Wednesday, 18 May 2016

HETKEL...

Otsin internetist uue toa jaoks ust. Eelistavalt valget, vist väikeste klaasist aknakestega, vist kolme reaga, aga võib olla kahega. Vist läbipaistva klassiga, aga võib olla hoopis tuhmunuga kust läbi ei näeks...ei tea, valik nii suur, et ma kaotan juba mitmendat korda pea, aga valiku pean kiiresti ära tegema.
Eile pidin pead murdma selle üle kui suurt ukseauku me tahame. NII palju detaile millele ise ei oska üldse tähelepanu pöörata, aga mis peab kibekiirelt ära otsustama.

Kohe lähen põrandapoodi puitpõrandat valima. Ma olen juba 16 prooviliistu koju tellinud ja ükski neist ei ole õige. Ma enam isegi ei tea mida ma tahan, või kas sellist üldse olemaski on mida ma oma peas näen. Kõik tunduvad nii halli pruuni värvi põrandalauad olevat, aga ma tahan kollakat põrandat. Sellist rõõmsat ja päikese käes sillerdavat. Vist tahan...ma ju tegelikult ei teagi mida ma tahan, enne kui see on maas ja ma siis saan aru, et kas oli õige või vale otsus. Valiku pean ma aga tegema selle nädala jooksul, soovitavalt NÜÜD. Ühte tupp, teise tupp, kolmandasse tuppa. Kas kuhugi ka vaip või vaid puitpõrand, kuhu, kuidas, mis? Sada küsimust, aga vaid paar vastust. 

Veel olen ma täna köögi kõikidest asjadest tühendanud, 6 korda põrandaid pesnud ja veel vähemalt 6 korda ootab ees. Ja see on alles remondi kõige hullema perioodi algus...Juhhei!
Aga meie lätlastest ehitaja poisid on super tegelased! :) Neid nähes ei saa teisiti kui naeratada. 
Ja Coldpaly on ka super. Hoiab mul hinge sees. Mul suva mis naabrid mõtleva, mina igaljuhul tahan sellesse muusikasse ära uppuda :)

Korralik remondi jutt tuleb siis kui remont läbi on, ehk umbes 2 või 3 või 4 nädala pärast.

10 comments:

 1. Ehitajad Lätist?!?! Sinu brexiti teemalisi kommentaare lugedes, arvasin, et teie kasutate ikka ainult kohalikke töölisi.

  ReplyDelete
 2. Nad ongi kohalikud. Nende firma on registreeritud siin ja nad kõik elavad ka ise Inglismaal. Samas meil ei ole kunagi olnud midagi teistest maadest sisserännanute vastu VAID kuskil maal on piir kui palju inimesi siia väikesele maale ära mahub. EU-st välja astumine ei tähenda, et siis ei lasta enam kedagi siia sisse, vaid pigem seda, et UK on endal õigus otsustada keda ja kui palju. Samamoodi kui siis, kui mina siia rohkem kui 20 aastat tagasi esimest korda tulin.
  Aga selle vastu olema ma küll kui ka Türgist siia inimesi voolama hakkab.

  ReplyDelete
 3. Kas ehitajad ukrainast polnud ( tahtsid eurovisiooni võiduga veel õnnitleda? ) Või sul hoopis rahvusvahelisem seltskond koos?
  P.S kus sa brexitist arutled, tahaks ka lugeda.

  ReplyDelete
 4. Ukrainast olid jah kaks meest siin müüri ladumas, aga nemad olid vaid müüriladujad ja nemad olid siin kokku vaid päev ja pool. Laupäevall vist tulevad ka veel korraks. Läti poisid on mul siin igapäev ja nende boss on lätlane. Tal oma suur tiim kes mitmes kohas korraga töötavad, vastavalt mis tööd parasjagu teha on vaja. Tal on ka üks vanem eesti mees tiimis, aga ma ei mäleta enam kas ta kolis tagasi Eestisse või tütre juurde siia Inglismaale ja hetkel ei tööta, või mis lugu temaga oli.

