Thursday, 8 July 2010

ELUOHTLIK

Lugesin just selle kuu värsket Eesti Naist kus muu hulgas oli ka üks artikkel rinnaga toitmisest (Rinnaga toitmine läbi eri põlvkondade). Kuigi meil rinnaga toitmine enam päevakorras ei ole siis siiski huvi pärast hakkasin artiklit lugema. Olin huvitatud mida eesti keelses kirjanduses selle kohta kirjutatakse. Natuke rohkem kui lehekülje pikkune artikel andis hea ülevaate imiku toitumise kohta, seda siis nii rinna kui ka lisatoidu näol. Kuna tekst oli ladusalt ja neutraalsel pinnal kirjutatud jättis selle lugemine mulle hea tunde. Mõtlesingi just et nii hea et ei ole jälle üks selline artikel kus hakkatakse mämmutama et üks on hea ja teine nii paha KUNI jõudsin viimase paari lauseni.
Tsiteerin
Rinnaga toitmise vähendamine ja lõpetamine enne lapse 10-11 kuuseks saamist on tema tervisele ohtlik.

Ka minule kes ma toitsin Gretat kuni aasta ja paari kuuni tundus selline lause peale sellist rahulikku artiklit kui noa hoop rindu. Vaesed need emad siis veel kes olid otsustanud rinnaga toitmise varem lõpetada või kelle laps rinnast ise varem loobus, rääkimatta veel nendest emadest kes mingil põhjusel ei olnud üldse võimelised oma last rinnapiimaga toitma.

Ok, me kõik teame et rinnapiim on see ideaalne variant aga miks kasutada sellist lauset nagu tervisele ohtlik. Kas on tõesti vaja jälle piinata neid emasid kes on teise valiku teinud või kellel lihtsalt ei ole rinnaga toitmine olnud võimalik.
Minu arvates on siin maailmas nii palju lapsele palju ohtlikume asju kui rinnapiima mitte saamine või selle lõpetamine enne lapse 10 kuuseks saamist...näiteks kasvõi ema kes on pidevalt stressis või süümepiinade küüsis kuna ei ole võimeline oma last imetama.


3 comments:

  1. Ära pane selliseid lollusi tähele :) Muidugi kurb on nendest kes seda loevad ja ise paremini ei tea...

    ReplyDelete
  2. Mina pole ühtegi last 10.kuuni rinnaga toitnud. Erinevatel põhjustel. Väga terved ja tublid lapsed:) Loodan et keegi seda lauset surmtõsiselt ei võta.

    ReplyDelete
  3. Sedasorti "tõe" avaldamine ilma viideteta vettpidvatele uurimistulemustele, mis sellist asja väita lubavad, on minu arvates kuritegelik. Kahjuks on väga palju neid, kel kriitilise mõtlemisega kehvad lood ning "naistekatõdesid" kiputaks kergekäeliselt absoluutseteks pidama.

    ReplyDelete