Monday, 19 July 2010

TEATER KOHVRIS

Enne Eestisse tulekut uurisin ma kohe et kas oleks mingit lasteteatri etendust väikestele lastele mida ma võiksin Gretaga vaatama minna. Nimelt ma niiiiii väga tahan et Greta saaks osa Eesti kultuurist ja siinsetest toredatest lasteetendustest. Kui mina olin väike siis käisin ma oma vanematega väga tihti teatris. Ma vist ei eksiks kui ütleksin et tearil on eestlaste elus suur osa. Siinsed laste etendused on minu arvates erinevad Inglismaa omadest.
Lugesin et etendusi oleks olnud Nukuteatris küll aga kahjuks on Nukuteater suvel puhkusel. Lohutasin ennast siis sellega et ehk Greta oleksgi natuke liiga väike et etendusest korralikult osa saada ja mõttes lükkasin asja järgmise suve peale.
Kõndisime üks päev Balti jaama poolt vanalinna ja läksime läbi seal olevast Lillefestivali näitusaedadest. Käisime seal ka eelmisel aastal ja meile väga meeldis. Seekord juhtusin täesti kogematta seisma jääma ühe tühja läbipaistva telgi juurde kui välja tuli et kohe kohe on seal algamas lasteetendus Okasroosike. Jäime sinna ootama ja kohe varsti tuligi Heino Seljamaa ja alustas etendusega. Nimelt oli tegemist TEATER KOHVRIS etendusega. Ma nii nautisin seda. Seda huvitavat sõnademängu mida ta lastega pidas ja tema oskust lapsed kohe enda valdusse saada. Loomulikult olid enamus lapsi 4+ aastased aga lausa uskumatu kui palju Greta tegelikult sellest etendusest osa sai, olles ise vaid 1 aasta 4 kuune. Enne kui üldse mingid nukud kohvrist välja toodi räägiti lastega teatris ja selle erinevusest päriseluga. Jutu sekka tehti looma hääli mida Greta kohe ära tundis ja mängiti kitarri.
Kui nii võtta siis ma arvasin et ei lähe kaua kui Greta tüdineb kuid ta pidas peaaegu pool tundi 100% keskendudes vastu. Kus juures need nukud millega mängiti olid nii väikesed mist vaid pisikesse kohvri ära mahtusid.
Ma ei jõua ära oodata kui saan temaga korralikult teatrisse üks päev minna.
PS. mul oli väga hea meel näha kui taibukad ja kultuursed on Eesti väikesed lapsed. Selle sama telgi kõrval oli kaks bouncy castle ja need olid tühjad. Etenduse ajal ei olnud seal mitte ühtegi last hüppamas.

No comments:

Post a Comment