Thursday, 26 May 2016

HEATEGEVUSPOOD

Neljas nädal ehitustöid on alanud. Kolm nädalat on möödunud linnulennul ja ma julgen öelda, et väga sujuvalt. Ilmad on olnud ehitustöödeks lihtsalt suurepärased. Kogu kolme nädala jooksul on vaid paaril korral tibutanud (korraga mitte rohkem kui 30 min) ja vaid ühel päeval, keset päeva, sadas vihma, aga see vihm jäi paari tunniga järgi ja mehi ei häirinud. Märjaks said nad küll, aga kuna soe päike tuli pärast välja, siis kuivasid nad väga kiiresti ära ja paar tundi hiljem nägid nii nemad, kui ümbrus, välja nagu poleks vihma kunagi sadanudki. 

Kuna eile oli ehitustöödel natuke rahulikum aeg, sest nad ootasid materjalide saabumist, siis oli mul võimalus päeval natuke pikemaks ajaks ära minna. Hüppasin korraks ka sisse ühte hästi toredasse heategevuspoodi mis asub üsna meie lähedal. Omapärane on see heategevuspood selle poolest, et seal müüakse ainult lasteasju. Tegin ka paar pilti, et seda aaretelaegast teile näidata.


 Beebiasjade ja lastekasvatusraamatute nurk
 Tüdrukute nurk
 Poiste nurk
Praegu avastasin, et riietest ma ei teinudki pilte. Poes on loomulikult ka suures valikus nii beebi, tüdrukute kui ka poisteriideid, pluss eraldi koolivormi nurk. Pean tunnistama, et kuigi riideid on seal poes alati palju, siis need eriti ahvatlevad ei ole. Hästi palju on luitunuid ja tõesti palju kasutatud riideesemeid. Mõni üksik asi uus või ilus, aga eks see olene ka mida keegi ostab või mis kellegi jaoks ilus on. Ilusaid beebiriideid on seal rohkem.
Seal poes on alati hästi palju lauamänge ja puzzlesid ning kõik pea olematu raha eest. Tõesti hinnad on seal uskumatult odavad ja tihti antakse veel ka lastele mingi asi tasuta kaasa. Ühtepidi väga armas, aga minu jaoks vahel ka natuke tüütu, sest kui ma olen Gretaga seal poes käinud, siis loomulikult tahab ta mingit kotti või karvast looma mida poemüüjad talle pakuvad, aga mina ju tean, et need asjad jääksid meil kodus kohe kindlasti seisma ja mulle koristada. Pärast toon nad ikka tagasi, kui mitte sinna samasse poodi siis mõnda teise. 
Küll on see pood aga täielik lasteraamatute paradiis. Vanasti tõin ma sealt hunnikute viisi raamatuid koju. Nüüd on Greta nendest väikelaste õhukestest raamatutest välja kasvanud ja loeb paksemaid raamatuid ja nende lugemine võtab kauem aega kui vaid ühe õhtu. Seega on meil juba praegu kodus terve virn pakse raamatuid ootamas ja juurde pole mõtet midagi hankida. 
Raamatutega on seal nii, et võid kotitäie raamatuid vaid £2.60 eest osta, või valida paar raamatut ja maksta nende eest siis just nii palju või vähe kui ise soovid. 
Ma läksin sinna poodi lootuses leida sealt mu vennapojale üks autodega puzzle, aga kogu tulin hoopis taas raamatutega.
Kuna Greta selle veerandi teemaks on OOKEAN, siis valisin talle poest ühe ookeani raamatu
Kui mulle tavaliselt ei ole igasugu hääli ja vilinaid tegevad raamatud sümpaatsed, siis see raamat võlus mind küll kohe ära. Vaadake ise (video alguse on kuulda raamatu häälele lisaks ka ehitajate puurimist, nii et teadmiseks, et see heli ei ole osa raamatust :)
Samast sarjast on veel sellised raamatud ilmunud

Üks blogilugeja andis teada, et see Ookeani raamat on ka Eestis ilmunud. Uurisin ja tuli välja, et Apollo poes on sama sarja raamatuid veel teisiga saadaval ning Putukate ja Metsa omad veel ka hetkel soodushinnaga 3.99 eurot.

Greta küll ei ole veel Harry Potteri raamatuid lugenud, ega filme näinud, aga kuna me käisime üks aasta Harry Potteri maailmas, siis mingit aimu tal sellest potteri värgist siiski on. See raamat ongi Warner Bros Studio Tour-i raamat, kohast kus me käisime. Koha peal oli see nii kallis, et meile kui mitte fännidele ei tulnud pähegi endale seda osta, aga nüüd poes olles lehitsesin ja tundus täitsa huvitav. Greta uuris ja luges seda pärast päris pikalt ja meenutas kohti kus käinud oli.


Ja veel ostsin ma 4 Roald Dahl-i raamatut. Õigemini ostsin 5, aga alles kodus märkasin, et viies oli sotikeelne ja me ei saanud sellest mõhkugi aru. 
Täitsa uskumatu kuidas minust on üleöö saanud Roald Dahl-i fänn. See 'Vapustav Härra Rebane' raamat millest ma SIIN kirjutasin muutis mu suhtumist 100%. Kui järgmine kord Eestisse satun, või ema siia, siis ostan kindlasti eestikeelseid Dahl-i raamatuid juurde. Ma kahjuks Gretale inglisekeelseid raamatuid ette ei loe (ainult eestikeelseid) ja kuna Greta on juba nii suur tüdruk ja osav lugeja, siis on ta võimeline need raamatud ise läbi lugema, seega ainus võimalus mul nende raamatute sisuga tuttavaks saada ongi läbi eestikeelsete raamatute. (Nii suur fänn ma veel ei ole, et hakkaks ise neid lasteraamatuid inglisekeeles lugema).
Kuna ma mingit kotti raamatutega täis ei saanud, siis letti minnes ja küsides palju need kokku maksma lähevad sain vastuseks, et nii palju kui ise tahan maksta (enne oli ka vaid annetuse alusel, aga kuna neil oli sel korral see uus silt kotitäis raamatute hinna kohta väljas, siis ma ei olnud kindel kas annetuste põhine ostmine on veel jõus). Kuna ma oma suureks imestuseks avastasin, et mul oli rahakotis vaid 87p sularaha (ma olin unustanud, et ma andsin eelmisel päeval poes kõik oma sularaha ära, sest neil oli kaardilugeja katki) siis ei jäänudki mul muud üle kui neile vaid need kopikad ulatada. Ma küll oleks neile palju rohkem tahtnud anda, aga kuna ma olen alati seal poes vabatahtlikult palju rohkem asjade eest maksnud (sest tegu ju ikkagi heategevusega) siis ma ennast väga pahasti ei tundnud. 
Nii et kas ei ole imeline koht-7 raamatut 87 penni eest!:)

2 comments:

  1. See ookeaniraamat on eesti keeles ka olemas. https://www.rahvaraamat.ee/p/ookean-looduse-h%C3%A4%C3%A4led/420918/et?isbn=9789985021729

    ReplyDelete
  2. Aitäh info eest, ma lisan lingi ka blogisse. See ja ka teised sama autori samalaadsed raamatud on küll Eesti poes läbimüüdud, aga võib olla on asjahuvilistel võimalus neid raamatukogust laenutada.

    ReplyDelete