Thursday, 29 July 2010

RAHU MAJAS

Praegu vaid kiire sissekanne et öelda et meiega on õnneks kõik korras. Pidime küll veel ühel korral kiirabi öösel helistama kuna Greta muutus väga imelikuks. Palavik muidugi jälle üle 40 aga peale rohu saamist, seekord kohalik küünal, oli tal arvatavasti hirmus peavalu ja ta muutus väga agresiivseks ning lihtsalt ei jäänud magama. Kui siis lõpuks jäi korraks ärkas mõne aja pärast jälle kiljudes ülesse ja enam vakka ei jäänud. Hoida ta ennast ei lasknud, ainult peksis ümber olevaid asju või kiskus voodist linu ära. Täiesti taltsutamatu. See oli nii hirmus vaatepilt et me lihtsalt ei oskanud temaga enam midagi peale hakata ja tahtsime et meid haiglasse valve alla võetakse.

Kiirabi tuli aga haiglasse meid loomulikult ei viidud. Tahtsid talle hoopis klistiiri teha, mida me aga ei soovinud et nad talle teeksid. Arst ütles et ta arvatavasti JONNIB niimoodi sellepärast et tal on kõhuvalu. Ma tõesti loodan et arst kasutas jonnimise sõna sellepärast et oli venelane ja võib olla ei teadnud nutu kohta paremat sõna...sest vabandage väga vaevalt nüüd peavalus oleval Gretal oli palju tahmist meid oma jonnimisega kiusata.

Igal juhul kästi meil täna uuesti ise haiglasse valvearsti juurde minna, mida me aga ei teinud kuna õnneks ei tõusnud Gretal enam palavikku ja pole siiamaani tõusnud nii et ma arvan et pöördepunk on saavutatud. Tagantjärgi vaadatuna tundub lollina et me kiirabi nii mitu korda tülitasime aga millegipärast ei olnud mul nende vastu 100% usaldust ja minul ei ole enne olnud kogemust sellise haige lapsega. Haiguste korral lähtume me alati põhimõttel et parem karta kui kahetseda.

Greta ise on nüüd nagu poleks vahepeal haige olnudgi. Nõuab aga viis korda päevas süüa. Õnneks sõi ta ka koguaeg haiguse ajal kui palavik all oli ja jõi heameelega ka kui kõrges palavikus oli (aru ma sellest ei saa).
Homse Stockholmi reisi jätame meie küll vahele millest on natuke kahju aga seda saab ju järgmisel aastal uuesti teha, Greta ongi siis natule vanem ja võib olla saab Lastemuuseumist suurema elamuse kui sel aastal oleks saanud.

Nii et tänud kõigile headele soovidele ja loodame et sellisesse palavikku me nii pea uuesti ei jää.

3 comments:

 1. oh, milliseid väntsutusi olete pidanud läbi elama.

  edaspidiseks: on olemas ka perearsti nõuandetelefon, helistada tuleb siis numbrile 1220. see töötab ööpäev läbi ja üldiselt on sealt ikka head nõu saadud.

  ReplyDelete
 2. Suur tänu selle info eest, jatan kohe kindlasti meelde juhul kui jargmisel suvel siin olles vaja peaks minema.
  Ma suurema heameelega oleksingi just lihtsalt tahtnud mone arstiga nõupidada.

  ReplyDelete
 3. huhh! jube, kui laps nii rängalt haigeks jääb. hea, et Gretal nüüd parem on. kalli! :)

  ReplyDelete