Monday, 2 May 2016

VALGED MAASIKAD

Pete käis poes ja tõi meile selliseid huvitavaid maasikaid. Tegu Pineberry-dega. Ma ei tea kas eesti keeles ongi mingit vastavat nime olemas või ei, arvata võib, et kutsutakse lihtsalt valgeteks maasikateks

Me jõudsime valged maasikad enne ära süüa kui ma nende kohta rohkem infot otsima hakkasin. Pärat tuli välja, et tegu ananassimaitseliste valgete maasikatega. Kuna olime selleks ajaks juba maasikad ära söönud, siis ma ei saanud uuesti proovidad, ega mäletanud enam, et kas olid siis ka ananassimaitselised või mitte. Minu arvates olid magusamad, aga vist ka natuke vesisemad kui tavalised maasikad. Loomulikult siis mitte nii magusad kui Eesti õiged maasikad on.
Minu jaoks tegelikult ei midagi ütlevad. Ma ei ole tegelikult ka mingi suur maasika fän, seega jätsid üsna külmaks ja ma ei usu, et ma neid uuesti ostma jookseks. Korra maitsta oli aga üsna põnev. 

6 aastat tagasi kirjutati ka Eesti lehes väike lõik nendest. Seda saab lugeda SIIT.

3 comments:

 1. Eesti keeles kutsutakse neid vist Kuumaasikateks, meie istutasime hunniku 'metsmaasikaid'taga aeda, ja yhed nendes metsmaasikates osustusid ka kuumaasikateks :).
  Ja mina muudkui ootasin, et miks nad punaseks ei lahe :).

  ReplyDelete
 2. Võimalik tõesti et on kuumaasikad. Ma tegelikult ei tea, sest pildilt vaadatuna näevad kuumaasikad välja nagu maasikad ainult et valged. Maasika koor paistab olevat ikka selline kõva mis kergel katsumisel lödiks ei lähe. Need mis meie ostsime on natuke nagu täispuhutud nahaga (natuke nagu tarretis) mis käes hoides väga kergelt lödiks läheb ja millel on seemned on rohkem maasika sees jättes maasikale peaagu nagu väikesed augud sisse mille õhjast siis need punased seemned välja vaatavad :)

  ReplyDelete
 3. Kuumaasikad peaksid ikka punased olema, see on metsmaasikate mingi vorm, mida saab seemnetest kasvatada.
  Seda valget kutsutakse ka siin ananass-maasikaks.

  ReplyDelete