea ma kas kõik see on sellest et hambad ja paha olemine on niigi küllaldaselt häiriv et veel ka potile mõelda või mida? Võib olla on talle ka märjad püksid nii koduseks saanud et sellest ei tehta enam suurt numbrit, liivakastis istudes ja liivaga mängides on need ju koguaeg niisked kui mitte isegi märjad.

Oeh, ehk hulluse laine läheb varsti mööda. Juba täna öösel oleks tore natukenegi normaalsemalt magada ja mitte seda 10 kg elukat kas kätel või enda kõrval rütmiliselt loksutada........

3 comments:

 1. Pai, pai teile, ehk ikka hammastest. Võibolla ka et võõras koht ...

  ReplyDelete
 2. Ma arvan ka, et võis olla hammastest. Meie preilil tulid ka ju 4 purihammast praktiliselt kõik ühe korraga välja ning me olime veel sel ajal reisimas ka! Õnneks oli ta ainult päeval veidikene rohkem viril ning öösel magas.
  Muide, mina Emeliniga jäin magama sedasi, et hoidsin teda oma süles, pea rinna peal puhkamas. Sedasi poolistukina sain minagi tukkuda. Aga noh, see oli juba üle poole aasta tagasi..
  Greta on tubli laps ning näed, et peagi on ta rõõmsalt ringi karglemas!

  Muide, haiguse ajal ära üldse surugi lapsele potti peale. Potitamist haiguse ajal ei soovitatagi, eriti kui laps näitab, et ta seal käimise vastu on. Ning isegi kui ta püksi teeb haiguse ajal ei tohiks ta kallal kuri olla (mida ma arvan, et sa ei ole niikuinii).

  Meil ju ka Emeline sai mingisuguse soki või oli lihtsalt segaduses teisel päeval Eestimaa pinnal. Nimelt pissis ta püksi mingi 7 või 8 korda ühe päeva jooksul ning ka lõunaune ajal. See oli lihtsalt utoopiline, sest magades pole ta kunagi püksi teinud (alates veebruarist) ning isegi mähkmeteta olemise esimestel päevadel ei teinud ta nii palju püksi!!! Laps oli lihtsalt segaduses ning ei saanud aru, mis toimub. Järgmisel päeval ei teinud ta üldse püksi.

  Ehk siis jõudu teile kallikesed ning küll näed, et see õnnetu Greta muutub peagi naerusuiseks lapseks! Palju teil hambaid juba on?

  Kallid teile ning mõnusat puhkuse jätku.

  Meie sõidame Lõuna-Itaaliasse, Itaalia vanavanemate juurde paariks nädalaks. Ainult mina ja Emeline. Ehk siis ainult kaks nädalat merd ja randa....ja in-laws'i. Ei teagi kas rõõmustada või kurvastada :/

  Hoidke end!

  ReplyDelete
 3. TAnud heade soovide eest.
  Ma kyll motlesin mitu korda et kas kirjutada siia seda et meie oo moodus ilma mingi viperusteta ja laps oli hommikuks puhanud ja roomus kuna kohe kui siia midagi kirjutada siis juhtub vastupidine...aga noh

  Ma arvan ise ka et tegemist oli hamba ja kuumuse (seega vasimusega). Kohanemisega ei tundu tal imelikult kombel kunagi probleeme olevat,ja siin talle meeldib minu arust rohkemgi veel kui kodus. Me oleme siin ju juba pea 4 nadalat olnud ka. Aga noh kuna ta ei ole ju meil yldse selline kaebaja tyyp enne kui toeline hada kaes siis on raske teada mis tegelikult ta peas toimub.

  Hambaid on tal 8 pluss nyyd see 9ksas valja pressiv kihvake.

  Tead sellise vaikese poti peal kaime harva kuna meil on siin yks pott ja suur aed ning maja ning tihti me lihtsalt ei teagi kus see pott parasjagu on. Kaime lihtsalt poosas ja suure poti peal ja tal ei ole selle vastu midagi, kui on mida tulla siis alati pissib. Enamjaolt on see minu syy et nii palju margi pykse on kuna ma lihtsalt ajastan valesti, voi unustan...voi siis lihtsalt ei suuda uskuda et peale pissismist on juba vaja 4 min parast uuesti potile panna.
  Riielda, nagu arvasidgi, ta ei saa :) Tavaliselt ei tee asjast yldse suurt numbrit, lihtsalt koristame ara.

  Toredat reisi teile ka jalle. Mere yle ikka roomusta ja in-lawdega ole tagasihoidlik. Mere aares ikka parem kui teil seal kodus. Ma ei kujuta ette kui hullut kuuma ja igav teil voib seal olla, mere aares vahemalt natuke vaheldust.
  Jaame aga muljeid ootama.

  ReplyDelete