Monday, 19 July 2010

CIRCUS AFTER CIRCUS

Aga tegelikult käisime me ka päris tsirkuses. Vahepeal tuli Issi meile jälle külla ja siis me proovisime 2 ja poolde päeva ära mahutada nii palju kui võimalik. Ülemiste kaubanduskeskuse autoplatsile oli ülesse pandud tsirkuse telk. Kui Pete seda lennuväljalt koju sõites nägi siis ütles ta kohe et tema tahab tsirkusesse minna. Et tema käis viimati tsirkuses kui ta laps oli. Juhtusgi nii et meil oli reede õhtul vaba aeg ja otsustasime tsirkusesse minna. Kõik olid väga ärevil ja hakkamist täis.


Kahjuks sai mul kaamera patarei just selle koha peal tühjaks nii et sees korralikke pilte ei saanud. All olevad on mobiiliga võetud.
Gretal oli see ju ka esimene kord tsirkust külastada. Algul vaatas ta tõsise näoga aga kohe varsti hakkas kõigiga kaasa plaksutama ja kui veel koerad lavale toodi siis oli omadega täiesti tipus.
Pooldeist tundi oli natuke pikk aeg talle, eriti veel kui nii õues kui telgis sees oli kohutavalt kuum, tal olid juuksed lausa läbi märjad. Tsirkuses oli väga palju erinevaid loomi. Rerklaamis ütles et tsirkuses on võimalik näha koopaoravaid, polaarrebaseid, küülikuid,nutriaid, naaritsaid, pesukaru, okassiga, koeri, kasse ja metsigu.

Nii ka oli kuigi pesukaru ma enda teada ei näinud. Minu arust oli see hirmus loomapiinamine. Enamus loomi ei teinud midagi mida nad tegema pidid. Õues oli väga palav ja see oli päeva viimane etendus nii et toidu peale ei reageerinud nad üldse. Koerad ja sead olid anukesed kes käsu järgi ringi sibasid. Meil Inglismaal selline tsirkus kohe kindlasti ei oleks lubatud. Kaks loomaaktivisti seisi tsirkuse sissesõidu juures suure plakatiga aga noh see oli nii väike protest et ma ei ole kindel kas inimesed seda üldse tähele panidgi.
Meile oli see tore kogemus ja kuigi sellised tsirkused ei hiilga ju kunagi oma trikkide või oskuste poolest siis naerda saime me kõik kõvasti.

No comments:

Post a Comment