Monday, 9 May 2016

ÕITEMERI

Kevad on vaieldamatult mu lemmik aastaaeg Inglismaal. Seda õitemerd mis meil siin mitu kuud järjest saab näha on raske nii sõnadesse kui pilti panna. Seda ilu peab kohapeal ise oma silmaga nägema, et üldse uskuda, et midagi sellist on võimalik.
No tõesti. Sel aastal 'lööb' mind see ilu veel kuidagi eriti tugevasti. Võimalik, et sellepärast, et elame nüüd uues kohas ja siit Greta kooli sõites jääb õitsvaid puid teel rohkem ette kui vanast kodust kooli vahet sõites. Ma tõesit iga päev ohhetan ja ahhetan neid puid vaadates. Ja kõik need eri tooni rohelised värvid mis puid iga päevaga rohkem kaunistavad. Loodus sõna otseses mõttes lokkab.

Ühel päeval eelmisel nädalal mäletasin hommikul kaamera kaasa võtta ja siis  kui olin Greta kooli ära viinud peatusin koduteel ja tegin mõned fotod. 


 Vaadake millised õitepallid. Ime et oksad nende all ära ei murdu.


Isegi mõned prügikastid lähevad kevade lehte :)
 Õhtul Gretale kooli järgi minnes tegin veel mõned pildid.
 Teel koju
 Kodus õitsevad meil aias õunapuud, kirsipuu ja elulõng.

Nendele õitele lisaks on siin veel nii palju erinevaid puid ja põõsaid mis õitsevad mille nimesid ma isegi ei tea. Ma peaks üks päev lausa kaameraga jalutama minema, et kõik neid imelisi värve pildile saada ja sireleid natuke nuusutada. Punased suured asalea põõsad on hetkel kui leekides. Hea et ma ei ole kooli sõites neid imetlema jäädes veel avariid teinud. 

Mainin siin kiiresti ära, et eelmisel nädalal algasid meil siis lõpuks ka need kaua oodatud ehitustööd. Mul on plaanis teha kohe varsti paar selle teemalist postitust, aga ma tahtlikult tahan neid teha mõningase hilinemisega, et ma siin ettehõisates taas midagi ära ei riku. Eelmine kord kui ma siin rääkisin suure suuga meie suurest juurdeehitusest ja igasugu imelistes plaanidest ning pärast tuli välja, et kõik plaanimine oli asjatu, sest nii suure plaani jaoks ei andnud pank meile laenu ja seega olime sunnitud omi plaane natuke muutma. Plaanid on meil sellegi poolest ka nüüd head, aga ma lihtsalt proovin nende avalikustamisega olla natuke ettevaatlikum, et kuri silm ära ei vaataks.

3 comments:

 1. Võrratu!!!
  Meil ka hakkab vaikselt juba loodus lokkama. Alõtśad õitsevad, ploomid ka hakkavad kohe, siis on järgi kirsside käes ja lõpuks puhkevad õunapuud õide.

  ReplyDelete
 2. Imeline! Meil õitsesid sirelid nii ruttu ära, et ei pannud tähelegi...

  ReplyDelete
 3. Mina ka tàiesti naudin (itaalia) kevadet - nii roheline ja nii vàrviline!

  (kuigi mulle tundub, et teil on rohkem erinevevaid puude/pòòsaste sorte) :) Grass is greener on the other side :P

  ReplyDelete