Thursday, 14 May 2015

VEEL ÜKS TORE RAAMAT

Meie lapsele meeldib väga MAZE teha (ma ei teagi mis selle sõna eesti keelne tõlge oleks). Igal pool kus need talle ette jäävad teeb kohe ära. Olen talle spetsiaalselt vaid ühe maze raamatu paar aastat tagasi ostnud ja see talle meeldis, aga praeguseks on  see talle juba liiga titekad, kuigi ma vahel annan talle sealt veel neid lehti teha mis tegematta on jäänud.
Paaril korral olen poes ka teisi selle laadseid raamatuid lehitsenud, aga enamus on kas liiga keerulised või liiga kerged...
kuni ma leidsin sellise raamatu
Tegu tegelikult selliste ära rebitavate lehtedega raamatu-vihikuga, mille paberi teist poolt võib pärast ka vabalt lihtsalt joonistuspaberina kasutada. Hea ka kui kaks või enam last tahab raamatut korraga kasutada, sest igale lapsele saab raamatust oma lehe välja rebida.
Igal lehel on maze-ile lisaks ka veel nimekiri asjadest mida lapsed võivad lehelt otsida (ei olegi nii kergesti leitavad kui esmapilgult arvata võiks) ja soovitused midagi kas juurde joonistada, või ära värvida-disainida.
Raamatus leidub küllaldaselt pilte nii poistele kui tüdrukutele ja seega sobib hästi mõlemast soost lastele. Ma küll ise nendest traktori, piraatide ja glatiaatoritega lehtedest pilte ei teinud aga raamatus on nad kõik olemas :)
Pean tunnistama, et enne kui ma Gretale seda raamatut näitasin tegin sõrmega ise ka paar lehte raamatust ära ja nautisin seda täiega :)
Laps oli raamatu üle üli õnnelik ja tegi kohe paar lehte ära.

4 comments:

 1. Oi kui äge, ma tahan ka, mul mõlemad lapsed on selliste labürintide fännid! Kust sa said?

  ReplyDelete
 2. Tikker, kui sa suveni jõuad oodata siis ma võin tuua selle sulle kui me Eestisse tuleme. Saata ei ole eriti mõtet, sest saates tulevad postikulud suuremad kui raamatu enda hind.

  ReplyDelete
 3. No ma võin oodata nii kaua kui kulub :D Ma olen ise ka mõelnud, et peaks otsima, kas on kuskil mõni taoline raamat, aga pole tegudeni jõudnud. Pigem on üldistes nuputamisraamatutes mõni üksik labürint...

  ReplyDelete
 4. Meil on selliseid raamatuid hästi palju, aga mulle pole enne silma jäänud just selle taseme omi ja sellise ilusa kujundusega. Sama firma teeb ka teisi Big Maze booke ja need on ka hästi toredad, aga need on juba palju keerulisemad, nii umbes ehk 10+ aastastele (mõned on isei minu jaoks liiga keerulised seal :)

  Igal juhul ma proovin siis meeles pidada ja suvel kaasa võtta :)

  ReplyDelete