Tuesday, 10 May 2016

ÜLEEELMINE NÄDALALÕPP

Üleeelmisel nädalalõpul ühepäeva haiguse ajal oli lapsel lõpuks aega sünnipäevaks saadud kiisut natuke kokku õmmelda. Õmblemisega saab laps suurepäraselt hakkama. Ta on ennegi meil iseseisvalt oma pehmeid kaisuloomi parandanud kui mul pole aega olnud, või olen ära unustanud. Selline minu poolne 'laiskus' on lapsele vaid kasuks tulnud :)

Kui reedel oli Greta haige ja laupäeval peale seda, kui oli elu suurimast jonnist jagu saanud, õmbles kassi, siis pühapäeval ei jäänud midagi üle kui laps õue viia. Nimelt jonni põhjuseks oligi see, et ta ei tahtnud enam kodus passida (ta tegigi seda pikalt eks ole, ühe päeva ;) vaid tahtis välja minna. Kui laupäeval õnnestus meil ta veel koju naelutada, sest kuigi tal enam palaviku ei olnud oli minu arvates tähtis ta kehal peale väga kõrget palaviku puhata ja kosuda lasta, siis pühapäeval pidime alla andma ja lapse 'vangist' vabaks laskma. Läksime kinno 'Jungle Book' vaatama.


Mina ei tea mis needus meil peal on, aga iga kord kui Pete kinos kaasas käib on mingi jama. Sel korral siis oli jamaks kino vali hääl. Istusime seal ja vaatasime reklaame ja treilereid ning hoidsime käsi kõrvadel. Lõpuks sai mul villand ja ma läksin kinotöötajatega rääkima ning palusin neil häält natuke vaiksemaks keerata, mida nad ka kohe lahkelt tegid. Õnneks, et ma läksin 'kaebama', sest kui see hääl oleks ka filmi ajal nii vali olnud, siis me oleks olnud küll sunnitud lahkuma (juhul kui keegi teine ei oleks meie asemel kaebama läinud).

Film oli kohati väga ilus. Ilus loodus, väga realistlikud loomad ja mõnus huumor. Samas aga oli film minu jaoks natuke liiga pingeline ja ehmatav. Tegelikult tavaline blockbuster ja ega sellistelt filmidelt ei saagi midagi muud oodata, aga ikkagi oleks ma soovinud natuke rahulikumat üldmuljet. Ma ei tea kuidas teiega, aga minu jaoks on Jungel Books alati selline mõnus ja lõbus jutt-multikas olnud. Peamiselt on meeles ikka need helged kohad mitte need hirmsad loomad kes Mowglit hirmutasid ja mingi pidev võitlus ja madin. Võimalik, et olen lihtsalt vana, või siis mu maitse ei kattu üldise publikuga. Kokkuvõttes siiski hea film. Igav ei hakanud, kogu aeg oli põnev, või midagi mis natuke ehmatas :) Nõrgahingeliste lastega aga ei soovita vaatama minna.

Pärast filmi läksime korraks poodidesse ja kuna oli hästi ilus ilm, siis ühte mõisaaeda jalutama, aga sellest juba eraldi postituses.
Terve laps?

No comments:

Post a Comment