Wednesday, 11 May 2016

VEEL NÄDALALÕPPUDEST

Nagu ma juba kirjutasin, siis peale kinoskäiku käisime ka ühes mõisaaias jalutamas. Ham House on koht kus me oleme mitmeid, mitmeid kordi käinud. See asub meile nii lähedal, et tihti läheme sinna niisama hooajalisi lilli imetlema, või viime külla tulnud sõpru maja ja aiaga tutvuma. 
Sel korral oli plaanis ka mõisa kohvik-restoranis süüa, aga kui kohale jõudsime siis tuli välja, et nende nõudepesumasin oli katki läinud ja neil ei olnud võimalik sooja toitu pakkuda. Pakuti vaid teed-kohvi ja kooki. Kuna meie ei saanud Gretaga kooki süüa, siis loobusime söömisest. Tegime seega kiire ringi mõisaaias ja tulime ära koju. 


Mai esimene ja viimane esmaspäeva on siin riigis alati Bank Holiday, ehk siis riigipüha ja vaba päev. 'Ennemuistsel ajal' toimusid May Day ajal suured pidustused, löödi tantsu, lauldi laule ja söödi kooki. Kuulutati kevad avatuks. Ham House-is oli välja pandud Mai kuninganna tool kuhu siis kõik asjast huvitatud said istuda ja lasta endast pilti teha. 
 Meie Mai kuninganna 
Seda pilti vaadates on näha kui kiiresti siin loodus lehte läheb. 2. mail ei olnud need pildil olevad puud veel lehes, aga nädal hiljem juba kõik roheline. Mul küll siia võrdlevat pilti välja panna ei ole, aga aitab kui ma vaatan aknast välja ja näen kuidas meie maja ees oleva puu on paari päevaga ellu ärganud. 

 Need pildid tegin autoaknast teel koju
 Peaaegu meie koduukse ees juba
Surun siia sama postituse alla ka pildid meie eelmisest nädalalõpust ja ei hakka eraldi postitust tegema. Öelda nagunii ei ole suurt midagi :).
Eelmisel nädalalõpul oli meil jumalik ilm. Praegu on ka veel soe, kuigi täna sadas juba vihma. Kuna laupäeval olid meil kodus ehitajamehed tööd tegemas ja elektrik võttis elektri mitmeks tunniks ära, siis põgenesime linna. Käisime restoranis ehitustööde algust tähitsemas. Tegelikult läksime sinna, et lihtsalt süüa, sest me ei viitsinud kodus kokkama hakata, aga ehitustööde alguse pühitsemine oli tore ettekääne.  
Seekord teatas Greta juba enne kui me restorani olime jõudnud, et tema tahab 'steak'-i süüa. Meil muidugi hea meel, et laps enam lastele mõeldud pastat ei nõua, vaid hakkab nüüd ka 'inimese' moodi väljaskäies sööma, aga rahakotile tähendas see muidugi hüpet £6-lt otse £16-le! (lastemenüüs on küll ka peale pasta teisi valikuid, aga kuna need sisaldavad muna siis Greta valik on pea alati vaid pasta olnud selle keti restoranides) Kui meil kaks või kolm last oleks, siis tähendaks selline lastemenüüst loobumine perega restoranis söömise lõppu, või siis vaid teatud spetsiaalsete sündmuste ajal väljas söömist. Niisama 'me ei viitsi täna kokata' ettekäändel sel juhul enam restorani nii kergelt ei kipuks.
Pühapäeval oli ilm veelgi soojem kui laupäeval. Meie lähedal pargis toimus kohaliku kommuuni mingi laada moodi asi kus siis Pete ja Greta suurema osa päevast veetsid. Mina tahtsin koju jääda, sest see on jäänud mu ainukeseks päevaks kui ma saan kodus rahus olla. Esmaspäevast laupäevani on mul ju maja nüüd ehitajapoisse täis. Hommikul pean nende pärast varem ärkama ja suurema osa päevast valves olema.


Laadal pakuti lastele igasugu lõbustusi nagu alati ja müüdi igasugu mõtetuid asju, nagu alati :) 
 
 Greta mängis golfi, käis hüppamas, tegi ja ostis endale käevõru (mis meil siia kindlasti jälle kuskile seisma jääb ja ruttu ära unustatakse)
 Vaadati politseikoerte esinemist ja hüpati ennast segaseks. 
Mina samal ajal päevitasin aias, lugesin Õpetajalehte ja saatsin Mäemammale sõnumeid :) Mõnus oli!

2 comments:

  1. Muuseas. Puud ei lähe kiiresti lehte ainult UK's. Soomes lähevad sama kiiresti. Meid tabas imeline mai alguse soojalaine ning kolme päevaga oli kaserootsudest saanud imeilusad rohelised kevadekuulutajad. Loodus on imeline (ja need lillepildid ka!). Päikest!

    ReplyDelete