  Kui aus olle siis ma ise ka ei tea mis Brexiti teemalisi kommentaare eelmine lugeja silmas pidas. Võib olla seda, et ma ühe viimase kooli postituse all kirjutasin, et kui piirid kinni ei lähe siis ma ei tea mis siinsetest koolidest saab (või midagi sellist). Aga muidu jah meie pere hääletab selle poolt et UK EU-st välja astuks.

  ReplyDelete
 5. Pidasin silmas ühe teise blogi kommentaaridesse kirja pandut.
  Ja lätlased on sinna ilmselt ju ikka EU ajal tulnud. Mind lihtsalt üllatab, et inimesed, kes odavamat tööjõudu kasutavad, nende maaletuleku vastu on. Kahtlemata saaks ka ilma EU-ta ikka sinna kolida, kui väga tahta, aga kui paljud tahavad? Ja kui kaua siis hinnad all püsivad? Mu abikaasa toob alati näiteks u.15 aasta tagust juhtumit ühest keskmise suurusega Inglismaa linnast, kus neil ootamatult torumehe teenust vaja läks. Ja ainuke, kes samal päeval oli nõus tulema, küsis teenuse osutamise eest 500£.

  ReplyDelete
 6. Jah, ma nüüd tean mis kommentaari sa silmas pead, aga mulle jääb siiski arusaamatuks kuidas see on seotud praegu meie ehitustöödega?

  Seal kommentaaris proovisin ma blogijale selgitada, miks paljud siinsed elanikud soovivad EU-st lahkuda ja miks minu arvates on neil see soov igati õigustatud, seda enam, et neile antakse valimiseks võimalus. Ma ise nõustun ka nendega ja ma ei ole ainuke 'migrant' kes selle osa UK elanikega sama meelt on. Palju on ka neid kes EU-st ei soovi välja astuda ja eks seda näita valimised mis pool lõpuks rohkem hääli saab. Meie loodame, et võidab lahkujate pool kuigi arvata võib, et siis saab mõnda aega olema Uk väga raske enne kui kõik taas stabiliseerub.
  Odav tööjõud nüüd küll asi ei ole mis meid EU-s kinni hoiab, pigem turvalisust, haridust ja tervishoidu puudutavad probleemid. Hetkel on kõige suurem hirm viisavabadus Türgiga.

  Mis aga meie ehitajaid puudutab, siis kust see informatsioon, et me üldse odavat tööjõud kasutame?
  Või arvad sa, et kuna me EU-st lahkuda soovime siis peaksime me lätlastest ehitajaid (või teisi migrantidest mis tahes ala töötajaid) boikoteerima ja nendega halvasti käituma?

  Miks mulle tundub, et sa oled me peale pahane, et me pooldame EU-st lahkumist?

  ReplyDelete
 7. Ei ole pahane :). Püüdsin oma algses kommentaaris lihtsalt irooniline olla, aga ilmselt ei tule see lugedes nii välja. Ja irooniline see ju on - kõik need "turvalisust, haridust ja tervishoidu puudutavad probleemid" saavad ju alguse migrantidest, keda brexiti pooldajad sinna rohkem lasta ei taha. (Ma pole endiselt kusagilt kuulnud, et mida nad plaanivad juba seal olijatega teha.) Aga nendesamade migrantide poolt pakutavaid teenuseid, on nad igati valmis kasutama. Ja vabandust, kui ma eksisin ja te lätlastele sama palju maksate, kui inglastest ehitajatele.

  ReplyDelete
 8. Jah, ma tõesti ei saanud irooniast aru ja ei saa hästi ka praegu.
  Ma ei saa aru kuidas sa seda ettekujutad, et kohalikud (kelle alla ka meie kuulume) kellele ei meeldi, et siia lõputult inimesi väljaspoolt juurde voolab, peaks samal ajal siis ka boikoteerima migrantide poolt pakutavaid teenuseid? Et ma lähen poodi ja kui müüjaks on poolakas siis kõnnin minema, lähen restorani sööma ka kuna kelner on Itaaliast siis jätan söömata või uurin eelnevalt mis rahvusest restorani kokk on ja kui ei ole britt siis lahkun. Ehitusfirmaga kontakti võttes uurin ka eelnevalt et kas neil on ikka kõik ehitajad puhtalt britid ja kui ei ole siis me neid enda juurde tööle ei palka. Või veel hullem, mitte ei lahku või keeldu, vaid näitan seda ka oma käitumisega otse neile, et nad ei ole oodatud ning sõiman nad läbi, et nad kohalike eest töökohad ära võtavad.
  Me ei ole rassistid, vaid kui sissetulevate inimeste arv on nii suur, et see hakkab mõjutama kõikide siin elavate inimeste elutaset ja turvalisust (ka siin elavate migrantide oma) siis soov EU-st välja astuda ei tähenda, et me migrante vihkame. Lihtsalt sissetuevate migrantide lõputut numbrit!! Immigratsioonil on nii plussid ja miinused, probleem algab kui miinused hakkavad suuremaks minema kui plussid. Ma mainisin, et kõige suuremaks miinuseks on minu jaoks praegu Türgi viisavabadus. See aga ei tähenda, et ma nüüd intensiivselt siin türklasi väldiks ja nendega suhtlemise lõpetaks.
  Need migrandid kes siin juba elavad ja töötavad, neid ei hakka keegi EU-st lahkudes välja viskama, seda on korduvalt öeldud. Võimalik, et need kes vaid riigitoetusel elavad ilma tööl käimata, et need saadetakse tagasi kodumaale, aga ametlikult ei ole seda kuskil öeldud.
  Ma saan aru, et kui UK tõesti astub EU-st välja siis see tekitab suurt pahameelt nende seas kes sellepärast nüüd enam siia vabalt tööle tulla ei saa, aga kujuta ise sama situatsiooni Eesti poolt vaadatuna. Kas eestlased oleks sellega rahul kui masside viisi välismaalasid sinna elama asuks? Eestis on ju juba praegu meeletu paanika mingi paarisaja hädasolija vastuvõtmise pärast.
  Lisan siis igaksjuhuks veel selgituseks, kuigi mu remondi postitused on plaanitud hiljemaks, et meil olid läbirääkimised nelja ehitusfirmaga. Üks meie tuttavate poolt soovitatud ehitaja, kes oli algul nõus meie heaks töötama, kadus äkki sõnagi lausumata ära. Siis leidsime kiiresti kolm uut ehitajat (ühe leidmises aitas meid meie arhitekt ja ülejäänud kahe kontaktid saime Greta klassi vanemate käest). Nimetatud ehitusfirma valisime me mitte ainult hinna vaid eelkõige sellepärast, et nendel oli võimalus töödega KOHE alustada. Neil oli just paar nädalat vahepeal aega meie väikene ehitus ära teha enne kui nad alustavad poole aasta pikkuse suure ehitustööga ühes teises kohas. See, et tegu lätlastega tuli välja alles siis kui me olime juba otsustanud neid kasutada.Teisel kahel ehitajal oli kalender juba täis ja nad oleks alles paari kuu pärast saanud alustada ja me ei tahtnud kuidagi sügiseni oodata, isegi siis kui hind oleks võib olla natuke odavam olnud.
  Hinnad kõiguvad mingil määral iga ehitusfirma vahel, ka puhtalt inglaste puhul. Sellepärast ju küsitaksegi eelnevalt mitmeid erinevaid hinnapakkumisi, et endale sobiv välja valida. Hinnale lisaks on ka tähtis kvaliteetne töö ja kuna meil oli võimalust selle praeguse firma eelnevat tööd oma silmaga vaatamas käia, siis julgesime kiiresti lepingule alla kirjutada ja paari päeva hiljem töödega alustada.

  ReplyDelete
 9. Paxmani saade just lõppes BBC1, väga hea oli, isegi Kaja Kallas sai sõna.

  ReplyDelete
 10. Ja, ma hakkasin ka seda vaatama, aga siis otsustasin lindistada ja nädalalõpul koos Petega vaadata (ta tuleb alles homme õhtul koju) :)

  ReplyDelete